İçeriğe Yönlendir

Yeni C-HR'ı Deneyimleyen oldu mu? Polo'dan B-Suv'a Geçiş

Aylin Ay

Recommended Posts

Aylin Ay

Selamlar, buradaki değerli yorumlarınızla Kasım ayında Polo aldım 6700 km oldu yol tutuşu ferahlığı harika fakat corolla bakarken C-HR a vuruldum. Yeni Kamiq, C-HR gibi şehir içi compact suv öneriniz var mı? eşimin aracı var corolla aldı bende de polo var şuan ama bir gaza geldi bana suv bakıyor, sizin değerli yorumlarınızı da almak istedim. aslında polo çok güzel ama birkaç özelliği insanı çok uzaklaştırıyor kendisinden.  şehir içi kullanıyorum genelde çocuğum falan da yok ama içi basık araba sevmiyorum. bir de park kabiliyetim çok zayıf :D

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
(düzenlendi)

maddi imkan var ise kesinlikle tercih edilir polo artık iyice yaşlandı

chr yeni tasarım özellikleri iyidir alıp geçin derim

kamiq te iyi araçtır tam bir kadın aracı b suv olarak 

chr nin görüş açıları biraz sorunlu olabilir gidip test etmeniz en iyisi ama chr daha donanımlı ve oyuncaklı olabilir

tarihinde Ali Gülmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
(düzenlendi)

C-HR "c" segment bir araç. güncel rakipler ile karşılaştırma resimlerini bırakıyorum. fiyat olarak hepsinin giriş paketi. sadece tam hybrid seçeneği C-HR için var.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

tarihinde Murat Azalma tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aylin Ay
Ali Gülmez yazdı:

maddi imkan var ise kesinlikle tercih edilir polo artık iyice yaşlandı

chr yeni tasarım özellikleri iyidir alıp geçin derim

kamiq te iyi araçtır tam bir kadın aracı b suv olarak 

chr nin görüş açıları biraz sorunlu olabilir gidip test etmeniz en iyisi ama chr daha donanımlı ve oyuncaklı olabilir

hiç son kasa polo sürdünüz mü bilmiyorum ama hissiyatı, yol tutuşu bence çok iyi B sınıfı olarak değerlendirildiğinde gerçekten şehir içi-dışı güzel bir araba ama keşke golf alsaymışım diyorum büyük olması avantaj olurdu.
chr a çok yüzeysel baktım içi dışı çok dolu çok keyifli gibiydi 

Murat Azalma yazdı:

C-HR "c" segment bir araç. güncel rakipler ile karşılaştırma resimlerini bırakıyorum. fiyat olarak hepsinin giriş paketi. sadece tam hybrid seçeneği C-HR için var.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

bayide C-suv gibi gelmedi gözüme ya küçüktü :D 

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
(düzenlendi)
Aylin Ay yazdı:

hiç son kasa polo sürdünüz mü bilmiyorum ama hissiyatı, yol tutuşu bence çok iyi B sınıfı olarak değerlendirildiğinde gerçekten şehir içi-dışı güzel bir araba ama keşke golf alsaymışım diyorum büyük olması avantaj olurdu.
chr a çok yüzeysel baktım içi dışı çok dolu çok keyifli gibiydi 

bayide C-suv gibi gelmedi gözüme ya küçüktü :D 

mevcut poloyu biliyorum sizdeki 7. nesil bende 2015 ocakta 6. nesil polo aldım ve 77 bin km kullandım  ama sizin aracınız olan 7. nesil polo 2018 yılında trafiğe çıktı artık teknoloji olarak iyice yaşlandı chr almak daha mantıklı 

Bir kadın için görüş açıları ve kullanım kolaylığı olarak b suv lar daha mantıklı geliyor.

tarihinde Ali Gülmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

C-hr'lar CSuv olarak geçiyor. Corolla Cross da bakabilirsiniz. B Suv düşünüyorsanız Yaris Cross'lara bakmanız lazım lakin iç hacim gerçekten çok dar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Sani Gerşon yazdı:

C-hr'lar CSuv olarak geçiyor. Corolla Cross da bakabilirsiniz. B Suv düşünüyorsanız Yaris Cross'lara bakmanız lazım lakin iç hacim gerçekten çok dar.

c suv diye geçiyorsa corolla crostan neden ufak ozaman  ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Yeni CHR içi hakkında; arka tarafta oturan için çok klostrofobik, ama ön taraftakiler rahat kullanabilirler. Corolla Cross, hem Yaris'ten hem de CHR'den büyük iç mekan olarak. Eğer çocuğunuz yoksa ve bagaja da ihtiyacınız yoksa  CHR alınabilir.  

