İçeriğe Yönlendir

Oturma Odasına Klima Tavsiyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Gülmez
Ali Cihangiroğlu yazdı:

güzelmiş, sistem güzel olsun önemli olan bu, sağol kardeş, fiyat baya uygun oldu bu durumda :D

Onu anlatmaya çalışıyorum abi seer scop değeri yüksek olduğunda arçeliğin 24000 lik kliması ile başka firmanın 12000 lik kliması aynı fiyat oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gülmez yazdı:

Onu anlatmaya çalışıyorum abi seer scop değeri yüksek olduğunda arçeliğin 24000 lik kliması ile başka firmanın 12000 lik kliması aynı fiyat oluyor

Mideayı sevmek ben :)  şuna detaylı daliim hele..

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Eyüp Çetin yazdı:

Şöyle bir şeye denk geldim düşünürseniz iyi gibi duruyor. 😊

bunlar nem ve rütübet yapıyor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Ali Gülmez yazdı:

Soğutması da aynı oluyor mu? Yoksa bu değer sadece tuketimi mi etkiliyor?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Nasıl bi havadayız ya.. Gece Ali bey klima almaktan vazgeçiyor, gündüz olunca yine istiyor olmalı şu an...

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Öner Kurukuz yazdı:

Soğutması da aynı oluyor mu? Yoksa bu değer sadece tuketimi mi etkiliyor?

Sadece tüketimi etkiliyor 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Nasıl bi havadayız ya.. Gece Ali bey klima almaktan vazgeçiyor, gündüz olunca yine istiyor olmalı şu an...

klima kullanımı yöreye göre kısıtlanmalı, gereksiz kullanan da çok, onların da elektrik faturasının yarısını yaylada yaşayan ödüyor büyük haksızlık

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

klima kullanımı yöreye göre kısıtlanmalı, gereksiz kullanan da çok, onların da elektrik faturasının yarısını yaylada yaşayan ödüyor büyük haksızlık

önce bu Millete bu tip aletlerin sürekli çalışır (özellikle inverterlerin) halde tutulup, ısısınında ideal ayarda olması gerektiğini öğretmek lazım, millet açıyor klimayı buzzz, vay dondunm kapat, kışında tersi ısıtt, yahu ayarla 24 de çek elini şu kumandadan arkadaş, daha kombi nasıl kullanılır onu öğretemedik, aç kapa ısıyla oyna dur, böyle yapana  akıllı saat takmak lazım, hatt şuan popüler konumuz olan öğrenen versiyon olsun canına okusun :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Ben Antalya Manavgat'ta oturuyorum.Baymak elegant plus serisi en mantıklısı, ilk 2 klimaya (toshiba daiseıkai) zamanında(2009) 1 şahin parası vermiştim, sonrasında 3 baymak aldım evde şimdi toplam 5 klima var. Toshiba'nın ısıtma performansı çok iyi o kadar eski olmasına rağmen soba gibi ısıtıyor diyebilirim. Zaten çıkış sıcaklığı daha yüksek diğerlerine oranla. Ama baymaklardan da herhangi bir şikayetim yok hem ısıtmadı hem soğutmada çok iyiler. Hatta 30 metrekareye yakın salonda ortam soğuyunca 12'lik baymak 27 derecede ayarlı tutuyoruz genelde. Baymak sessizlik konusunda da çok iyi. Kışın soba kullanmıyoruz.yakıt konusuna gelirsek Toshiba zamanında iyi tasarruf yaptırmıştı. Şu an aralarında çok fark olduğunu düşünmüyorum.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mustafa Yanar yazdı:

evde şimdi toplam 5 klima var. 

Yazın evde kış sporları bile yapılıyordur sizin evde 😊

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Eyüp Çetin yazdı:

Yazın evde kış sporları bile yapılıyordur sizin evde 😊

😂 Kar yağmaz ama kar soğuğunu yaşatabiliriz. Her odada klima var, mutfak, salon, yatak odası, 2 tane de çocuk odası, mutfağa 16 lık toshibayı kurdurdum, çünkü mutfak da metrekare olarak salondan çok farklı değil bir de yemek, fırın vs olunca mutfak yazın çok sıcak oluyor, bu nedenle klimasız durulmaz buralarda, şimdi  hava iyi ama 45  50 derecelerde evi komple kapatıp  2 tanesini açıyoruz ev rahat oluyor, bazı geceler hava o kadar sıcak olur ve yaprak kıpırdamaz.Hava çok nemli olur bir de.İşte bu zamanlarda klima hayat kurtarıcı oluyor. Ben klimalı odada kalmayı sevmiyorum, 30 yaşıma kadar  klima kullanmadım, yani sıcağa alışkınım, evde benim dışındakiler için aynı şeyi söyleyemem. Ama klima rahatlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Abi bakamadım tek tek de ben daikinciyim. 2 tane evde var bir tane kayınvalidemde shira serisi. 10 yıl olmuştur belki de geçmiştir. İlk gün neyse hala aynı. 20 sene dokunmadan kullanırım. Servisin dediği de bu. Alırken evet pahalı ama 20 sene kapatıyorsun o defferi. Belki de 25 sene.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

