İçeriğe Yönlendir

Rölanti Problemi

Deniz Polat

Recommended Posts

Deniz Polat

Aracım 2001 ford fiesta mk4 dedikleri arabamı seviyorum ama rölantide takılı kalma problemi var 2000 devirde takılı kalıyor hafif düşüyor 2000 devire tekrar tırmanıyor bunu araba boşta rölantide çalışırken yapıyor gaz verip çekince düzeliyor havaakışmetre (tps) sensörü eski markayla aynı delphi marka değiştirdim düzelmedi eski sahibi kovid döneminde boğaz kelebeğini söküp temizlemiş adaptasyonu ustaya sordum bunlar beyinden otomatik yapıyor dedi  sorun ne olabilir ? Yardımcı olur musunuz ? (İlk arabam ) :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Rölanti valfinizi ve hız sensörünüzü kontrol ettirin. O yılların Ford'larında genel sorundur. Korkulacak bir şey yok, masraflı değiller. Sorunu başka yerde aramayın.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Rölanti motoru açık şekilde takılı kalıyor olmalı. 

Rölanti valfini söküp içini güzelce temizleyin. İçindeki piston kısmını hareket ettirerek temizleyin.

En son yağlayıcı bir sprey varsa içine sıkın faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Deniz Polat

Teşekkür ederim abilerde o valfi bi bulamadım inanın yarın baskı balata değişimine ustaya gideceğim bi baksın o zaman çok teşekkür ederim bugünde ecu sıfırladım düzelir diye de olmadı dediğinizi uygulayıp döneceğim

Yorum bağlantısı
Deniz Polat

Motor arıza lambası yakmıştı bunlar çıktı abiler usta yoğun olduğu için pek oralı olmadı aıkıntı çıkarmaz dedi baskı balatada idare eder dedi valla ankarada daha önce bu rölanti sorununu halletmiş bi ustayı araştıracağım bakalım 

IMG_2860.jpeg

IMG_2859.jpeg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Deniz Polat
Sani Gerşon yazdı:

Rölanti valfinizi ve hız sensörünüzü kontrol ettirin. O yılların Ford'larında genel sorundur. Korkulacak bir şey yok, masraflı değiller. Sorunu başka yerde aramayın.

Geçmiş olsun.

Abi ustaya götüremedim de bu rölanti valfi nerede tam olarak kendim bi temizlesem ama bi türlü bulamadım abi 

Yorum bağlantısı
HüseyinÖzkan
Deniz Polat yazdı:

Abi ustaya götüremedim de bu rölanti valfi nerede tam olarak kendim bi temizlesem ama bi türlü bulamadım abi 

Deniz bey aldığınız yakıttanda olabilir. Aldığınız yakıtlarda düzenli aynı yerden alıyorsanız vs. su katıyor şerefsizler. Dolayısı ile o su birikiyor birikiyor depoda örneğin birike birike çeyrek depo su oluyor. Size tavsiyem depo temizletin yada tahliyeden araçtaki tüm benzini & mazato tahliye edin tüm tortu ve pislikler dipteki bir çıksın sonra temiz benzin & mazot koyduğunuzdan emin olun sorun buda olabilir. Bende de aynı sorun vardı bu şekilde yaptık sorun çözüldü. Bendeki sorunda araba da rolanti aşağıya doğru boğuyor. 800 devre kadar bir nada düşüyor sonra kendini 900-950 geri yükseltiyor sabitliyordu. Bu şekilde çözdük.

Yorum bağlantısı
Deniz Polat

Abi sanmıyorum opet ve shell dışında yakıt almam bende senin ki gibi değil 2000 devire tırmanıp sabit kalıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...