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gülmez yazdı:

Birinde hiç hacim büyük tutmuşlar, birinde bagaj. CHR'ın bagajı küçük. İç hacmi Corolla'ya göre bir tık daha geniş (diz mesafesi)

Boy olarak neredeyse aynı olmaları gerekiyor.

Murat Azalma yazdı:

Bu karşılaştırmayı hangi siteden yaptınız? Güzelmiş.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)
Ali Gülmez yazdı:

Her iki modelin de 2640 mm dingil mesafesi var.

CHR   

https://www.toyota.com.tr/content/dam/toyota/nmsc/turkey/cars/e-brosur/toyota-c-hr/ng24/Yeni Toyota C-HR Broşür ve Teknik Donanım Tablosu.pdf                                                                                                                                           

image.png.84a575b413a08cb72386522140910d2f.png

CorollaCross  

https://www.toyota.com.tr/content/dam/toyota/nmsc/turkey/cars/e-brosur/corolla-cross/TOYOTA_CorollaCross_Katalog_2024.pdf

image.png.bf49db8102c47f64fe3d47b34f637337.png

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Birinde hiç hacim büyük tutmuşlar, birinde bagaj. CHR'ın bagajı küçük. İç hacmi Corolla'ya göre bir tık daha geniş (diz mesafesi)

Boy olarak neredeyse aynı olmaları gerekiyor.

bayiden almıştır :tongue:

Chr arka bağımsız, kamiq torsiyon çubuğu.

donanım olarak da chr daha özellikli gibi. 

Çocuk yoksa chr hanım arabası olarak güzel. Arka mekanla pek işiniz yok sanırım ama eski chr ile yeni chr arasında arka taraf farklı. Yenisinin camları daha büyük. 

eğer istanbul içinde yol yapıyorsunuz yakıtları arasında iki kat fark olacak. 

chr daha yeni bir yüz. Yeni kasa. Yeni çağ. Toyota sorunsuzluğu. Kamiq daha standart alman tasarımı. Daha düz bir yüz. Alman teknolojisi. Ülkemizde alman araçlarına yatkınlık var. İkinci ellerine de bakarak tercih edebilirsiniz. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aylin Ay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Chr arka bağımsız, kamiq torsiyon çubuğu.

donanım olarak da chr daha özellikli gibi. 

Çocuk yoksa chr hanım arabası olarak güzel. Arka mekanla pek işiniz yok sanırım ama eski chr ile yeni chr arasında arka taraf farklı. Yenisinin camları daha büyük. 

eğer istanbul içinde yol yapıyorsunuz yakıtları arasında iki kat fark olacak. 

chr daha yeni bir yüz. Yeni kasa. Yeni çağ. Toyota sorunsuzluğu. Kamiq daha standart alman tasarımı. Daha düz bir yüz. Alman teknolojisi. Ülkemizde alman araçlarına yatkınlık var. İkinci ellerine de bakarak tercih edebilirsiniz. 

1.8 in vergisi bayaaa yüksekmiş 😅 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aylin Ay yazdı:

1.8 in vergisi bayaaa yüksekmiş 😅 

evet. Ben de istanbuldayım. Benzinli bir arabaya göre 500-600 litre benzin tasarrufum olduğu için o farkı önemsemiyorum. 

24.000 lira ediyor yakıt tasarrufum bugünkü fiyatla

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

CH-R Yeni kasada arka cam görüş açısını çözdüler mi? Klostrofobik bir araç, ben bindiğimde çok daralmıştım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ramazan Turan yazdı:

CH-R Yeni kasada arka cam görüş açısını çözdüler mi? Klostrofobik bir araç, ben bindiğimde çok daralmıştım. 

