İçeriğe Yönlendir

MG 1.5 Benzinli Motor Nasıldır Kim Üretiyor ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba mg 1 5 benzinli motor nasıldır kim üretiyor bu motoru ?  Saic motor diye bir firma üretiyormuş motoru.

Temmuz 2005'te Çin merkezli Nanjing Otomobil Grubu, MG ismini ve üretim tesislerini satın almış . 

1.5 T-GDI  benzinli motor MG leri araştırıyorum Bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum

Yorum bağlantısı
Ali Gök

çinli arabalara ek verg geldi fiyatta rekabet avantajları kaybolursa piyasaya girme aşamasında geri adım atıp çekilebilirler erken davranmamak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ali Gök yazdı:

çinli arabalara ek verg geldi fiyatta rekabet avantajları kaybolursa piyasaya girme aşamasında geri adım atıp çekilebilirler erken davranmamak lazım. 

evet ekstra  vergi bende duydum biliyorum , belki mg i kapsamaz :)  ingiltere menşei li bir araç ya ( kendimizi kandırıyoruz belki de )

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

Mg üretim yeri neresi ki? 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mg üretim yeri neresi ki? 

araba ingiliz arabası ama 2007 de çin bünyesine geçmiş , sanırım çin den geliyor ülkemize

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Chery fabrika kuracak lafı var gerçek olur belki

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Ali Gök yazdı:

Tesla gibi avrupayı ya da bizi tercih etmeleri gerekebilir

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

İngiliz olan MG'ler bunlardı.

2005-mg-zs_0.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

güncel mg nin ingiltere ile hiçbir bağı kalmadı

çinli mg ve çinde üretiliyor

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

İngiliz olan MG'ler bunlardı.

2005-mg-zs_0.jpg

rover aynısı

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

rover aynısı

Rover 416

Honda Civic Euro Spec 

MG

Hepsi aynı kasa. Rover iç mekanda daha kaliteli malzemeler vardı. Hondacılar bu kasayı pek sevmeseler de en donanımlı Civic' ler bunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zamanında denk bmw lerden pahalıya satılırdı showroomlarda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ali Gök yazdı:

son vergi açıklamasından sonra o iş te yatar. Yabancı yatırımcı kaçsın diye herşeyi yapıyorlar 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Murat Öngür yazdı:

evet ekstra  vergi bende duydum biliyorum , belki mg i kapsamaz :)  ingiltere menşei li bir araç ya ( kendimizi kandırıyoruz belki de )

Sorun şu ki bu ek vergi sadece türkiye için değil ab ye gelecek tüm çin menşeili elektriklileri kapsayacak (%38) AB yerli üreticiyi korumak için çabalıyor. Çin, rekabet gücü kalmazsa avrupaya araç gönderir mi? Alanların elinde patlar mı, zamanla göreceğiz. 

https://tr.euronews.com/business/2024/06/13/cinden-abnin-elektrikli-araclara-ilave-vergi-kararina-tepki-acik-bir-korumacilik-eylemi

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Morris Garage

Morris Garage

image.png.0112b94ee2b21e8308d14413239c95fd.png

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Test aracının yakıt verilerini sıfırlayıp teste çıkmıştım, şehir içi 14 lt yi gözümle gördüm yol bilgisayarında, geri görüş kamerası da bugüne kadar gördüğüm en dandik olandı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...