İçeriğe Yönlendir

Klima Açınca Araba Hararet Yapıyor

Ömer MUTLU

Recommended Posts

Ömer MUTLU

Arkadaşlar merhaba sıcak havalarda klimamı açınca arabam hararet yapmaya başlıyor klimayı kapatıyorum kademeli olarak düşüyor termostat ve devirdaim değişti. Klima da ve gazında bir problem olmadığını söylüyor ustalar. Sıcak havalarda yapması normal diyorlar sizce ne yapmalıyım ?

Araç : 2001 Model Ford Focus 2.0 ST (311.000 km'de) Üst rektefe yeni yapıldı araç conta yakmıştı. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Radyatör fanı çalışıyormu ?

Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Ersen Tapan yazdı:

Radyatör fanı çalışıyormu ?

Evet fanlar çalışıyor herhangi bir problem yok. Yönleride doğru kafam allak bullak valla serviste bakmıyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Radyatör ne alemde, tıkanıklık olmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu arabanın derdi belli , içine su devirdaimi yapılarak tüm pis su ve pislikler dökülecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ömer MUTLU yazdı:

Sıcak havalarda yapması normal diyorlar

Değil, 40 derece Antalya'dan Korkuteli rampasina vuruyorum klima açık, 100 dereceyi geçiyor obd cihazına göre ama ibre oynamıyor.

Screenshot_2024-06-21-11-15-03-290_org.prowl.torque.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Radyatör ne alemde, tıkanıklık olmasın?

Ali Darbaz yazdı:

Bu arabanın derdi belli , içine su devirdaimi yapılarak tüm pis su ve pislikler dökülecek. 

Kesinlikle bunu yapın, temizlenmiyorsa radyatörü değiştirin, düzelmezse klima radyatörü sağlam mı, gaz basınç kaybı oluyor mu usta bir klimacıya baktırın

Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Mustafa Yanar yazdı:

Kesinlikle bunu yapın, temizlenmiyorsa radyatörü değiştirin, düzelmezse klima radyatörü sağlam mı, gaz basınç kaybı oluyor mu usta bir klimacıya baktırın

Tamam teşekkürler üstadım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Antifiriz vardı değilmi?  Yoksa zaten radyatör ihtimalida tavan yapar...

Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Antifiriz vardı değilmi?  Yoksa zaten radyatör ihtimalida tavan yapar...

Antifiriz var üstad 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Klimanın nasıl bir etkisi oluyor ? Kompressörü çevirmekte mi zorlanıyor ya da iki fan çalışınca altenatör mü zorluyor acaba? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sermet Gündoğdu yazdı:

Klimanın nasıl bir etkisi oluyor ? Kompressörü çevirmekte mi zorlanıyor ya da iki fan çalışınca altenatör mü zorluyor acaba? 

su radyatörü tıkalıysa zaten soğutmada zorlanan sisteme birde klimanın petekteki ısı eklenince sistem yetersiz kalıyor,  radyatöre stent lazım anlayacağın :)

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

su radyatörü tıkalıysa zaten soğutmada zorlanan sisteme birde klimanın petekteki ısı eklenince sistem yetersiz kalıyor,  radyatöre stent lazım anlayacağın :)

Seviyorum bu forumu, 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

gelin arabasi olarak odunc aldigim 2021 320ed iki sene once otopark cikisi hararet yapti ekranda hararet uyarisi verdi , indik baktik yerler sogutma sivisi olmus (fosforlu yesil gibi birseydi)

dugune mi gidelim arabaylami ugrasalim , takilar motoru yapmaya yetecekmi diye dusunurken bmw yardim merkezini aradim 

klimayi kapayin su ekleyin servise gelin kontrol edelim dediler , dediklerini yaptim sorun cozuldu,  sicak havada klima sifir araba bile olsa ariza cikarabiliyor . 

biri anlatsa inanmam sifir araba da hararet 😀 bizim başımıza geldi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...