İçeriğe Yönlendir

Vag Kervanına Bir üye Daha. Makyajlı Golf 7.5 Kasa. 1.6 TDI BMT Comfortline

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci

Herkese merhabalar.Forumda artan vag araçlara bir üyede ben oldum.

2012 FB7 Honda Civic Elegance Otomatik vites aracımla 6.5 yıllık birliktelik 1 temmuzda yeni sahibine kavuşması nedeniyle son buldu.

İlana verdikten sonra 3. gününde satıldı.

Bu ekonomik dönemde araç satmak ve almak ayrı bir dert, ilk aşama olan eldekini satınca daha önceden arayışlarda olduğum modellere odaklanıp alım sürecine giriştim.

SUV bir araca (Grandland X) geçmeyi hep kafama koysamda eşimle düşünerek eldeki birikimi tamamen bitirmek istemedik.

Bunu demek gerçekten hoşuma gitmiyor ama piyasalar cidden kötü. İnşaallah düzelir.

İstanbulda bulduğum bir golf ile pazarlık neticesi ertesi gün gidip aracı ekpertize sokup satın aldım.

Meşhur O ile başlayan ekspertiz firması hizmeti iyiydi ama daha iyi olmalıydı. Çünki full paket olandı.

455 cm uzunluktaki FB7 Civic şehiriçinde bazen uzun kalıyor park yeri bulmada sorunlar oluyordu Golf ise 29 cm daha kısa 426 cm ve bu nedenle şehiriçinde kullanım daha iyi.

Golf piyasada zaten 2.elde en kıymetli araçlardan birisi, marka & model olarak ülkemizde sevilen bir araç. İhtiyaçlar,ekonomi,2.el değeri ve bütçe vb etkenleri değerlendirince mantık olarak bana uyan bir araç oldu. Gönlüm SUV dese bile mantık Golf diyor.

Arabayı geçtiğimiz 3 Temmuz çarşamba günü aldım.İlk birkaç gün eski-yeni araç arasındaki arafta kalma durumunu yaşasam da birkaç gündür iyice Golfe alışmaya başladım.

Araç 2017 model fakat 29.12.2017 trafiğe çıkışlı. Ramak kalmış 2018 model olmasına.

Makyajlı Golf 7.5 Kasa. 1.6 TDI BMT Comfortline 7 ileri DSG şanzıman. 115 beygir. Şu an 92 bin kmde.

Dizel otomatik araç sevdam bundan 5 sene önce vardı fakat üreticilerin artık dizel motor üretmemesi nedeniyle turbo benzin+otomatik vites bir araç isteğim zamanla fazlalaştı.

Fakat hala ülkemizde dizel+otomatik araç tercih edilen araçlar arasında.Dizelin ömrü daha var ve daha uzun yıllar ülkemizde tutulur diye düşünüyorum. Araç her tarafı buram buram kalite.

Araç sorgulamada bana yardımcı olan @Mehmet Ozyurek abime teşekkür ederim.

İstanbuldan dönüşte yakıtı fulledim ve bir kerede Bursa Karacabeye gittim geldim, birazda İnegölde şehiriçinde kullandım.

Yakıt tüketimiyle alakalı daha pek fazla değerlendirme yapacak kadar sürüşüm olmadı.İnşaallah yakıt olarak beni üzmez.

Bugün yarın temizlik işine bakacağım daha o işe girişemedim. Renk olarak füme oldu biraz daha metalik açık bir renk olsa iyi olurdu fakat sırf bu renk yüzünden aracı almamazlık edemedim.

Farlar halojen sarı biraz alışmam lazım. Civic Bi-Xenon fardı beyaz ışığa alıştım sevmiştim.

Gizli özellikleri açtırmayı düşünüyorum.Geri görüş kamerası yok ama park asistanı gayet iyi.Belki kamera taktırmayabilirim.

İlk defa Golf ve DSG kullanıyorum Fiesta 1.4 TDCI den sonrada 2. defa dizel kullanıyorum. Tavsiyelerinize, önerilerinize açığım.

-Start-stop sevmedim bindiğim gibi pasif ediyorum.

-Dizeli ilk çalıştırınca 1 dk kadar bekliyor sonra sürmeye başlıyorum.

-Park ederken sırasıyla önce N moduna alıyor, el frenini çekiyor,ayağımı frenden çekiyor,kontak bir tur indiriyor,sonra P moduna alıyor kontağı kapatıp anahtarı çıkartıyorum.

