İçeriğe Yönlendir

2000 1.25 Fiesta Flair Rolanti

Semih Gökçe

Recommended Posts

Semih Gökçe

iyi akşamlar aracımda rolanti sorunu var gaz kelebeği rolanti sensörü değiştirdim düzelmedi 2-3 bin devir arası gaza basında gidip geliyor arabayı stop edip çalıştırınca 1 e geliyor gaza basınca dalgalanma yapıyor t hortumları vs değiştirdik emme manifoldunu söktürüp arkasındaki hortumada baktık bir türlü sorunu çözemedik yardımcı olabilecek aynı sorunları olup düzelten biri varmı  ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yoldada mesela 2500 devirde giderken silkeleme var mı? 3000 devir üstü dururken veya giderken nasıl*

Yorum bağlantısı
Semih Gökçe
Çağlar Bayur yazdı:

yoldada mesela 2500 devirde giderken silkeleme var mı? 3000 devir üstü dururken veya giderken nasıl*

90 100 giderken bir sorun yok ne bi tekleme var ne vuruntu gaza basıp çektiğim gibi boşta 2-3 bin devir gidip geliyor ya 1 takıp hareket edecem yada stop edip çalıştırıcam 1 e düşüyor 

Çağlar Bayur yazdı:

oksijen sensörünün fişini çektiğim zaman motorda hiç bi farklılık olmuyor oksijen sensörünüde bulamadım onuda değiştirecektim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Semih Gökçe yazdı:

oksijen sensörünün fişini çektiğim zaman motorda hiç bi farklılık olmuyor

olmaz zaten o sensörün rölantiye etkisi yok (bu bağlamda)

Semih Gökçe yazdı:

90 100 giderken bir sorun yok ne bi tekleme var ne vuruntu gaza basıp çektiğim gibi boşta 2-3 bin devir gidip geliyor

yani 90 la gidiyoruz ve vitesi boşa aldık diyelim rölanti 2 binlerde gidip mi geliyor?

Yorum bağlantısı
Semih Gökçe
Çağlar Bayur yazdı:

olmaz zaten o sensörün rölantiye etkisi yok (bu bağlamda)

yani 90 la gidiyoruz ve vitesi boşa aldık diyelim rölanti 2 binlerde gidip mi geliyor?

yok rolanti sadece  araba dururken boşta gaza bastığımda oluyor vites geçişlerinde 3 bine çıkıyor 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Rölanti sensörü değil de, rölanti valfi vardır. O değişti sanırım.

Hız sensörü ve debriyaj sensörüne baktırmak lazım bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...