İçeriğe Yönlendir

2001 Ford Fiesta 1.25 Buji Tavsiyesi

Deniz Polat

Recommended Posts

Deniz Polat

Arkadaşlar bu sizi yoruyorum özür dilerim ama rica etsem hangi bujiyi almalıyım ? Öneride bulunur musunuz ? Ve baskı balatada trigier v kayışı da değişecek öneride bulunursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Baskı Balatada Valeo markasından uzak durun.

Varsa Sachs, yoksa Luk marka temin edin.

Volan dişlisi muhakkak tornacıda taşlansın, zımpara çekip geri takmasınlar, aksi halde kalkışlarda titreme sorunu nükseder.

Şanzıman yağı değişirse iyi olur, değişmese de olur.

Debriyaj Üst Merkez kontrol edilsin, gerekirse sıcağı sıcağına değişsin.

Triger Seti, V kayışı orijinal Ford bulabilirseniz kullanın, yoksa INA Schaeffler, Dayco, Bando, Continental gibi markalar tercih edebilirsiniz. Bunların içinden INA ilk tercihim olur.

Bujiye gelecek olursak, orijinal Ford Motorcraft Buji en yaygınıdır, tırnak aralığı 1996-2017 arası tüm 1.25 1.4 1.6 motorları kapsar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ayfs 22c motorcraft buji 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Deniz Polat

Çok teşekkürler abiler iyi ki varsınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Deniz Polat yazdı:

Arkadaşlar bu sizi yoruyorum özür dilerim ama rica etsem hangi bujiyi almalıyım ? Öneride bulunur musunuz ? Ve baskı balatada trigier v kayışı da değişecek öneride bulunursanız sevinirim 

Triger kayışı ve V kayışı Dayco marka var parcacilarda.

Baskı balata da ise Otomert sitesinde orijinal baskı balata satılıyor aranıp sorulabilir.

Buji ise İnan abinin dediği orijinal üründür lakin bulunabileceğini pek sanmıyorum. Fomoco buji takılabilir 

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Tolgahan Doğru yazdı:

Buji ise İnan abinin dediği orijinal üründür lakin bulunabileceğini pek sanmıyorum. Fomoco buji takılabilir 

Bulunabilirliği  hakkında bilgim yoktu. 

Ayfs 22 cb yada ayfs 22 FM de olur.

99 ve 2001 Fiestada 22 FM sorunsuz kullanmıştım ama orijinali 22 C  kodlu olan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Polat

İnan abi bu forumda bu arabayı almadanda görüşlerini okuyordum şimdi benim araba 2001 1.25 flair kırıkkaleden benzini fulledim ankarada eve tam 100 km tekrar yakıt aldım 5.6 litre benzin 100 km normal mi ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Deniz Polat yazdı:

İnan abi bu forumda bu arabayı almadanda görüşlerini okuyordum şimdi benim araba 2001 1.25 flair kırıkkaleden benzini fulledim ankarada eve tam 100 km tekrar yakıt aldım 5.6 litre benzin 100 km normal mi ? 

Gayet güzel bir değer.  Koklamış resmen. Maşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...