İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerasının Çektiği Video İle Şikayette Bulunma

Ali Gülmez

Recommended Posts

Ali Gülmez

Merhaba 

Araç kamerasının çektiği video ile ters yönden gelen bir aracı şikayet etmek istiyorum

Plaka aşırı net olmasa da görüntüyü sabitleyip plakayı okuyabildim 

Nasıl yapabilirim ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Ali Gülmez yazdı:

Merhaba 

Araç kamerasının çektiği video ile ters yönden gelen bir aracı şikayet etmek istiyorum

Plaka aşırı net olmasa da görüntüyü sabitleyip plakayı okuyabildim 

Nasıl yapabilirim ?

Sana zarar vermediyse boşuna zaman harcamayın.

• Beğenme 2
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Erdoğan Temur yazdı:

bu kafayla bana değil de başkasına zarar verirse ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Gülmez yazdı:

bu kafayla bana değil de başkasına zarar verirse ?

Memlekette zarar verince netice alınıyor. Bende şikayette bulunmuştum cevap şuydu efendim bizim ekiplerimiz tespit etmediği için ceza yazamayız cevabı gelmişti.

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Metin Akbal yazdı:

Memlekette zarar verince netice alınıyor. Bende şikayette bulunmuştum cevap şuydu efendim bizim ekiplerimiz tespit etmediği için ceza yazamayız cevabı gelmişti.

şaşırmadım nedense :) bana da plaka net okunmuyor diyeceklerdir

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Erdoğan Temur yazdı:

Düzcede birisi ters yolda giderek yolcu otobüsüne çarptı ve öldü sonrasını bilmiyorum. Bu tür olayların önünü almak için affetmeden egm ye bildirmeliyiz. Sonuçta günahsız insanlar ölüyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Samsunda şehrin göbeğinde öğlen  vakti havaya ateş atıp drift yapanları videosu ile şikayet etmediğim yer kalmadı. 1-2 ay sonra gevşek gevşek konuşan bir memur aradı aracın plakasını biliyor musun diye soruyor. Yer belli tarih belli saat belli plakayı bulamadınız 1.5 ay sonra bana mı soruyorsunuz dedim kapattım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Elimde bunun gibi durumlar içeren birçok video var. Şikayet ettim ama bana dönüş olmadı. Fahri trafik müfettişi tanıdığınız varsa ona iletin. Belki o doğrudan ceza yazar.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Düzcede birisi ters yolda giderek yolcu otobüsüne çarptı ve öldü sonrasını bilmiyorum. Bu tür olayların önünü almak için affetmeden egm ye bildirmeliyiz. Sonuçta günahsız insanlar ölüyor. 

Abi şikayet sonucunda bir aksiyon alınmadığı için boşuna efor harcamaya gerek yok.

Çok şikayet etmişliğim var.  Benim gördüğüm TOGG adamın aklını başından almış. ne yaptığını bilmiyor :)
Konuyu açan arkadaşımız şikayet etsin sonucuda buraya yazsın. 

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Erdoğan Temur yazdı:

Abi şikayet sonucunda bir aksiyon alınmadığı için boşuna efor harcamaya gerek yok.

Çok şikayet etmişliğim var.  Benim gördüğüm TOGG adamın aklını başından almış. ne yaptığını bilmiyor :)
Konuyu açan arkadaşımız şikayet etsin sonucuda buraya yazsın. 

birkaç gün öncede bu sefer sağ şeritten gelen ticari araç vardı

100 metrelik kestirme için insanlar tersten gidebiliyor

Hindistan da olsa normalde togg binen adamda yapıyorsa diyecek birşey yok

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Karabük'te bu tarz durumları sosyal medya hesapları olan yerel haber sayfalarına gönderiyorlar. 1 hafta içerisinde tekrar paylaşım yapılıyor şu kadar ceza yazıldı vs diye. Bence online şikayet adımını deneyin ardından bu adımı da deneyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Arif Aykın yazdı:

Karabük'te bu tarz durumları sosyal medya hesapları olan yerel haber sayfalarına gönderiyorlar. 1 hafta içerisinde tekrar paylaşım yapılıyor şu kadar ceza yazıldı vs diye. Bence online şikayet adımını deneyin ardından bu adımı da deneyebilirsiniz.

