İçeriğe Yönlendir

Araç kilitleme

Alaaddin Mutlu

Recommended Posts

Alaaddin Mutlu

2006 Cmax tredimi yaklaşık 15 senedir kullanıyorum.Sustalı anahtar ile aracı kitlediğimde kilit  sesinden sonra bir tık sesi gelir açık camlar kendiliğinden kapanıp kitleniyordu.( Kumandaya basılı tutup açma kapamadan bahsetmiyorum) Bu gün o özellik çalışmaz oldu.Yardımcı olan olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Camları kapatmak için bir süre kapı kapatma tuşuna basmak gerekiyor diye biliyorum. Bizim araçta böyle çalışıyor. 

Yorum bağlantısı
Alaaddin Mutlu

Doğrudur bunu kumandadan yapıyorum.Benim sıkıntım camlar açıkken aracı kumanda ile  kitlediğimde kilitleme sesinden sonra bir tık yapıp camları kendi yukarı çekip kapıları kilitliyordu ancak bugün sabah bir anda yapmamaya başladı.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Tek dokunuşta açma kapama devredışı kalmış. Aküde vs dalgalanma olunca bazen oluyor. 

Bütün camları tek tek aşağı indirin basılı tutun biraz. Sonra yukarı kaldırın yine bekleyin. Sonrasında tek seferde aşağı indirmeye ve kaldırmaya çalışın. Oluyorsa düzelmiştir, olmazsa tekrar yapın. 

Bütün camlarda yapmanız lazım bunu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ü.Emre Kartal yazdı:

Tek dokunuşta açma kapama devredışı kalmış. Aküde vs dalgalanma olunca bazen oluyor. 

Bütün camları tek tek aşağı indirin basılı tutun biraz. Sonra yukarı kaldırın yine bekleyin. Sonrasında tek seferde aşağı indirmeye ve kaldırmaya çalışın. Oluyorsa düzelmiştir, olmazsa tekrar yapın. 

Bütün camlarda yapmanız lazım bunu. 

Emre hocamın bahsettiği gibi sorun büyük bir ihtimalle bundandır. Camları yukarıya kaldırıp düğmeye basılı tutarsanız tık diye ses geldiğini duyarsınız ama bütün camlar için aynısı yapılmalı. 

Yorum bağlantısı
Alaaddin Mutlu

Cam modülüyle ,kumandadan camları açıp kapamayla veya durarak kalkmasıyla ilgili bir sorunum yok.Şöyle özetleyim.Camlsr açık araçtan indim,kapıları kilitlemek için kumandaya bastım.Basmamla hangi camlar açıksa kapatır kendini kilitlerdi.Uzun kumandaya basmama gerek yoktu.Kumantada kilit için bastığında iki kilitleme sesi gelirdi.Şimdi tek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bizim araçta kumandaya uzun basmam gerekiyor. Sorun çözülürse aynı yöntemi ben de uygularım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alaaddin Mutlu yazdı:

Cam modülüyle ,kumandadan camları açıp kapamayla veya durarak kalkmasıyla ilgili bir sorunum yok.Şöyle özetleyim.Camlsr açık araçtan indim,kapıları kilitlemek için kumandaya bastım.Basmamla hangi camlar açıksa kapatır kendini kilitlerdi.Uzun kumandaya basmama gerek yoktu.Kumantada kilit için bastığında iki kilitleme sesi gelirdi.Şimdi tek.

normalde kumandaya tek basışta global kapanma ve çift kilit yapmaz. arka camlarda tuştan tek kaldırma fonksiyonu var ise. yok ise harici bir modül takılmış evvelden işi o görüyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Şimdiye kadar ailedeki fordların arka cam manuel olanlar hariç hepsi böyleydi (4 mondeo, 5 focus, 1 cmax).

Mehmet Yeter yazdı:

Bizim araçta kumandaya uzun basmam gerekiyor. Sorun çözülürse aynı yöntemi ben de uygularım. 

Çağlar Bayur yazdı:

normalde kumandaya tek basışta global kapanma ve çift kilit yapmaz. arka camlarda tuştan tek kaldırma fonksiyonu var ise. yok ise harici bir modül takılmış evvelden işi o görüyordu

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alaaddin Mutlu

Çözer çözmez yazacağım Ben kumandadan şüpheleniyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...