2011 yılında 12 binlik Mitsubishi aldım halen kullanıyorum.Aldığımda  Doğalgaz yoktu ısınmak içinde kullandım.

Klimada Toshiba Daiken ve Mitsubishi.Klimayı Bakım muhabbetine kurcalatmayacaksın Filtre temizle devam et çalışıyorss dokunma birde Gerilim oynaması olmayacak.İyi tecrübeli bir markaysa sorun yaşamazsın.Bir defa iyi para verirsin ama sinir olmazsın.Ailede iş Hayatında tecrübe ile sabittir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Erhan Doruk yazdı:

Bunların en büyük sorunu soğuk hava verirken nemide çok yükseltmesi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Abi bakamadım tek tek de ben daikinciyim. 2 tane evde var bir tane kayınvalidemde shira serisi. 10 yıl olmuştur belki de geçmiştir. İlk gün neyse hala aynı. 20 sene dokunmadan kullanırım. Servisin dediği de bu. Alırken evet pahalı ama 20 sene kapatıyorsun o defferi. Belki de 25 sene.

öyle evet, bendede doşiba var, 20 seneye yaklaşıyor, alırken iyisini almaya bakacaksın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mustafa Yanar yazdı:

Ben Antalya Manavgat'ta oturuyorum.Baymak elegant plus serisi en mantıklısı, ilk 2 klimaya (toshiba daiseıkai) zamanında(2009) 1 şahin parası vermiştim, sonrasında 3 baymak aldım evde şimdi toplam 5 klima var. Toshiba'nın ısıtma performansı çok iyi o kadar eski olmasına rağmen soba gibi ısıtıyor diyebilirim. Zaten çıkış sıcaklığı daha yüksek diğerlerine oranla. Ama baymaklardan da herhangi bir şikayetim yok hem ısıtmadı hem soğutmada çok iyiler. Hatta 30 metrekareye yakın salonda ortam soğuyunca 12'lik baymak 27 derecede ayarlı tutuyoruz genelde. Baymak sessizlik konusunda da çok iyi. Kışın soba kullanmıyoruz.yakıt konusuna gelirsek Toshiba zamanında iyi tasarruf yaptırmıştı. Şu an aralarında çok fark olduğunu düşünmüyorum.

bendede super daisekai  var, ısıtması acaiptir, elini yakın tut acıtır, fön makinası gibidir, soutmada keza güçlü ve sarfiyatı komiktir.

fiyata bak hele :biggrin: yalnız bundaki twin rotary çift kompresor olayı baya iyi

https://www.toshiba-klima.com.tr/klima-toshiba-daiseikai8-12000-btu-h

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ben ChatGpt derdimi anlattım. Param olmadığınıda söyledim. Bana "urban wind effects home cooling" taktiğini söyledi. Göneş gören pencere ile gölgedeki pencereyi açıyom evin içinde rüzgar esiyor.  Beş gündür böyle idare ediyorum. Şimdi klmamı alayım, tatilemi gideyim, arabama aksesuarmı alayım. Benim kredi kartında bir limiti var . 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Almayacağını herkes biliyordu zaten de başkası gelir okur faydalanır diye yazdık işte.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali bak bundan alalım, adaşımız diğer Ali nin dediğinden, bak 3 Ali olduk güç bizde artık, hatta 2 Ali daha bulursak Voltranı bile oluşturabiliriz, o zaman Doşiba hiper Daisekai bile alırız :D

voltran_213489.jpg

https://midea-klima.com/midea-klima/midea-all-easy-MSEPBU-12HRFN8-duvar-tipi-klima

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay Başaran yazdı:

Almayacağını herkes biliyordu zaten de başkası gelir okur faydalanır diye yazdık işte.

Çok değil bir kaç haftaya buraya gene yazarım "yaa" Diye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

balkanlardan gelen soğuk hücre candır

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...