İçeriğe Yönlendir

Radyatör Suyunun Aniden Boşalması

Hakan Akgül

Recommended Posts

Hakan Akgül

Herkese merhaba. Aracım 2018 1.0 ecoboost fiesta.Geçen hafta otokoçtan aldığım fiestam yolda hararet yaptı. Motor suyunun bittiğini gördüm ve olduğum yerde durdum.Ford servisine çekiciyle çektiler. Radyatör hortumu değişti ve bütün basınç testleri yapıldı dediler. Servisten aldıktan 3 gün sonra aracımla dolaşıp park ettikten bir süre sonra antifriz suyunun şıpır şıpır motorun altından aktığını gördüm. Kaputu açtığımda sıvı kaputun içine ve motora sıçramış. Tekrardan çekici ile servise götürdüm. Yarın bakacaklar aracıma. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Hortum patlamış sanırım..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Su pompası aşırı basınç ile patlatıyor olabilir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Servet abinin fotosu, birinci sınıflara okuma yazma öğretmeye çalışan yumuşak kalpli! öğretmen gibi olmuş. :D

• Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Hakan Akgül

Ford servisinden aradılar radyatör delinmiş. Radyatör nasıl delinir ben anlamadım. Bi yere de vurmadım aracı.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hakan Akgül yazdı:

Herkese merhaba. Aracım 2018 1.0 ecoboost fiesta.Geçen hafta otokoçtan aldığım fiestam yolda hararet yaptı. Motor suyunun bittiğini gördüm ve olduğum yerde durdum.Ford servisine çekiciyle çektiler. Radyatör hortumu değişti ve bütün basınç testleri yapıldı dediler. Servisten aldıktan 3 gün sonra aracımla dolaşıp park ettikten bir süre sonra antifriz suyunun şıpır şıpır motorun altından aktığını gördüm. Kaputu açtığımda sıvı kaputun içine ve motora sıçramış. Tekrardan çekici ile servise götürdüm. Yarın bakacaklar aracıma. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Geçmiş olsun, iyi ki çekici çağırmışsınız. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

1.0 ecoboostlarda kronik hararet sorunu devam mı ediyor?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yeni versiyonlarda çözüldü diye biliyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Akgül
Evren Erakçora yazdı:

Teşekkür ederim. Aracın otokoçtan alındığı için 3 ay 5000 km garantisi var ondan dolayı hiç kıpırdatmadan çekici çağırdım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yanlış antifiriz konmuş olabilir. Aracı kullanırken ısındığında hortumu bi elinizle sıkın. Radyatörü kaza ile tamir sırasında felan da belki zedelemiş olabilirler şans da olabilir ama sanki basınç fazla bi şekilde.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ben olsam bu aracı ya düzgün şekilde yapıp bu durumdan oluşacak hasarların taraflarına ait olduğuna dair yazı alırdım ya da hiç zorlamadan değiştirirdim. 

1.0 motorlarda çoğu şeyde onarım yok komple motora gidiyor. 300000 lira civarı deniliyordu en son. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Radyatör yolda taş sıçraması vs ile de delinebilir, başıma gelmişti. Metal kısımdan mı delindi acaba yoksa plastik dirsek kısımlarından mı delindi öğrenebildiniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Geçmiş olsun. 1 haftalık araçta aynı tarz problem yaşanması hayra alamet değil. Ayrıca bu işlemler için ücret ödüyor musunuz?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Conta kaynaklı basınç veriyor olabilir mi soğutma sistemine?

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Öncelikle geçmiş olsun garantili bir araç almakla en doğrusunu yapmışsınız.

Düşük ihtimal gevşek kalan bir kelepçe yada arızalı bir boru ama hissiyatım borudan ziyade conta kaynaklı sisteme basınç veriyor şeklinde 5 - 6 yaşındaki aracın soğutma borusu hemde yenilenip test edilmişken neden su kaçırsın. 

Bırakın Otokoç garantiden yapsın. Ucu açık masraf çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Erkan yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun garantili bir araç almakla en doğrusunu yapmışsınız.

Düşük ihtimal gevşek kalan bir kelepçe yada arızalı bir boru ama hissiyatım borudan ziyade conta kaynaklı sisteme basınç veriyor şeklinde 5 - 6 yaşındaki aracın soğutma borusu hemde yenilenip test edilmişken neden su kaçırsın. 

Bırakın Otokoç garantiden yapsın. Ucu açık masraf çıkabilir.

defenderin araba yaşlı diye bulmuşken sıfır otokar radyatör ve hortumlarla değiştirdim. otokar ambalajlı hortum geldi. taktık aaa motoru çalıştırmadan baktık delik akıtıyor. değiştirdik.  Bizimki otokardı ama yan sanayi diğer markalarda da aynı sıkıntı olabilir az da olsa şans. 

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

umarım otokoç arızanın arkasında durur da sizi mağdur etmez

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...