İçeriğe Yönlendir

Peugeot 5008 İntercooler Yağlanması

Muhammed Orak

Recommended Posts

Muhammed Orak

Selamlar iyi bayramlar forum, bayramdan önce arabada birseyleri kurcalarken intercooler da yağ olduğunu farkettim, zaten yağda azalma vardı ama nereye gittiğini bilmiyordum, pallere baktım yağ yok ama intercooler hortumu ve egzoz girişi yagliydi, arabada çekiş düşüklüğü vardı rampayı 2. Viteste çıkmıyordu  maf sensörünün orada Bi vakum hortumunu kırmış usta onu da japonlar yapıştırmış o da tutmamış onu yaptım şuan çekiş düzeldi, o süre arasında olmuş olabilir mi? 

Ve son fotoda gördüğünüz gibi maf sensörünün orada eksik bir parça var soketi boşta duruyor bunun ne olduğunu bulamadım, yine usta kırıp japonla yapıştırmış o da belli ki düşmüş. 

IMG_20240618_000603.jpg

IMG_20240618_000605.jpg

IMG_20240618_000616.jpg

IMG_20240618_000617.jpg

IMG_20240618_000622.jpg

IMG_20240618_000644.jpg

IMG_20240618_000649.jpg

IMG_20240618_000827.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yağ eksiliyormu ki? intercooler içinde yağ buharından ötürü yağ kaplanması normal.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak
Doğan Arşiray yazdı:

yağ eksiliyormu ki? intercooler içinde yağ buharından ötürü yağ kaplanması normal.

Evet yağ eksiltme var

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Soketin olduğu bölgeyi uzaktan çekip aracın şasi nosunu iletirseniz bakmaya çalışırım eksik parça nedir diye.

Soket takılı olmadığına göre araçta arıza olması lazım. Bilgisayara bağlanırsa çıkar zaten mevzu, belki de korumaya alıyor kendini şuan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

@Doğan Arşirayabi 100 bin önce komple motor yapılmıştı 

Ü.Emre Kartal yazdı:

Soketin olduğu bölgeyi uzaktan çekip aracın şasi nosunu iletirseniz bakmaya çalışırım eksik parça nedir diye.

Soket takılı olmadığına göre araçta arıza olması lazım. Bilgisayara bağlanırsa çıkar zaten mevzu, belki de korumaya alıyor kendini şuan.

İletiyorum, arabanın yanında değilim ama fotoğrafını internette bulup atayım, maf sensörünün yanında biraz aşağıda kalıyor hemen. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...