İçeriğe Yönlendir

Oturma Odasına Klima Tavsiyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Sani Gerşon
Mehmet Yeter yazdı:

Mobil klima lazımsa ikinci el satan güvenilir bir velim var numarasını atabilirim özelden. Genel olarak defolu veya az kullanılmış ürünler satıyor. Normal klimada satıyor. Deposu pendik e5 üzerinde. 

Gazı tamamsa her türlü alınır. Yemişim klimanın sıfırını. Hele ki mobil yani. Ali bey kaçırmasın bu fırsatı.

Çağlar Bayur yazdı:

cam varsa kafi her gün ebatta kesilebilir

Evet, camı düşünemedim, gayet mantıklı :good1: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ben de böyle çok uzun süre baktım ve araştırdım, araştırdıkça kafam daha çok karıştı baktım klima alamayacak duruma geldim en son gittim Ocak ayında iki tane 12 ve 18 BTU Arçelik aldım ısıtma beklentim yok sadece soğutma amacım gayet güzel işimizi görüyor sessiz ve performansı gayet yerinde. En kötüsü yokluk bu sıcaklarda.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Havalar soğudukca klimaya vereceğim para gözümde büyümeye başladı. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ali Darbaz yazdı:

Soğudukça derken 🙄 

Daha hazirandayız, temmuz ağustos bundan yumuşak geçmeyecek. 

Hatta almadıkça zarar edeceksiniz evde durulmayacak, avm vs gidelim diyeceksiniz 😂

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ü.Emre Kartal yazdı:

Soğudukça derken 🙄 

Daha hazirandayız, temmuz ağustos bundan yumuşak geçmeyecek. 

Hatta almadıkça zarar edeceksiniz evde durulmayacak, avm vs gidelim diyeceksiniz 😂

Gece 28 dereceye düşüyor ya onu demek istedi bence.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

Ali düşünmeye devam etmeye dursun

Geçen sene 2 tanesine 31000 tl ödediğimiz 9000 btu dayrelax klimanın 1 tanesi şu anda 27 bin tl düşün düşün poktur işin diye boşuna dememiş atalarımız 

O.Yücel Çetin yazdı:

Ben de böyle çok uzun süre baktım ve araştırdım, araştırdıkça kafam daha çok karıştı baktım klima alamayacak duruma geldim en son gittim Ocak ayında iki tane 12 ve 18 BTU Arçelik aldım ısıtma beklentim yok sadece soğutma amacım gayet güzel işimizi görüyor sessiz ve performansı gayet yerinde. En kötüsü yokluk bu sıcaklarda.

En iyisini yapmışsınız arçelik beko klimalar orta seviye olarak oldukça başarılı klimalar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arçelik bana 7000 btu önerdi. 

image.png.f9ab3605e9b0e8945720ebb14ef3b93b.png

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pencere cephesi kuzey e bakan 16-19m2 oda mı?

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Benim bildiğim Ali Bey klimaya para vermez. 

Öyle bir psikolojiye bürünür ki salondaki camı üstten açıverir, serinliğin zirvesine ulaşır ve bu konu da kapanır gider... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

Arçelik bana 7000 btu önerdi. 

image.png.f9ab3605e9b0e8945720ebb14ef3b93b.png

Ali hocam mesajtan olumlu dönüş oldu mu?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

15 gün kadar önce anneme 12 btü altus  aldım 17 bine . 

Mersinde yeterli performansı gösteriyor marka takıntısından kurtulun yahu serviside arçelik servisi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Yeter yazdı:

Ali hocam mesajtan olumlu dönüş oldu mu?

Yazıştık. Elinde fazla bişey kalmamış. Olanları hanıma beğendiremiyoruz. :(

Ali Gök yazdı:

15 gün kadar önce anneme 12 btü altus  aldım 17 bine . 

Mersinde yeterli performansı gösteriyor marka takıntısından kurtulun yahu serviside arçelik servisi

Simfel nasıl acaba. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Yazıştık. Elinde fazla bişey kalmamış. Olanları hanıma beğendiremiyoruz. :(

Simfel nasıl acaba. 

Dahamı ucuza buldun ? 

Servisi parçası olan bişe al derim

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Şöyle bir şeye denk geldim düşünürseniz iyi gibi duruyor. 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
Ali Darbaz yazdı:

Tabi ya.. 

Hiç gerek yok, camı üstten azıcık aralayın. 

Eskiden klima mı vardı.... 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Neden kimse Toshiba dememiş?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Neden kimse Toshiba dememiş?

Pahalı...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Sessiz mod ve gece modu var bendekilerde. Kulağınızı dayamazsanız çalışıp çalışmadığı belli olmuyor. Fakat şöyle bir durum, öncesinde ısıyı yakalamış olmalısınız. Yani o ısıyı korumak için. Diyelim oda 33 derece siz 26 da açtınız ve sessiz moda aldınız soğumaz içerisi.

Konu dışında, hangisi diyorsun?  amaç kışın ısıtma, soğutmayı zaten halleder... ısıtma  A+++ olmak zorunda.

https://www.daikin.com.tr/zeta-shira-plus-12000-btuh-ftxm35a-inverter-klima-r32_183317?d=11926

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/tr/urun/legendera/bireysel-klimalar/duvar-tipi-klimalar

https://www.alarko-carrier.com.tr/urun/klima/toshiba-shorai-edge-white-split-klima-12000-btuh

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Pahalı...

doğru Ali nin kriterlere uymadı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ali abi yine uçuyorsun valla ısıtma a+++ alacağın klimada kara geçeyim derken 10 sene geçer bu elektrik fiyatları ile 🤣

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gülmez yazdı:

Ali abi yine uçuyorsun valla ısıtma a+++ alacağın klimada kara geçeyim derken 10 sene geçer bu elektrik fiyatları ile 🤣

o zaman bana 12 yada 18 lik, ikiside lazımda şimdilik 1 tane yeter, f/p ne önerirsin, f/p ı üst sınıflar için düşün uyduruk markaları geç, verdiğim paraya bakma, elektrik faturası az gelsin yeter, benim için keyfe harcanmış birikmiş paranın hesabı olmaz, her ay cepten çıkan daha çok can acıtır :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o zaman bana 12 yada 18 lik, ikiside lazımda şimdilik 1 tane yeter, f/p ne önerirsin, f/p ı üst sınıflar için düşün uyduruk markaları geç, verdiğim paraya bakma, elektrik faturası az gelsin yeter, benim için keyfe harcanmış birikmiş paranın hesabı olmaz, her ay cepten çıkan daha çok can acıtır :)

Ben dayrelax aldım geçen sene 2 adet 9000 btu memnunum iç dış ünite bakır komple

Ama bakır olması çok elzem mi değil akrabamda mitsubishi elektrik var iç dış ünite aluminyum ve manisa yerli üretim

Fiyat performans olarak midea bakmanı öneririm. Neden diyorum daikin alt markası olan dayrelax ve airfell leri midea ya fason ürettiriyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Ali Cihangiroğlu yazdı:

https://midea-klima.com/midea-klima/midea-all-easy-MSEPBU-12HRFN8-duvar-tipi-klima

Midea seer değeri 8.5 fiyatta uygun bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...