İçeriğe Yönlendir

CarPlay-Google Maps Hatalı Dönüş Sorunu

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

Merhaba,

bir kaç aydır aşağıdaki linkte yazılı problemi yaşıyorum.

en yakın manevrayı gösteren ok , hatalı gösterim yapıyor.

link

sorunu paylaşan arkadaş çok sinirlenmiş sanırım, agresif cevapları sebebi ile konuyu kitlemişler ama çözüm de bulunamamış...

not dün akşam yandex'in carplay ile çalıştığını öğrendim ve direkt kullanmaya başladım.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Fotograftaki haritada gorunmuyor ama o çataldan sonra düz mü devam ediliyor yoksa cataldan az sonra gercekten dönüş yapmak gerekiyor mu ?

Ya da bu sorun sadece carplayde mi oluyor?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
Eren Gökmen yazdı:

Fotograftaki haritada gorunmuyor ama o çataldan sonra düz mü devam ediliyor yoksa cataldan az sonra gercekten dönüş yapmak gerekiyor mu ?

Ya da bu sorun sadece carplayde mi oluyor?

düz devam ediyor yol normalde, alttaki oklar doğru gösteriyor.

sağa dönüş oku hatalı. öyle bir dönüş yok rotada.

carplay kullanırken gözlemledim, telefonda denemedim hiç.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Google da benzer durumlar çok karşıma çıkıyor. 
Haritaya bakıyorum sola dönülecek ama google sağa dön şeklinde seslendirebiliyor. 
Yandex sorunsuz. Google dan bulup yandexle gidenlerdenim. 

Yılmaz Ertek yazdı:

carplay kullanırken gözlemledim, telefonda denemedim hiç.

Carplay telefonun yansıması. 
Sorun haritada 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yılmaz Ertek yazdı:

link

Bu resimde harita doğru 

Sol üstteki sağa dön işareti yanlış. 
Altındaki şerit seçimi yönlendirmesi doğru. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bir arkadaş ile bir gün Ankara ya gittik. Onda android telefon vardı. Haritadan yol tarifi ile konuma gittik. Bizi başka yere götürdü. Bende blackberry vardı. Bu işin piri tomtom. Benim verileri tomtom veriyor. Şimdi şakadanak elimizle koymuş gibi bulacağız dedim. Nitekimde öyle oldu. Nitekim iphone da öyle. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Anladigim kadariyla yukaridaki ok sadece kavsak geldigini belirtiyor ve her turlu kavsakta sağa dogru gosteriyor.  Hemen altinda hangi seritte kalmaniz gerektigini gosteriyor.

Eger boyleyse sacma olmus biraz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eren Gökmen yazdı:

Anladigim kadariyla yukaridaki ok sadece kavsak geldigini belirtiyor ve her turlu kavsakta sağa dogru gosteriyor.  Hemen altinda hangi seritte kalmaniz gerektigini gosteriyor.

Eger boyleyse sacma olmus biraz.

Bura bir kavşak değil. Bir çatal. Dolayısı ile çatalın solunda kal demeliydi.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Yılmaz Ertek yazdı:

sorunu paylaşan arkadaş çok sinirlenmiş sanırım, agresif cevapları sebebi

adamlar bedavaya bize yol gösteriyor. Neye sinirlenmiş o kişi. Alsaymışlar eline harita, 1990’daki gibi bulsaymış yönünü :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
Mehmet Ozyurek yazdı:

normalde öyle diyordu. son zamanlarda bozuldu. sanırım herkeste yok bu sorun. yoksa ortalık yangın yeri olurdu...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

ben de harita yüzünden saçma yerlere çok girdim ama sonuçta uygulamaya kızmadım. istanbulda bazen 10dk’lık yolu bulamıyor. Gidiyor hedef etrafında saçma sapan dolaştırıyor. Bunu fark edince, “ulan açıp bi 1/2000’den baksana, ne diye bu kadar güveniyorsun haritaya” diyorum kendime. Ama para versem kızardım :) 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Emmi ben kavşak diyeyim sen çatal anla işte:biggrin: "yol ikiye ayrilacak" icin ustteki saga gosteren oku koymuslar. Alttada biri düz biri sağa giden iki serit var. Düz olani takip edecegini gostermis

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Kazkistanda iken alıştım Yandex gerçekten çok kullanışlı. Carplay bilmiyorum ama Android oto da çalışıyor hep onu kullanıyorum. Gerçi tüm kameraları hız kamerası sanıp uyarı veriyor ama olsun :)  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yılmaz Ertek yazdı:

normalde öyle diyordu. son zamanlarda bozuldu. sanırım herkeste yok bu sorun. yoksa ortalık yangın yeri olurdu...

Uygulamayı  kaldırıp yeniden kurmaktan başka yapacak bir şey yok :)

Ben olsam aynı yere başka birinin telefonu ve aynı uygulama ile gitmeyi denerdim.. yan yana ikisini de açardım. bakalım ne diyecekler :)

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ben de harita yüzünden saçma yerlere çok girdim ama sonuçta uygulamaya kızmadım. istanbulda bazen 10dk’lık yolu bulamıyor. Gidiyor hedef etrafında saçma sapan dolaştırıyor. Bunu fark edince, “ulan açıp bi 1/2000’den baksana, ne diye bu kadar güveniyorsun haritaya” diyorum kendime. Ama para versem kızardım :) 

Yandex kullanın.. sürprizlere son veerin.. 

Ruslar bu işi biliyor. 

Eren Gökmen yazdı:

Emmi ben kavşak diyeyim sen çatal anla işte:biggrin: "yol ikiye ayrilacak" icin ustteki saga gosteren oku koymuslar. Alttada biri düz biri sağa giden iki serit var. Düz olani takip edecegini gostermis

Ben navigasyon dili ile cevap vermiştim, navigasyon çatal diyor oraya :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yiğit Özdemir

Özellikle hiç bilmediğim illerde çok alakasız ara sokaklardan tenha yerlerde gezdirmişliği vardır Google Maps'in. Yine önerdiği güzergahta giderken trafiğin sıkıştığını görürse hemen alternatif bir güzergah çiziyor sizde kendinizi bianda başka yollarda bulabiliyorsunuz o yüzden en yakın manevrayı gösteren yeşil kısımdan ziyade mavi olarak yolu çizdiği kısmı daha geniş görecek şekilde kullanıyorum. Yol tercihini çok fazla google maps in insafına bırakmamak gerekiyor :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ruslar bu işi biliyor. 

Bence de :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...