İçeriğe Yönlendir

5 TL Madeni Oldu.

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Nihat Palolu yazdı:

Bugün tapudaydım çok komik görüntüler vardı. Otogar mı tapu dairesi mi belli değil, çoğunluk bavulla çantayla gelmiş.

Döner sermaye harcını az ödemek için rayiç bedelden satış yapılıyor ama kalan paralar orada sayılıyor, kameralar da kaydediyor.

Tapu harcı değil haracı olunca durum bu. 

6 milyonluk dairenin 240.000 lira harcı çıkıyor. 

bunla da bitmiyor. Satan resmi bedelle satarsa vergi çıkıyor. Daha emlakçı parası var. 6 milyonu zorla toparlayan vatandaş 1 milyon da bunlara ayıracak ve ev alabilecek. 

tapu harcı %1 olsun, kimse valizle para taşımaya tenezzül etmez. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

azından bal damlıyor

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Birde ticaret/sanayi odası var. Resmi mafya direk :kafa2::elisopali: dönem karının binde 5 ine çöküyor. Sanki benimle beraber gece gündüz çalıştı. Şimdi söveceğimde neyse burası yeri değil. Ekşi sözlük te çok güzel yazmışlar içimden geçenleri (oh içimin yağları eridi) 

https://eksisozluk.com/munzam-aidat--2152309?p=1

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran
Ramazan Turan yazdı:

Şu şartlarda her liranın bir 0  eklenerek versiyonu çıkmalı diye düşünüyorum.

Paradan bir 0 atsak herşey eskiye dönecek gibi ama bilemedim 

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Mehmet Zincirkıran yazdı:

Paradan bir 0 atsak herşey eskiye dönecek gibi ama bilemedim 

Onun için 6 sıfır lazım, onda çok iyiyiz... Şimdilik en azından 1 sıfır eklersek piyasadaki melyonlu rakamlar dengelenmiş olur.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

3 tane vardı ilk çıktığında. Cumhuriyet altını gibi saklıyorum :D 

Ebrar Tüfek yazdı:

Piyasada demir para yok, esnaf demir para bulamadığı için 5 ve katları zam yapıyor, su 4 liraydı bi süre sonra kasadaki 1 lira stoğum bitince 5 lira yaptım, şuan suya zam gelse 6 7 8 lira yapamam, biraz daha bekleyip düz 10 liraya satacağım çünkü 7 lira desem müşteri 10 lira verdiğinde üstüne 3 lira veremem,

fırınlarda yok, ptt ye gidiyoruz dolmuşçular toplu alıyor diyor vermiyorlar, eş dost akrabalara mesaj atıyorum evde kumbarada para biriktiren varmı getir bütünleyeyim diye. Memlekette parayla para alamıyoruz. 

küsüratlar için artık kredi kartı ile ödenir. yakındır

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Mutfak dolabı yaptırdık 40k.  Adam nakit istedi anlamam hesap iban işlerinden dedi. Neyse çektik verdik ama kepazelikti. Cebine tomarla koyduğunda anlıyorsun değersizliğini. 40k için 200 tane 200 TL vermek ne demek yahu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Furkan Avcı yazdı:

Birde ticaret/sanayi odası var. Resmi mafya direk :kafa2::elisopali: dönem karının binde 5 ine çöküyor. Sanki benimle beraber gece gündüz çalıştı. Şimdi söveceğimde neyse burası yeri değil. Ekşi sözlük te çok güzel yazmışlar içimden geçenleri (oh içimin yağları eridi) 

https://eksisozluk.com/munzam-aidat--2152309?p=1

Gasp.. çünkü, ödemezsen faaliyet belgesi alamazsın, faaliyet belgesi alamazsan ihaleye giremezsin, araba bile alamazsın. 

Ümit Türk yazdı:

Mutfak dolabı yaptırdık 40k.  Adam nakit istedi anlamam hesap iban işlerinden dedi. 

Anlamaz.. çünkü bankadan geçse fatura kesecek.. :)

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Anlamaz.. çünkü bankadan geçse fatura kesecek.. :)

yok ondan değil gerçekten anlamıyor. hatta oğlunun hesabını verecekti sonra dediki bu oğlan paramı yer dedi vermedi :D 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...