İçeriğe Yönlendir

Elazığ Dönüşü Görülmesi Gereken Yerler.

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Öner Kurukuz

Merhaba.

19 Temmuz'da Sakarya'dan Elazığ'a gidip 21 Temmuz'da dönüş planlıyoruz.

Dönüşü 21 Temmuz Pazar sabah saat 08:00 gibi yapacağız. Sakarya'ya kadar "şuraya uğra, mutlaka görmelisin" dediğiniz yerler nerelerdir.

Yol zaten 11-12 saat süreceği için çok fazla yer görme şansım da pek olmayacak.

Bu nedenle "mutlaka görülmesi gereken" yerler varsa onlar tercihimdir.

Elazığ'da Keban Barajı manzaralı bir yer varmış, oraya uğramayı düşünüyoruz. Başka da bir yer bilmiyorum :)

Güzergahlarımız aşağıdakilerden biri olacak.

Güzergah 1.

4nl5f4z.JPG

Güzergah 2.

twawrtu.JPG

Güzergah 3.

i166mmh.JPG

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Keban manzaralı yer direk yol üzerinde zaten. Benzinlikte mola verir gibi durup görebilirsiniz. Malatya Darende'de şelale var çok güzel bir yer orayı görebilirsiniz. Bunun haricinde çok yorucu olur diye düşünüyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Eyüp Çetin yazdı:

Keban manzaralı yer direk yol üzerinde zaten. Benzinlikte mola verir gibi durup görebilirsiniz. Malatya Darende'de şelale var çok güzel bir yer orayı görebilirsiniz. Bunun haricinde çok yorucu olur diye düşünüyorum. 

Keban baraji ve Malatya ters istikametlerde değil mi? Yoksa şelale Keban barajından devam edince de ulaşılabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Gezilecek yer çok bilmem de Elazığ da Harput kalesine çıkılır. 

Hazar gölü vardı görülür.

Yol güzergahı otobüs rotası Kayseri Malatya 

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Öner Kurukuz yazdı:

Keban baraji ve Malatya ters istikametlerde değil mi? Yoksa şelale Keban barajından devam edince de ulaşılabilir mi?

Keban barajını gördükten sonra 3. İstikamete Saparsanız olur. Yolu 50-60 km kadar uzatmış olursunuz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yol üstü değil ama Kemaliye Eğin memleketim. Kebana kadar gidince orayida görmek lazım ama geçerken uğranılacak bı yer değil. Zaten güzelliği o yüzden :)

Yine Yol üstü Gürün de  Sivas köftesi de yiyin derim 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)

Mümkünse Osmancık, Merzifon üstü gitmeyin. Çok fazla EDS var. Dikkat etmezseniz can yakar. Ayrıca horhor ve kemikli rampalarını tırmanacaksınız.

Ankara - Kayseri - Malatya üstü gidin. Ankara'dan sonra delice ve keskin deki edslere dikkat!

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Şu an Elazığ dan dönüyorum yoldayım :) yarın yazayım. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Furkan Avcı yazdı:

Şu an Elazığ dan dönüyorum yoldayım :) yarın yazayım. 

İyi yolculuklar. Kazasız belasız varın inşallah.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ahmet Ekici yazdı:

delice

Çok güzel tuzu var, minerali bol. Marka ismi vermeyeceğim. İyotlusundan alın, çokça alın. 5 kiloluk torba almıştım 3-4 yıldır iyotlu tuzla karıştırıp kullanıyoruz. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Eskişehir'den çıkınca ben genelde 3. güzergahtan gidiyorum ama;
1- Tokat kebabı yemek için 2-3 kere yolumu uzatıp Tokat'tan geçerek gittim. ( Tam mevsimi Tokat Kebabının) 

2- Erzincan / Kemaliye görülesi güzel bir yerdir., az yolu uzatır ama.

3- Eğer zaman kısa olmasaydı, Elazığ'a kadar gitmişken gidip Munzur Gözeleri'ni de görün derdim 

4- Hazar gölü kenarındaki balıkçılarda, göl balığı yemenizi tavsiye ederim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ahmet Ekici yazdı:

Mümkünse Osmancık, Merzifon üstü gitmeyin. Çok fazla EDS var. Dikkat etmezseniz can yakar. Ayrıca horhor ve kemikli rampalarını tırmanacaksınız.

Ankara - Kayseri - Malatya üstü gidin. Ankara'dan sonra delice ve keskin deki edslere dikkat!

Şu an her yerde vallaha. Arkadaşım Tosya da yemiş.

Alternatif güzergah Kursunludan Korgun Çankırı Kızılırmak Bayat İskilip Çorum. Kurşunlu Korgun arası ve Kızılırmak İskilip arası bolunmus değil ama radar yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Metin Akbal yazdı:

Şu an her yerde vallaha. Arkadaşım Tosya da yemiş.

Alternatif güzergah Kursunludan Korgun Çankırı Kızılırmak Bayat İskilip Çorum. Kurşunlu Korgun arası ve Kızılırmak İskilip arası bolunmus değil ama radar yok.

Bu belirtilen güzergahları gece 1 gibi geçeriz muhtemelen. O saatte EDS ler yine aktif olur mu? Bir başka konu da bilmediğim bir yolda gidiş geliş yol tehlikeli olur diye düşünüyorum. Zira bu yolu da gece vakitlerinde geçeceğiz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Öner Kurukuz yazdı:

Bu belirtilen güzergahları gece 1 gibi geçeriz muhtemelen. O saatte EDS ler yine aktif olur mu?

EDS'nin pasiflik saati yoktur. Tabelalara dikkat edin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Öner Kurukuz yazdı:

Bu belirtilen güzergahları gece 1 gibi geçeriz muhtemelen. O saatte EDS ler yine aktif olur mu? Bir başka konu da bilmediğim bir yolda gidiş geliş yol tehlikeli olur diye düşünüyorum. Zira bu yolu da gece vakitlerinde geçeceğiz.

Ilgaz Tosya arası mesafe ölçer.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben yılda 3 4 defa Gerede den Erzincan a kadar gidiyorum tabelara dikkat edip 110 120 gidince arada 82 ve ,70 levhası var eds lerde radara girmedim çok şükür 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Öner Kurukuz yazdı:

Güzergah 3.

i166mmh.JPG

Bu güzergah güzel ve hızlı Kırşehir otoban çıkışında seyyar radar var Petlası geçince. Güzergahta Erciyes ve yakın olan Ürgüp göreme güzel yerler. Kayseri müzesi ve kalesi güzel.  Elazığ da harput kalesi güzel tavsiye ederim.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ben yılda 3 4 defa Gerede den Erzincan a kadar gidiyorum tabelara dikkat edip 110 120 gidince arada 82 ve ,70 levhası var eds lerde radara girmedim çok şükür 

Yerleşim yerleri arası ortalama hız tespiti devreye girdimi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şansımi çok zorlamadim genelde 120 hız limitleme sürüyorum . Erzincan- İzmit hız orlamam 100 çıkıyor. otobanda Max 140 limitli gidiyorum Gerede sonrası 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...