%50 çözdüler

Yorum bağlantısı
Aylin Ay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

evet. Ben de istanbuldayım. Benzinli bir arabaya göre 500-600 litre benzin tasarrufum olduğu için o farkı önemsemiyorum. 

24.000 lira ediyor yakıt tasarrufum bugünkü fiyatla

polo şehir içi ortalama 10-12lt civarı yakıyor uzun yolda 5-6 lt civarı az yakmıyor yani sürekli benzinlikteyim. Ben haftada e-5te 100 km falan yaparım. Evdeki diğer araç corolla 1.8 hybrid, kullanmıyorum onu çünkü ben sedanı sürtebilirim 😀 ona bakmaya giderken chr ı beğenmiştim ama 2 milyon yazdığı için alıcı gözle bakmamıştım. Aman yine nerden sardı beni araba bakma sevdası ya illet gibi birşey , poloyu alırken optimum bi araç bakıyordum ama şimdi bazı şeyleri canımı sıkıyor garantisi varken satmak mantıklı gibi geliyor. 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Nissan Juke yeni makyaj gördü incelediniz mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kamiq kullanıyorum. Şehir içi 10litre ile başlayan yakıt tüketimim 7.5lt’ye kadar indi. Şehir dışı 100km/h ile 4.2 lt tüketimi var. Araç ikame sıfır verildi ve passat b8 kullanıyorum normalde. B8 tabi ki konforlu ancak şehir içinde kamiq hem yüksek sürüş pozisyonu ham de daha ufak karoser ile kıvrak.Yerden yüksek oluşu ile kaldırım vs atlayıp geçiyorum. Kabin içi çok sessiz. Ses sistemi klima yol tutuş ki passat’tan daha iyi yol tutuşu başarılı araç. Bagaj ufak ama kafi. İnip binmek kolay. 1.0 tsi otomatik elite paket bendeki. 

Konusu burada

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aylin Ay yazdı:

polo şehir içi ortalama 10-12lt civarı yakıyor uzun yolda 5-6 lt civarı az yakmıyor yani sürekli benzinlikteyim. Ben haftada e-5te 100 km falan yaparım. Evdeki diğer araç corolla 1.8 hybrid, kullanmıyorum onu çünkü ben sedanı sürtebilirim 😀 ona bakmaya giderken chr ı beğenmiştim ama 2 milyon yazdığı için alıcı gözle bakmamıştım. Aman yine nerden sardı beni araba bakma sevdası ya illet gibi birşey , poloyu alırken optimum bi araç bakıyordum ama şimdi bazı şeyleri canımı sıkıyor garantisi varken satmak mantıklı gibi geliyor. 

İşte onu diyorum ben de. Polo ile 10-12 litre, hibritle 4-5 litre.

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Sani Gerşon yazdı:

Jato araç karşılaştırma sitesinden.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tüm sihri bozdun ama :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Skoda kamiq e showroom da bakarsanız kesin onu alırsınız gerçekten kaliteli bir araç 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Ali Gülmez yazdı:

Corolla Cross 98 mm daha uzun , 7 mm daha dar.  sadece boyutta değil segment belirleyen. donanım seviyesi malzeme kalitesi motor seçenekleri ve toplam fiyatı , segment belirleyen diğer etmenler. 

cross vs chr.PNG

Yorum bağlantısı
Aylin Ay
Ferhat Yavuz yazdı:

Skoda kamiq e showroom da bakarsanız kesin onu alırsınız gerçekten kaliteli bir araç 

Polo yu alırken bakmıştım fena değildi, yeni kamiq de el freni varsa gerçekten o çok kötü 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Chr avrupa pazarına yönelik bi araç. O yüzden kaliteli anlamında corolla ve yaris’ten daha iyi olduğunu düşünüyorum. Öyle hissediyorum bindiğimde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

chr önceki kasada b suv idi yeni kasada c suv yaptılar

Mitsubishi asx c suv idi yeni kasa da b suv oldu

firmalarda bir garip :)

chr güzel araç imkan olsa da alabilsek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...