İçeriğe Yönlendir

5 TL Madeni Oldu.

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Nihat Palolu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aklıma takıldı

5 milyon lira be kadar yer tutuyor acaba? 200 liralık banknotlarla

1 balya 200 lira; (160x72x0,1x100) / 1000000 = 0,1152 lt 

250 balya 28,8 lt /100km rkslkdşd

yok yaa bu başka hesaptı 

Resimdeki gibi 2 ayrı çuval ile götürürsün :D

phjsgoj.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

5 milyon lira be kadar yer tutuyor acaba? 200 liralık banknotlarla

52124584ecad041839000018?width=800&forma

2upy42w0zerb1.jpg

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Müşteba Güneş
Çağlar Bayur yazdı:

zaten olmuştu biz mangal yaparken bankadan alınmışı gelmişti, bir paranın tedavüle girme kriteri nedir sorusuna güncel örnek olmuş, o zamnalar neden gündem olmadığı arşive bakarak anlaşılabilir

Aha da gene çağ atladık....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Müşteba Güneş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fırıncı para üstü olarak vereli 2 ay olmuştur. 
Bende var bir kaç tane. 
Fırıncı para üstü olarak verdiğinde ekmek 8 liraydı. Şu an 10 lira. Demekki değerini en az %20 kaybetmiş bile.  

Ben, paranın değer kaybettiğine hiç şahit olmadım Mehmet bey, hep biz değer kaybettik, o melun bir şekilde kendini güncelledi ne yazık ki......

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Şu şartlarda her liranın bir 0  eklenerek versiyonu çıkmalı diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

son yıllarda demir para maliyetten dolayı basılmadığı için alışverişlerde büyük sıkıntı oldu,yeni basılan demir paraların özellikle 1 tl eskisine göre yarı yarıya gramajı azaldı,hurdacı değerinden fazla para verir oldu,paramız enflasyon karşısında gerçekten pul oldu...

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Çoktan kağıt 5 bin tl çıkmalıydı, fazla geriden geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ramazan Turan yazdı:

Şu şartlarda her liranın bir 0  eklenerek versiyonu çıkmalı diye düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum. 
4 yılda teknik olarak bu gerçekleşti. 
Karşılığı olmalı.  

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bir kaç sene sonra bir 6 sıfır daha atarız olma mı 😎

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Piyasada demir para yok, esnaf demir para bulamadığı için 5 ve katları zam yapıyor, su 4 liraydı bi süre sonra kasadaki 1 lira stoğum bitince 5 lira yaptım, şuan suya zam gelse 6 7 8 lira yapamam, biraz daha bekleyip düz 10 liraya satacağım çünkü 7 lira desem müşteri 10 lira verdiğinde üstüne 3 lira veremem,

fırınlarda yok, ptt ye gidiyoruz dolmuşçular toplu alıyor diyor vermiyorlar, eş dost akrabalara mesaj atıyorum evde kumbarada para biriktiren varmı getir bütünleyeyim diye. Memlekette parayla para alamıyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Ebrar Tüfek yazdı:

Piyasada demir para yok, esnaf demir para bulamadığı için 5 ve katları zam yapıyor, su 4 liraydı bi süre sonra kasadaki 1 lira stoğum bitince 5 lira yaptım, şuan suya zam gelse 6 7 8 lira yapamam, biraz daha bekleyip düz 10 liraya satacağım çünkü 7 lira desem müşteri 10 lira verdiğinde üstüne 3 lira veremem,

fırınlarda yok, ptt ye gidiyoruz dolmuşçular toplu alıyor diyor vermiyorlar, eş dost akrabalara mesaj atıyorum evde kumbarada para biriktiren varmı getir bütünleyeyim diye. Memlekette parayla para alamıyoruz. 

komisyonu bilmem ama bir su 7 lt ise onu kredi kartı ile ödeyebilmek lazım

ordu evlerinde sadece kredi kartı geçer 2 tl ye 1 bardak çay alsak bile kart ile ödüyoruz

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ebrar Tüfek yazdı:

Falim sakizlari bu para üstü olayından abad oldu :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Gülmez yazdı:

komisyonu bilmem ama bir su 7 lt ise onu kredi kartı ile ödeyebilmek lazım

ordu evlerinde sadece kredi kartı geçer 2 tl ye 1 bardak çay alsak bile kart ile ödüyoruz

Abi bende komisyon yok isteyen 1 tl yi bile kartla ödeyebiliyor o konuda hiç öyle sıkıntılarımız yok, çoğu nakit veriyor özellikle orta üstü yaş keş tl çalışıyor, onlar için problem. 

