İçeriğe Yönlendir

Yeni C-HR'ı Deneyimleyen oldu mu? Polo'dan B-Suv'a Geçiş

Aylin Ay

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Chr için temmuz indirimi yapmışlar. 1,614 milyon diyor liste fiyatı 

Bu arada dışarıda çok yok ama corolla hb çok şık bi araba. Daha ucuz

images?q=tbn:ANd9GcTIeO_6pqouFtOR_eo3J5W

images?q=tbn:ANd9GcSh4HxtHDkpyuTyqhBS1A3

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Aylin Ay yazdı:

Polo yu alırken bakmıştım fena değildi, yeni kamiq de el freni varsa gerçekten o çok kötü 

Var maalesef olmasın derseniz Karoq dedi satış temsilcisi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu kasa nedense Amerika'da çokça satılıyor. Özellikle GR donanım çok fazla tercih sebebi oluyor.

HB kasası tüm donanımları ile Sedan ile aynı olmasına rağmen fiyat olarak bayağı uygun. HB hibrit araç alacak olsam, dakika düşünmezdim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Bu kasa nedense Amerika'da çokça satılıyor. Özellikle GR donanım çok fazla tercih sebebi oluyor.

HB kasası tüm donanımları ile Sedan ile aynı olmasına rağmen fiyat olarak bayağı uygun. HB hibrit araç alacak olsam, dakika düşünmezdim.

arka diz mesafesi sedana göre kısa olmasaydı ben de alacaktım. Çok şık bi araç. Spor araba gibi duruyor. Bi de vergiler düzgün olsa 2.0 falan gelirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kuzen'de Mokka var o da size gider bence. Tam bir kadın arabası demiştim sürdüğümde.

Yorum bağlantısı
Aylin Ay
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

inanılmaz güzel ve donanımlı bir araç ama çok küçük polodan hiç farkı yok satarken beni zorlayabilir diye düşünüyorum çok alıcısı çıkmaz satmak istediğimde diye eledim. 

Emre Şimşek yazdı:

Kuzen'de Mokka var o da size gider bence. Tam bir kadın arabası demiştim sürdüğümde.

PSA grubundan çok çekiniyorum çok şikayet var ve Mokka çok albenili gelmiyor bana dışı güzel fakat içindeki kalite algısı düşük 

Ferhat Yavuz yazdı:

Var maalesef olmasın derseniz Karoq dedi satış temsilcisi

hocam Karoq çok güzel fakat çok büyük eğer çocuğum falan olsaydı ve park sorunum olmasaydı düşünürüm ama benim gibi sıkışık trafikte kullanacak biri için fazla büyük

tarihinde Aylin Ay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tansucum piyasada olmayan bir aracı tavsiye etmekte mantıklı gelmiyor

Hayatında kaç adet corollayı sedan yerine hb formunda gördün ?

Evet tasarım güzel ama piyasada yok bu araç alırsın ama satması uzun sürer

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gülmez yazdı:

tansucum piyasada olmayan bir aracı tavsiye etmekte mantıklı gelmiyor

Hayatında kaç adet corollayı sedan yerine hb formunda gördün ?

Evet tasarım güzel ama piyasada yok bu araç alırsın ama satması uzun sürer

mazda için de öyle demişlerdi. 1 günde sattım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

C-hr'nin kasayı yenilerken, arkayı düzeltip önü bozmuşlar bence.

Orta konsol ve göğüs çok yukarıda, zaten basık araç, bayide bindiğimde bana çok dar gelmişti eskisine göre ön tarafı. Hem boydan hem önden.

Tabi sizin kullanım amacınıza ve boyunuza uygunsa neden olmasın.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yeni chr yolda çok dikkat çekiyormuş onu gördüm. 

