İçeriğe Yönlendir

2016 1.6 TDCI Mondeo Nasıldır?

Seyit Boydak

Recommended Posts

Seyit Boydak

Arkadaşlar öncelikle s.a  .Uzun bir aradan sonra tekrar mondeo  ya dönmeye karar verdim.Sormak istediğim 2016 model 1.6 tdci  115  beygir 270  nm tork mondeo ile focusların 1.6  tdci motorları aynımıdır.Birde bu modellerin parça sorunu varmı acaba vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

motor aynı hatta psa grubu bi motor peugeot, citroen, ford, mazda kullandı bu motoru parça sorunu olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

4.5 sene kullandım 2015 yeni kasa. DPF sorunu var arada araba anlamsız yere stop edebiliyor.Uyarı vermediği için DPF den olup olmadığını anlamıyorsunuz.Arada DPF temizliği için 20 25 km 3000 devir kullanıp temizlik yapılması şart.Ben her ay yada 2 ayda bir yapmaya çalışıyordum. Motor parça v.s yönünden herhangi bir sorun yaşatmıyor. Yakıt yönündende gayet iyidir.Uçup kaçmaz ama fazla yakmaz. Alabilirseniz led far ve tekno paket olmaya çalışın birde SYNC 3 olan versiyonu alırsanız iyi olur SYNC 2 ler kullanışsız.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2019 dan beri kullanıyorum Allaga şükür hiç bir sıkıntım olmadı. @Ahmet Türedi beyin dediği gibi arabanın boş ağırlığı 1640 kg olduğu için için kslkışta uçmaz ama 240 kadar gideri var. Kesinlikle led farlı alın geceleri rahat edersiniz bulabilirseniz tekno paketli re olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Soğutmasız deri koltuk sıcak yerlerde sıkıntılı. Araç 96k km de fren balatası dışında parça lazım olmadı. Gerçi bir eski kasa mk4 @Emrah Korkmazzda oda 135k km de onada fren balatası ve debriyaj bslstası dışında bir parça kazım olmadı.

Birde belki sizin için önemi olmayabilir ama 2016 mayısa kadar sync2, sonrası sync3 lü geliyor. Sync2 lerde navigasyon kartı var olmadımı navigasyon çalışmıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

biz de uzun süre kullandık performansı vasat. ağır araç ama motoru sorunsuz. beni en çok ön direklerdeki kör nokta zorladı araçta. sıkıntı bence o. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Metin Uzunoğlu yazdı:

Soğutmasız deri koltuk

Bu yalnızca 2.0 TDCİ' de var değil mi Hocam?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Tamer Topaç yazdı:

Bu yalnızca 2.0 TDCİ' de var değil mi Hocam?

Hayır 1,6 titanium larda da var.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

2019 dan beri kullanıyorum Allaga şükür hiç bir sıkıntım olmadı. @Ahmet Türedi beyin dediği gibi arabanın boş ağırlığı 1640 kg olduğu için için kslkışta uçmaz ama 240 kadar gideri var. Kesinlikle led farlı alın geceleri rahat edersiniz bulabilirseniz tekno paketli re olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Soğutmasız deri koltuk sıcak yerlerde sıkıntılı. Araç 96k km de fren balatası dışında parça lazım olmadı. Gerçi bir eski kasa mk4 @Emrah Korkmazzda oda 135k km de onada fren balatası ve debriyaj bslstası dışında bir parça kazım olmadı.

Birde belki sizin için önemi olmayabilir ama 2016 mayısa kadar sync2, sonrası sync3 lü geliyor. Sync2 lerde navigasyon kartı var olmadımı navigasyon çalışmıyor. 

