İçeriğe Yönlendir

Bilgisayar Konusunda Yardım SSD Harddisk Ram

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Yanar yazdı:

ssd zaten ram gibi hızlı işlem yapar

O iş öyle olmuyor. Dual kanal DDR3 RAM ler saniyede 12 GB a kadar okuma yapabiliyor, buraya takılacak SSD Max 550 MB hıza çıkar, o da sata 3 desteği varsa.

Ayrıca 4 GB RAM ile Windows 10 kullanmak SSD ömrünü çok yiyor, 8 GB aşağısı tavsiye etmem.

2x2 GB RAM ler atılıp 2x4 alınacak, SSD alınacak, değer mi? Kullanılacaksa değer, kenarda yatacaksa değmez.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

O iş öyle olmuyor. Dual kanal DDR3 RAM ler saniyede 12 GB a kadar okuma yapabiliyor, buraya takılacak SSD Max 550 MB hıza çıkar, o da sata 3 desteği varsa.

Ayrıca 4 GB RAM ile Windows 10 kullanmak SSD ömrünü çok yiyor, 8 GB aşağısı tavsiye etmem.

2x2 GB RAM ler atılıp 2x4 alınacak, SSD alınacak, değer mi? Kullanılacaksa değer, kenarda yatacaksa değmez.

350mb hıza çıksa bile yeter, ram masrafına gerek olmasın diye yazmadım, ram çöp olur ama ssd çöp olmaz. Hali hazırda 40mb hıza bile çıkmıyordur.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Bende asagi yukari 12 senelik bir asus x53e var. Islemci intel b950 yi uygun fiyatli bir i7 ile degistirdim.  4gb olan ram i 8gb yaptim. Harddiski de samsung evo 860 ile degistirdim. Windows 10 yukledim (asusun kendi programlari olmadan) Bilgisayar resmen çağ atladi. Ofis isleri kesinlikle problemsiz yapiliyor. Acilis suresi (kendini toprlamasi ile birlikte) bir kac dakikadan 20-30sn ye dustu. Grafik karti olmadigi icin oyun veya grafik gerektiren isler yapilamiyor. 

Bence sadece ofis isleri icin kullanilacaksa ssd ve ram degisimi yeterli olacaktir. Yakin zamanda baska bilgisayar alinacaksa değmez

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Islemci ve ram i ikinci el almistim bu arada

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...