İçeriğe Yönlendir

Focus 1 2.0 için Çıkma Parça Arıyorum

Kazım Yıldırım

Recommended Posts

Kazım Yıldırım

Herkese iyi günler,

2000 model Focus 1 aracımda ustam resimde görünen parçanın çalışmadığını ve değişmesi gerektiğini söyledi. Parçayı bazı çıkmacılarda aradım fakat bulamadım. Bu parçayı bulabileceğim  bir yer tavsiyeniz var mı?

Teşekkür ederim.

1368814264_WhatsAppGrsel2024-06-27saat15_20.18_0c5e6279.jpg.3a10e45cfa6f90f056e2d165e82b0653.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Üzerindeki parça kodu ile aratmayı deneyin sonuç alabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne ki bu parça. 
99 2000 2001 model mk2 mondeo olarak da bakılabilir.  
Aynı motor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benzin bisisi, bende bı tane var ama hortum dibi kırık 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Zor bulunuyor diyorlar.

Facebook guruplarinda satanlar vardı pahalı bı parca 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Egr galiba 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sizdekinin sorunu ne diyafram mi elektronik mi arızalı 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Egr galiba 

Yok benzin buharı ile alakalı bişi 

Depodaki buharı emmeye yolluyor Galiba 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yakıt buharı selenoid valfi.

evaparatör, benzin buharı geri kazanım sistemi olarak geçer.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Araçtaki sorun nedir benzinde hava yapıyor depo kapağını aç kapa yapınca düzeliyor sonra tekrar aynısı?

Basit selenoid valf bu, benzin buharını emmeye çeken, focus 1 1.6 daki buna uydurulabilir belki sağlam araçların selenoid direnç değerleri ölçülüp 1.6 ile 2.0 dirençleri birbirine uyuyorsa kullanılabilir büyük ihtimal. Ahım şahım özelliği olan birşey değil elektromekanik valf sadece. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu parça çalışmayınca nasıl bir arıza yaptı motor

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Parçanın sıkıntısı hortum bağlantı yeri sadece kırık ve çalışıyorsa , gerekli tadilat ile kullanılır , benimde kırıktı içine girecek ölçüde metal boru ile sabitlenip takılabilir .

Yorum bağlantısı
Kazım Yıldırım

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Durumu şöyle açıklayayım. Motorda hafif bir titreme vardı. Ustam aracın bir yerden hava aldığını söyledi. Sorunu çözdü boğaz kelebeği falan da temizlendi. Motoru kontrol ederken bu parçanın çalışmadığını fark etti. Çok önemsenmediğini fakat ilerde sorun açabileceğini söyledi. Yukarıda açıklandığı gibi benzin deposunun içindeki buharın kullanılmasını sağlıyormuş. Usta bu arıza yüzünden bir aracın benzinde sürekli stop ettiğini söylemişti. Benzin depo kapağını açınca sorun çözüldü ondan dolayı arızayı tespit edebildim demişti. Şu an bu durum benim aracımın çalışmasını vs etkilemiyor. Usta erteleme parçayı bulabilirsen değiştirelim kafan rahat olsun dediği için araştırıyorum. En uygun https://www.otocikma.com/ilan/oto-cikma-parca/ford-focus-cikma-yedek-parcalari/98ab-9c915-ab-ford-focus-1-kalister-2208500# bu sitede buldum model numarası tutuyor. 

Şu an aracın benzinde çalışmasında herhangi bir problem yok. Sizce şu an değiştirmeli miyim ben de karar veremedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Değiştirin hocam aklınızda olup sürekli sizi meşgul edeceğine değiştirin rahatlayın. Ben olsam o gün değiştiririm. Motorla ilgili her parça benim için önemli çünkü aracımı uzun vadeli kullanacağım. Satacaksam olsam yine değiştiririm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bulursanız değişin ucuza acelesi yokmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yıldırım

Konu ile ilgili güncelleme yapayım. Eski parçanın ucu kırıkmış daha önce tamirde görmüş. O yüzden parçayı değiştirdim. Şu an kanister sorunsuz çalışıyor. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...