İçeriğe Yönlendir

2011 Ecoboost Selective 160HP Hız Sabitleme Arızası

Kuntay Yiğit

Recommended Posts

Kuntay Yiğit

Arkadaşlar herkese selamlar. 2011 model ecoboost 160 hp selective aracımın hız sabitlemesi kışın çalışıyor ama sıcaklar başladığında kışın dahi güneşin altında beklettiğimde çalışmıyor. Servise götürdüğümde tuş takımının değişmesi gerektiği söylendi ama bana çok mantıklı gelmedi. Çünkü hiç çalışmıyor değil serin havalarda kışın çalışıyor hiçbir sıkıntı olmuyor.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Sökülüp tuşun içerisindeki kontaklar temizlenebilir. 

Ancak hava ısısı motorda bir arıza koduna sebep oluyor olmasın? Ateşleme arızası olursa kod olarak hız sabitleme çalışmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

Benzer problemi c4 aracımda yaşıyodum, havalar soğuyunca gösterge ekranı gidiyodu, sıcak havalarda düzeliyodu. Kronik bir problemdi ve gösterge üzerindeki bir kondansatör değişimi ile düzeliyodu. Belki sizinde böyle birşeydir, Facebook gruplarına sormakta da fayda olabilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Karagöz

Bende 2010 focus aracımda şöyle bir sorun yaşıyordum , kışın soğukta sinyal kolundan sola sinyal verdiğimde sinyal çalışmıyordu ,  dörtlüler yanıyordu ama sıcak havada problem yoktu yada kışın kolüriferi açıp aracın içi ısınınca koldan sola sinyal çalışıyordu sorun gem modülünde çıktı kendim tespit ettim deneme yanılma ile önce çıkma sinyal kolu aldım denedim sorun çözülmedi sonra gem modülünü değiştirdim sorun çözüldü yani belki sizde de gem modülünde sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Hata kodlarina bakmak lazim. Normal cohaz muhtemelen gostermez. Fordun orjinal cihazi lazim olabilir. 

Öndeki aracla mesafeyi ölcen sensor, debriyaj pozisyon sensoru, fren müşürü vs de olabilir

Yani muhtemel bir sensor arizasi bence

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Direksiyon tuşlarından veya sargısından yapar.

Yorum bağlantısı
İsmail Çetinn

2011 fiestada benzer sorunu yaşamıştım. Tuşları söküp kontak sprey ile temizleyip tekrar taktığımda sorun düzelmişti. Tuşları sökmek kolay ise denenebilir. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Fren-debriyaj müşirleri de hata verebiliyor. Eski aracımda başıma geldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...