İçeriğe Yönlendir

2022 Corolla Direksiyon Toplama Sorunu

Şerif Özhaseki

Recommended Posts

Emre Şimşek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

benim mi

Evet galiba, bu videodaki arabanın. Güzel topluyor direksiyon.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emre Şimşek yazdı:

Evet galiba, bu videodaki arabanın. Güzel topluyor direksiyon.

önler bu yaz taktığım michelin primacy 4. Üretimi 2023 sonuydu galiba. Daha 3-5 bin km’de. 205/55/16, basınç da 34

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

aracın hızı etkili.. toplamayan yerde az gaz ver bakalım yine yapacakmı? 

Yorum bağlantısı
Şerif Özhaseki

Serviste farklı bir araç denedim, o da aynı şekilde tam düz yapmıyor direksiyonu. Hafif bir rot ayarı yapıldı, toplama olayı %100 düzelmese de yolda düz gitme olayı biraz daha halloldu diyebilirim. 

Ama Tansu beyin araba gibi toplayanı görmedim henüz. Maşallah. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Şerif Özhaseki yazdı:

Serviste farklı bir araç denedim, o da aynı şekilde tam düz yapmıyor direksiyonu. Hafif bir rot ayarı yapıldı, toplama olayı %100 düzelmese de yolda düz gitme olayı biraz daha halloldu diyebilirim. 

Ama Tansu beyin araba gibi toplayanı görmedim henüz. Maşallah. 

alla alla niye öyle oldu ki :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

direksiyon toplamasın diye ciddi kuvvet uyguluyorum. Yani o şekilde tutmak yoruyor. Toplamaya çok meyilli bendeki. Ya lastikten ya lastik basıncından bence. Başka ne olabilirki. 

bendeki hibrit. %100 elektrikli. V kayış yok bizde. Onunla bi ilgisi olduğunu düşünmüyorum ama

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dün test ettim, benim Corolla Cross da Tansu bey'inki gibi topluyor.

Bence bizde direksiyon kutusundaki yük az olduğu için topluyor bu kadar net. Megane3'üm de elektrikli kutuya sahipti, o da böyle toplamıyordu.

Yorum bağlantısı
Şerif Özhaseki
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

direksiyon toplamasın diye ciddi kuvvet uyguluyorum. Yani o şekilde tutmak yoruyor. Toplamaya çok meyilli bendeki. Ya lastikten ya lastik basıncından bence. Başka ne olabilirki. 

bendeki hibrit. %100 elektrikli. V kayış yok bizde. Onunla bi ilgisi olduğunu düşünmüyorum ama

Ama bendeki durum net bir şekilde sadece sol tarafta oluyor. Sağa dönüşte dümdüz topluyor, solda açılı kalıyor. Serviste denediğim hibrit aracın lastiklerini jantlarıyla çıkarıp benim araca taktık, yine aynı oldu. Gerçi hibrit araba da çok dümdüz toplamıyordu. 

Herhangi bir sonuca varamadım yani. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...