İçeriğe Yönlendir

2004 Fusion 0w30 Yağ

Korcan Güneş
Çözüme git Mustafa Erkan tarafından,

Recommended Posts

Korcan Güneş

Merhabalar arkadaşlar iyi forumlar :)

2004 model ford fusion aracımın bakımını yaptırırken yetkili serviste kampanya varmış sanayi den daha uyguna geliyor diye yetkili serviste yaptırdım.

normalde ben bu araca 5w30 yağ koyuyordum yetkili servis 0w30 koymuş. ben de farketmedim.

sizce tekrardan değiştirmeli miyim yağı çok eksiltir mi

Yorum bağlantısı
Korcan Güneş
Evren Erakçora yazdı:

Dizel galiba?

hayır hocam benzinli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Korcan Güneş yazdı:

hayır hocam benzinli

Lüks olmuş  bu yağ o zaman. Yağ seviyesini kontrol etmek lazım sık sık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korcan Güneş
Evren Erakçora yazdı:

Lüks olmuş  bu yağ o zaman. Yağ seviyesini kontrol etmek lazım sık sık.

Teşekkür ederim hocam şimdi antalyaya gideceğim yanıma 5w30 castrol yağ aldım aralarda durduklarımda bakıp ona göre ekleyeceğim artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mustafa Erkan

Farklı viskozitedeki yağların karıştirilması önerilmez. Bu nedenle motorunuzun 0w 30 yağı eksiltmesi durumunda yine 0w 30 yağ ile tamamlamanız uygundur. Eksiltme durumu için yanınızda 1 lt 0w 30 yağ bulundurun. Eğer bu 1 lt yağ da yetmiyorsa yağı ve filtreyi değiştirip eski yağınıza dönmeniz daha mantıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korcan Güneş
Mustafa Erkan yazdı:

Farklı viskozitedeki yağların karıştirilması önerilmez. Bu nedenle motorunuzun 0w 30 yağı eksiltmesi durumunda yine 0w 30 yağ ile tamamlamanız uygundur. Eksiltme durumu için yanınızda 1 lt 0w 30 yağ bulundurun. Eğer bu 1 lt yağ da yetmiyorsa yağı ve filtreyi değiştirip eski yağınıza dönmeniz daha mantıklı.

Servisi aradım yola gideceğimden dolayı neden 0w30 koydunuz dedim plakaya baktılar 5w30 koymuşuz da oraya yanlış yazmışlardır diyorlar. Şaka gibi resmen bir daha getirme diyorlar sanki :))

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...