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Güzel günlerde kullanılsın :flowers:

PC de fotoğraflar gözükmüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Marşa bas yürü beklemek zarar. Start stop için alide modül satılıyor. Şanzımanı yoğun akıcı trafikte S, dur kalk trafikte manuel kullan. 

Makina seramik pasta vs acil dalış yap mal boncuk :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Hayırlı olsun. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

1 dk beklemek çok gereksiz boşuna mazot harcarsınız

hayırlı olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

VW Golften başlar hayırlı olsun 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Recep Demirci yazdı:

.

-Park ederken sırasıyla önce N moduna alıyor, el frenini çekiyor,ayağımı frenden çekiyor,kontak bir tur indiriyor,sonra P moduna alıyor kontağı kapatıp anahtarı çıkartıyorum.

Yani kontak kapattıktan sonra mı P’ye alıyorsunuz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
İsa Acar yazdı:

Güzel günlerde kullanılsın :flowers:

PC de fotoğraflar gözükmüyor

Çok sağolun İsa bey teşekkürler. Resimupload sitesine yüklemiştim.Farklı tarayıcı ve cep telefonuyla da baktım sorun gözükmüyor.

Servet Aydın yazdı:

Marşa bas yürü beklemek zarar. Start stop için alide modül satılıyor. Şanzımanı yoğun akıcı trafikte S, dur kalk trafikte manuel kullan. 

Teşekkürler Servet abi.Önerilerin benim için çok kıymetli.

Çağlar Bayur yazdı:

:nazar:

Teşekkür ederim dilerim için Çağlar abi.

Evren Barış Özbek yazdı:

Hayırlı olsun. :nazar:

Sağolun teşekkürler Evren bey. Forumda Golf deyince ilk aklıma gelenlerdensiniz.

Ali Gülmez yazdı:

1 dk beklemek çok gereksiz boşuna mazot harcarsınız

hayırlı olsun

Madem öyle 1 dk beklemek işini artık yapmayayım.Sağolun.

Metin Akbal yazdı:

VW Golften başlar hayırlı olsun 😊

Metin hocam herkes Golf Golf deyip duruyor haliyle bende iyice heveslendim.Hakikaten araçta ciddi mühendislik var.Bunu hissettiriyor.

İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yani kontak kapattıktan sonra mı P’ye alıyorsunuz? 

Malum Nde iken zaten anahtar çıkmıyor. P moduna alıp anahtarı çıkarıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Servet Aydın yazdı:

Abi marş basıp 1 dak kadar bekleyince rolati devrine iniyor.. artik yaglamayimi tamamlıyor isinmayimi hallediyor bilemedim ..  yoksa arac calistiginda nerdeyse 2.2 devirlerde takılıyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile BMT ne demek

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile BMT ne demek

subway bmt : biggest, meatiest, tastiest

oglen yemegi vakti geldigi icin aklima baska bir sey gelmedi :-)

https://www.subway.com.tr/cmsfiles/products/italyan-b-m-t.png?v=109

tarihinde Gökhan Tuna tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Allah hayırlı etsin, kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim.

Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile BMT ne demek

Bolivyalı Mançuryalı Tibetli.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Alpay Sumer yazdı:

Abi marş basıp 1 dak kadar bekleyince rolati devrine iniyor.. artik yaglamayimi tamamlıyor isinmayimi hallediyor bilemedim ..  yoksa arac calistiginda nerdeyse 2.2 devirlerde takılıyor..

Motor çabuk ısınıp sağlıklı çalışma seviyesine geliyor. Bunu seyir anında yapmak gerekir. Beklemede harcanan yakıt bu yüzden daha fazla olur. Marşa bas yürü yapılmalı çok çok soğuk hava yoksa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maşallah.. güle güle kullan Recep 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Maşallah, güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile BMT ne demek

Bluemotion abi.. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun gülerek kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Bluemotion abi.. 

onu ruhsata mı yazıyorlar yani model ismi olarak

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Recep Demirci yazdı:

.

Malum Nde iken zaten anahtar çıkmıyor. P moduna alıp anahtarı çıkarıyorum.

ilk defa kontak kapattıktan sonra P’ye alındığını duyuyorum. Neden böyle bir şey yapıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

BMT diye yazılıyor abi ruhsata "1.6 TDI BMT Comfortline" şeklinde öyle biliyorum.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Çağlar Bayur yazdı:

start stop olan tüm modeller bluemotion olarak geçiyor 

ama eskiden polo özelinde blumotion paket vardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem

Yeni aracınız hayırlı olsun, civic kaça gitti 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...