şikayet ettim 20 mb kadar video yükleniyor zaten 200 metre ilerideki ana kavşakta da mobeseler var kocaman ne çıkacak bakalım

Şikayet eden kişilerin cep telefonu ve mail adresi de isteniyor geri bildirim yapmak içinmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Show haber affetmezdi boyle goruntuleri eskiden. Whatsapp ihbar hattina yollanabilir. Oradan sonra ceza gelir herhalde 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Gülmez yazdı:

şikayet ettim 20 mb kadar video yükleniyor zaten 200 metre ilerideki ana kavşakta da mobeseler var kocaman ne çıkacak bakalım

Şikayet eden kişilerin cep telefonu ve mail adresi de isteniyor geri bildirim yapmak içinmiş

Bence haber kaynaklarını da deneyin. İllaki inst. sosyal medya da yerel haber sayfası vardır. oraya mesaj yoluyla gönderin kendi akışlarında paylaşsınlar. İllaki yetkililere ulaşır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ

Bir vakit facebook x marka aracın sayfasında bir kişi aracına kırmızı-mavi çakar taktırmış. Resimler, videolar ile paylaşmıştı. Bende altına yorum olarak niye polis araçlarının kullandığı çakar taktınız, trafikte insanları kandırmak doğru değil diye yorum yaptım. Aracın sahibi yok dağda bayırda açıyorum, görüntüsü hoşuma gidiyor vs şeklinde cevap verdi. Bende dağda bayırda siz aracın içindeyken göremediğin dışarıdaki çakarın görüntüsü mü hoşuna gidiyor yazınca gereksiz bir tartışmaya girdik araç sahibi ile. Baktım araç Bolu plaka, sahibinin yaşadığı yer de orası gözüküyor. Fotoğraflar videolar ile akşam 8 civarında Bolu emniyet müdürlüğüne e-mail attım. 2 saat sonra bir polis memuru arayıp şikayetimi onayladıktan sonra ertesi gün araç sahibinin çağrılıp çakarların söktürüleceğini söyledi. Gerçekten yaptılar mı yapmadılar mı bilmiyorum ama sizde yaşadığınız il yada ilçenin emniyet müdürlüğü iletişim kanallarına şikayette bulunabilirsiniz. Özellikle müdür amir komiser vs görürse şikayetinizi, hızlı bir şekilde sonuç alabilirsiniz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Almanyada olsanız yazarlardı. Hatta sürücüyü çağırıp bir tebrik ederlerdi:) keşke görmeseydim Avrupayı. :onder2:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Arif Aykın yazdı:

Bence haber kaynaklarını da deneyin. İllaki inst. sosyal medya da yerel haber sayfası vardır. oraya mesaj yoluyla gönderin kendi akışlarında paylaşsınlar. İllaki yetkililere ulaşır.

KVKK ya takılırsınız. Ben haberlere düşsem ilk işim videoyu vereni mahkemeye vermek olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdoğan Temur yazdı:

KVKK ya takılırsınız. Ben haberlere düşsem ilk işim videoyu vereni mahkemeye vermek olurdu.

Aslında bu KVKK'ya tamamen aykırı. Plaka, herkesin görebileceği, araçlarda bulunması zorunlu olan ve amacı zaten tanınmak olan bir belge. Ama KVKK'yı öyle bi garipleştirdiler ki, plakaları bile soktular.

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Sani Gerşon yazdı:

Aslında bu KVKK'ya tamamen aykırı. Plaka, herkesin görebileceği, araçlarda bulunması zorunlu olan ve amacı zaten tanınmak olan bir belge. Ama KVKK'yı öyle bi garipleştirdiler ki, plakaları bile soktular.

fotoyu sildireyim bari raporlama seçeneğinden yazdım :)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Erdoğan Temur yazdı:

Fakat trafiği tehlikeye sokuyorsunuz bu durumda siz bir nevi ihbarda bulunuyorsunuz. Bence takılmamalı. Hemen hemen hergün  burada bu tarz paylaşımlar görülüyor ve sonrasında ceza tutarıyla paylaşım yapılıyor. Videoyu veren kişide cana kast ettiğinden verse hangisi kazanır abi :) 

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Erdoğan Temur yazdı:

Sadece plaka bilgisi ile olmaz o, falanca plakalı aracın sahibi şu kişi diye haber yaparlarsa ancak o zaman kvkk ya aykırı bir durum olur. Tek başına plaka kişisel veri değildir. Herkesin görebileceği okuyabileceği birşey plaka. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Arif Aykın yazdı:

Fakat trafiği tehlikeye sokuyorsunuz bu durumda siz bir nevi ihbarda bulunuyorsunuz. Bence takılmamalı. Hemen hemen hergün  burada bu tarz paylaşımlar görülüyor ve sonrasında ceza tutarıyla paylaşım yapılıyor. Videoyu veren kişide cana kast ettiğinden verse hangisi kazanır abi :) 

Hadi adam sevgilisi ile takılıyor diyelim. videoda da siz 80 milyona paylaşım yapıyorsunuz. sonuç ne olur? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Zamzun aanlıgg, 

buraya iletirsen belki ceza gelir :) 

Araç kemerası ile şikayette ceza yazmıyorlar. Ama o kamera görüntüsünü başka bir suçta delil olarak kullanıyorlar. Saçmalık yani. 

mesela aynı araç kamerası ile sokaktaki cinayeti şikayet etsek? Cinayeti bizim kamera çekmesi lazımdı mı diyecekler? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...