İçeriğe Yönlendir

Mondeo V Ön Fren Balata

Metin Uzunoğlu
Çözüme git Metin Akbal tarafından,

Mondeo V ön fren balatası  

20 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu

Yakın bir zamanda ön fren balatalarını yenileyeceğim en tedirgin olduğum konuların başında gelir. En son Fusion aracıma serviste fren balataların yıpranmış dediklerinde hemen yedek balatalarımı almıştım fakat 1,5-2 yıl sonra benim zorumla değiştirmişlerdi. Balata metal plakasının 4-5 mm kalınlığında olduğu kabulü ile balatalarım %55-65 aralığında yıpranmış gibi. En son sahte parça haberlerinden sonra servis dışı parça almaya korkar oldum bir konuda. Serviste ustam ile görüşürken bulduğum motocraft balatanın ince ekonomik seri olduğunu söyledi. Aynı konuda @Tamer Topaç ile görüşürken aynı markanın 18 ve 20 mm kalınlığında iki tip balata olduğunu öğrendim. @Metin Akbalın ses yapma tecrübesinden dolayı Bosch ve Delphi balatayı eledim. Özellikle tecrübe ettiğiniz olumsuz durumlardan dolayı o marka balatayı almamak için bu anketi oluşturdum. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben bosch’un ses yapmasından ötürü delphi almıştım ve çok memnun kaldım. O bitince başka marka bulamadığımdan mga marka(yerliymiş) aldım ses yapıyor. Fırsat kolluyorum değiştireceğim ilk fırsatta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Usta ne derse o açıkçası. Çünkü öter ötmez konusu çok rahatsız edici bir şey, öterse götürürüm, değiştirir :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ

Ben fren balatasını TRW tercih ediyorum, şuana kadar da bir sorun yaşamadım ses yapması gibi. ZF'in markası zaten, kaliteli ürünler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Cem Işık yazdı:

Ben bosch’un ses yapmasından ötürü delphi almıştım ve çok memnun kaldım. O bitince başka marka bulamadığımdan mga marka(yerliymiş) aldım ses yapıyor. Fırsat kolluyorum değiştireceğim ilk fırsatta

abi twingoya 140 liraya mga aldım başka bulamadığımdan sanayide çok toz yapıyor ama hiç ötmüyor :D kafalarına göre takılıyor bu balatalar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Cihat yazdı:

abi twingoya 140 liraya mga aldım başka bulamadığımdan sanayide çok toz yapıyor ama hiç ötmüyor :D kafalarına göre takılıyor bu balatalar. 

MGA yani Martaş Otomotiv distribütörü İstanbulda yer alıyor. Firma birebir değişim garantisi veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Bu listeden Ate derim.Alternatif olarak Icer diye bir marka var onu öneriririm abi,gayet yumuşak bi balata.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Metin Akbal

Abi ferodo listede yok. Arabaya uyumlu varsa değerlendirilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

Ses konusunda şunu diyebilirim balata ile birlikte disk değişimi olacaksa mutlaka hem disk hem balata aynı marka olmalı. kullanacağım markalar değişir ama kullanmayacağım markalar bellidir.. Kale otosan motocraft .. bunları kullanmamaya dikkat ederim.. ferodo ıcer rbrake blueprint bunlar da güzeldir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Forumda ismi çokça geçen Osman Ustaya telefon ile ulaştım. @Çağlar Bayurun selamını da ilettim sağ olsun https://www.dorukotoyedekparca.com/ dan Serdar beyin ismini ve telefonu verdi kendisine ulaştım ATE için 2000, Fredo için 1300 TL fiyat verdi. Motocraft ve Fredonun da ATE üretimi olduğunu belirtmesi üzerine @Metin Akbalın da dediği gibi listede olmayan Fredo marka balatayı sipariş verdim. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Dün fren balatalarını değiştirdim, 1~1,5 mm kalmıştı. Değişim için 500 tl ödedim artık içim rahatladı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...