Hamit inan yazdı:

Falim sakizlari bu para üstü olayından abad oldu :)

Falım sakızı tane işi hiç görmedim senelerdir, her şey kayboluyor birer birer :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi bende komisyon yok isteyen 1 tl yi bile kartla ödeyebiliyor o konuda hiç öyle sıkıntılarımız yok, çoğu nakit veriyor özellikle orta üstü yaş keş tl çalışıyor, onlar için problem. 

Falım sakızı tane işi hiç görmedim senelerdir, her şey kayboluyor birer birer :)

sulugöz vardı eskiden denk gelirse alayım aklıma geldi

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Gülmez yazdı:

sulugöz vardı eskiden denk gelirse alayım aklıma geldi

bi kaç kere denk geldi aldım eskisi gibi ekşi değil 2 saniye sürüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

İş bank kumbaralarına 1 tl atmayı bırakıp kağıt para atmaya başlamıştık. Oda pek randımanlı olmuyordu. Tabiatı gereği madeni para için yapılmış bir nesne. Bu vesile ile madeni paraları kumbaralara atmaya başlarız, nasipse. 500-1000 banknot çıkması elzem. Taşıma sıkıntısı var. Enflasyon tüm iş kollarını vurdu. Ödeme yapacağın zaman valizle para alıyorsun. Bununda taşıma zorluğu var. Hem bankaya 1 milyon yatıracak olsan, adam uzun süre onu saymak zorunda. Alırken sayıyor yatırırken sayıyor. Zaman kaybı bir yer de. Para çuvalla ama değeri çuvalla değil maalesef. Atılan sıfırlar geri geliyor. Hemide f1 araçlarından daha hızlı.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ev 6 milyon. Rayiç 1,5. 

4,5 manuel verilecek. 200’lükten 225 balya eder. valiz ediyor. Tapu daireleri şu an havalimanı gibi :) 

euro olsa 2,5 balya, baklava poşeti. 

Geçen bir arkadaşım arsa sattı, para alış verişi sırasında bende gittim yanında; Şurada 180.000 € vardı (6.300.000 Türk Lirası). (iki tane orta boy valiz gerekliydi taşımak için) 500 € Banknot olsa cebinde taşırsın

Bankadaki kur oranları da insanın zoruna gidiyor ama bu şekilde fiziksel olarak yüzleşince çok zoruma gitmişti görünce..... :( 

image.png.257ba0494813faf1101bdb2d7ac4c14a.png

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

5tl = 0,14 Eur . çok geç kaldı basılması.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Gülmez yazdı:

ne arkadaşlar be arsalar var be

Niye bende senin arkadaşınım işte beğenemedin mi :D arkadaşımın arkadaşı arkadaşımdır hesabı :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

en sevdiğim arkadaş, poşetli arkadaş

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Çağlar Bayur yazdı:

en sevdiğim arkadaş, poşetli arkadaş

Siyah poşet olacak ama o poşetle sıvı saklayanlarda var :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Furkan Avcı yazdı:

Siyah poşet olacak ama o poşetle sıvı saklayanlarda var :D 

Önemli olan iç güzellik değil mi yani poşetin içindeki güzellik :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bugün tapudaydım çok komik görüntüler vardı. Otogar mı tapu dairesi mi belli değil, çoğunluk bavulla çantayla gelmiş.

Döner sermaye harcını az ödemek için rayiç bedelden satış yapılıyor ama kalan paralar orada sayılıyor, kameralar da kaydediyor.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Bunlar hep şahlanış belirtileri :) ama tersine dibe doğru. 2023 de uçup kaçacaktık 5 tl madeni oldu :) gabarda petrol karadenizde d.gaz bitti  :)  

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...