Mondeo'nun her serisi ayrı güzel,bence parasının fazlasıyla üstünde bir araç.Ben de hala @Metin Uzunoğluabiden aldığım mk4ü kullanıyorum.164bin km olduk beni hiç yarı yolda bırakmadı.Sadece  debriyajdan bir ses geldi muhtemelen bilyaydı sebep ama sökmüşken bütün debriyaj setini değiştik, iyi ki de değişmişiz, şimdi çok uçmuş fiyatlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seyit Boydak

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Yıllarca  2,0 BENZİNLİ OTOMATİK ,2,0 BENZİNLİ MANUEL VE 2,0 TDCİ MANUEL kullandım .Parça sıkıntısı pek yaşamasamda usta sıkıntısı çok yaşadım.Şimdi ww jetta ya biniyorum ama  gönlümde hala  mondeo var.Ne kadar başka araca binsemde şahsi olarak mondeonun yeri bende ayrı.Nasip olursa 2015 üstü düşük kilometreli düşünüyorum inşAllah bu sefer sıkıntı yaşamam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dizel olanı ne kadar az var...

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Adem Kazıl yazdı:

motor aynı hatta psa grubu bi motor peugeot, citroen, ford, mazda kullandı bu motoru parça sorunu olmaz.

BMW ile Toyota Verso da kullandı diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Seyit Boydak yazdı:

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Yıllarca  2,0 BENZİNLİ OTOMATİK ,2,0 BENZİNLİ MANUEL VE 2,0 TDCİ MANUEL kullandım .Parça sıkıntısı pek yaşamasamda usta sıkıntısı çok yaşadım.Şimdi ww jetta ya biniyorum ama  gönlümde hala  mondeo var.Ne kadar başka araca binsemde şahsi olarak mondeonun yeri bende ayrı.Nasip olursa 2015 üstü düşük kilometreli düşünüyorum inşAllah bu sefer sıkıntı yaşamam.

1.6 dizel motorla ilgili usta ve parça problemi yaşamazsınız.Motor bilindik bir motor ama benzinli ecoboost motordan uzak durun veya ecoboost alacaksanız 2019 ve üzeri blok tasarımı değişmiş bir araç alın.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Suan Mk4.5 kasa 1.6 tdci kullaniyorum.parca konusunda sorun yasamazsiniz. Psa motor sorunsuz.sehirici cok kullanirsaniz dpf sorunu oluyor.sync 3 surumlu ve titanium 2016 modellere bakiniz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ilanlarda ben görmedim bunlardan. 1.5 var sadece.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Doğan Arşiray yazdı:

ilanlarda ben görmedim bunlardan. 1.5 var sadece.

1.5 dizel çok az var evet.1.6 tdci olarak seçip 2015 ve üzeri olarak aratırsanız görebilirsiniz mk5 olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

1.5 dizel çok az var evet.1.6 tdci olarak seçip 2015 ve üzeri olarak aratırsanız görebilirsiniz mk5 olarak.

2016 üzeri 1,6 dizel ilanları 67 adet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bugün bir tane beyaz gördüm sedefli rengi vardı çok güzeldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal

2018 model titanyum x paket var 1.6 115 lik. Makam paket. Arka kolyukta giderken iş adamı hissiyatı veriyor. :biggrin:  

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

dizel olanı ne kadar az var...

sektörde değişimin başladığı yıllardı, benzin stoğu harcanmalı idi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Sani Gerşon yazdı:

@Fatih Keskin başkanım kullanmıştı sanırım bu araçtan.

yok sani ben de mk4 2.0 tdci vardı zengin zamanlarımızdı

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Fatih Keskin yazdı:

yok sani ben de mk4 2.0 tdci vardı zengin zamanlarımızdı

fakirleşti mercedese binmek zorunda kaldı koca yürekli abim :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

sektörde değişimin başladığı yıllardı, benzin stoğu harcanmalı idi

gidipte bunu sifirdan turbo benzinli almazdim ben olsam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Seyit Boydak yazdı:

Hakkınızda hayırlı olsun. Bakım geçmişini takip edebileceğiniz bir araç bakın. Ben 2015modeli ilk sahibi olarak 9 yıldır kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım. MK5 Mondeo oldukça başarılı bir üretim, piyasadaki pek çok rakibine göre konfor, tüketim, kalite ve tasarım anlamında üstünlükleri olan bir araç, hissiyatı bambaşka. Kullandıkça tadına doyamazsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...