Konuyu açan arkadaşımız ne aldı acaba

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Aylin Ay yazdı:

Karoq çok güzel fakat çok büyük eğer çocuğum falan olsaydı ve park sorunum olmasaydı düşünürüm ama benim gibi sıkışık trafikte kullanacak biri için fazla büyük

Küçük sınıf araçtan geçecekseniz alışma süreci olacaktır muhakkak ama ben kodiaq kullanıyorum sürekli, alışınca iğne deliğinden geçer gibi geliyor.. karoq korkulacak kadar büyük değil bence. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Cem Işık yazdı:

Küçük sınıf araçtan geçecekseniz alışma süreci olacaktır muhakkak ama ben kodiaq kullanıyorum sürekli, alışınca iğne deliğinden geçer gibi geliyor.. karoq korkulacak kadar büyük değil bence. 

Fusiondan mondeoya geçince yaşamıştım bu duyguyu, öne arkaya kuka koyup yaklaşma mesafesine alışınca sorun kalmamıştı. Şimdi aynen iğne deliğinden geçiyor. 

Kamerada yoktu üstelik.

Yorum bağlantısı
Aylin Ay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yeni chr yolda çok dikkat çekiyormuş onu gördüm. 

Konuyu açan arkadaşımız ne aldı acaba

henüz birşey alamadım gidip bakabilme fırsatım olmadı 

Cem Işık yazdı:

hocam ben tek biniyorum o yüzden büyük araç avantajlı mı dezavantajlı mı çok kestiremiyorum o yüzden karoq gözüme büyük geliyor :) 

Yorum bağlantısı
Aylin Ay
Cem Işık yazdı:

Hocam bu arada hiç suv aracımız olmadı hep hb araca bindim şimdi bi tane sedan geldi eve ama daha tam deneyimleyemedik. Ben biraz agresif kullanabiliyorum ani hızlanma, ani duruş, trafikte sinirlenme ve aralardan kaçmaya çalışma durumlarım oluyor evim ve işim e5 üstünde çünkü 😅 suv araçlarda kullanımda hissedilen ciddi farklar oluyor mu? Arkadaşım golften karoq a geçince istediğim gibi hareket edemiyorum demişti

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Volkswagen T-Roc _ TCross  küçük mü kalır.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aylin Ay yazdı:

İ ani hızlanma, ani duruş, trafikte sinirlenme ve aralardan kaçmaya çalışma 

bu tarz sürüş şekli tasvip edilmez. Başkalarını da tehlikeye attığınız için psikolojik destek almak doğru olacaktır. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yeni CH-R lerinize çeki demiri takılır 😅

IMG_6304.jpeg

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bu tarz sürüş şekli tasvip edilmez. Başkalarını da tehlikeye attığınız için psikolojik destek almak doğru olacaktır. 

Yapmayan bir allahın kulu bilmem burada. Yeri gelince kazadan beladan uzak tutar bu sürüş

Yorum bağlantısı
Aylin Ay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hayır makas atmıyorum tabi duruma göre ilerliyorum çok şükür herşeyim yolunda ama güzergahım çok iyi değil trafiğin akışını bozanlar destek alsın 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Yapmayan bir allahın kulu bilmem burada. Yeri gelince kazadan beladan uzak tutar bu sürüş

1 kere kazadan kurtarır 99 kere kaza yaptırır. Hem de başkasına kaza yaptırır.

Bu tarz sürüşün neyini savunayım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Servet Aydın yazdı:

Yeri gelince

Yeri gelince samanlik seyran olur derler

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1 kere kazadan kurtarır 99 kere kaza yaptırır. Hem de başkasına kaza yaptırır.

Bu tarz sürüşün neyini savunayım.

Pazar gece 12 gibi Baltalimanı'na gittim geldim. TEM'den gittim, E5'ten geldim. Trafik var gibi ama aslında olmaması lazım. 40-50 ile akıyor. Sağdan soldan biraz geçiyorum arada kocaman boşluk var, hızlanıp gidiyorum, 1 km sonra yine bi öbek, önde 3-4 tane 60 ile giden, onu da geçiyorsun, yine 1-2 km boşluk. Makas vs. savunmuyorum yapmam da kolay kolay ama sağdan soldan geçişleri önlemek için önce şerit düzeninin oturması ve soldan gitme hastalığının çözülmesi lazım. 4-5 şeritli yolda akan trafikte 60 ile gidenin en sağdan gitmesi lazım.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

60la da gidilmez 160la da. Aşırı yavaş gidene de ceza yazmak lazım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...