İçeriğe Yönlendir

Çinden İthal Arabalara %40 Gümrük Vergisi

Recep Demirci

Recommended Posts

Mehmet Zincirkıran

yalnız tüm modellerin isimlendirmeleri kod şeklinde, byd ve voyah hariç. voyah da donanım paketi gibi model ismi belirlemiş ama bu kodlamanın sebebi nedir bilmiyorum, belki teknik bir açıklaması vardır. 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Murat Öngür yazdı:

İngiliz kalitesinde üretiliyor ise sıkıntı olmaz bence volvo da çinde sonuçta iphone de çinde . Ama tamamen çin kalitesinde ise o zaman sıkıntı büyük olur bence

ingilizler kaliteli üretim yapamıyor ki, dalga konusu bir ünleri var hatta bu konuda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Acımaz gözünün yaşına bakmazlar. Kuraldır. Herşey de paradır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Umut Taşlı yazdı:

ingilizler kaliteli üretim yapamıyor ki, dalga konusu bir ünleri var hatta bu konuda.

ölüsü çinden iyidir herhalde :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Umut Taşlı yazdı:

mg çinli olduysa, volvo'yu da çinli saymak lazım.

çinli zaten?

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Doğan Arşiray yazdı:

çinli zaten?

öyle de şerh düşürecek kadar da hatırı var, öyle tak diye de çinli demeyelim biz gene .d

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bugünkü resmi gazeteye göre daha önceden %40 vergi getirilen elektrikli arabalara diğer tüm içten yanmalı motoru olanlar da eklendi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ah şimdi fırsatçı ikincielciler fiyat artırdı X leri okuruz... bitmez bu yaz

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ah şimdi fırsatçı ikincielciler fiyat artırdı X leri okuruz... bitmez bu yaz

Tikko sahipleri ne olduğunu anlamadı. Kimisi seviniyor kimisi ağlama duvarı 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tikko sahipleri ne olduğunu anlamadı. Kimisi seviniyor kimisi ağlama duvarı 

Kaçırdık treni bir de biz alsaydık iyiydi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bugünkü resmi gazeteye göre daha önceden %40 vergi getirilen elektrikli arabalara diğer tüm içten yanmalı motoru olanlar da eklendi. 

Bu arkadaşlar türkiyede fabrika kurarlar. 

https://www.reuters.com/business/autos-transportation/turkey-advanced-talks-with-chinas-byd-chery-ev-plants-bloomberg-news-reports-2024-05-17/#:~:text=Turkey in 2023 had imposed,the Reuters Auto File newsletter.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çin menşei dediği zaman nolur?

çin menşei demez işte içerde olunca. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çin menşei dediği zaman nolur?

Çin menşei demiyor da, Çin'den ithal edilen diyor. Yani BYD almanya'da üretim yapsa, vergiden muaf olacak. Tesla'lar bu yüzden Almanya üzerinden geliyor Türkiye'ye.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Çin’den ithal edilen bütün taşıtlara %40 ek vergi kararı Resmî Gazete'de yayımlandı.

Herkes için hayırlı uğurlu olsun. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

Belki ilerde bir chery alırız diyorduk, fiyatları güzeldi. Bu şekilde avantajlarını kaybetmiş olacaklar, bizde eski araçlara milyon ödemeye devam edeceğiz. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Otomotiv yazarlarından bazıları Çinlilerin Türkiye'ye yatırım yapmaya teşvik etmek için bunun çıktığını söylüyor. Mantıklı geldi. 

Ucuz araba alacağız ona da engel oldu diyenler oluyor ama belki daha da uyguna üretim yapacaklar belli mi olur. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Şükürler olsun. Rabbime sonsuz şükürler olsun,  yapanın eline koluna sağlık. Son yıllarda duyduğum ve beni gerçekten mutlu eden nadir haberlerden birisi bu.

Çinden yapılan ihalatatın her türlüsüne karşı olan  bir insanım. Hatta o kadar ki marketten aldığım diş macunun bile çin malı olmasına katlanamıyorum.  

Binlerce yıl önce atalarımız tehlikeyi görmüş ve bizi uyarmış. Dünya malına fazla meyletmeyelim . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Eyüp Çetin yazdı:

Otomotiv yazarlarından bazıları Çinlilerin Türkiye'ye yatırım yapmaya teşvik etmek için bunun çıktığını söylüyor. Mantıklı geldi. 

Ucuz araba alacağız ona da engel oldu diyenler oluyor ama belki daha da uyguna üretim yapacaklar belli mi olur. 

Yatırım öyle teşvik edilmez. 

Öncelikle yatırım yapan fabrika açtığında bir gece bir kararname ile malına çökülmeyeceğini düşünmesi lazım.

Akşamdan sabaha zırt pırt ilave vergiler usül değişiklikleri olmayacağını düşünmesi lazım.

Rüşvet ve yolsuzluktan arınılmış olması lazım. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Mehmet Göktürk yazdı:

çin menşei demez işte içerde olunca. 

Helmut Kolh'den izin alabilirsek tabi.

Alman şu anki sanayi durumu için Yugoslavya'yı parçaladı. Bizi yer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Hüseyin Sönmez yazdı:

Yatırım öyle teşvik edilmez. 

Öncelikle yatırım yapan fabrika açtığında bir gece bir kararname ile malına çökülmeyeceğini düşünmesi lazım.

Akşamdan sabaha zırt pırt ilave vergiler usül değişiklikleri olmayacağını düşünmesi lazım.

Rüşvet ve yolsuzluktan arınılmış olması lazım. 

Dedikleriniz doğru katılıyorum ama siyasi olarak neler dönüyor bilmiyoruz tabi. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Hüseyin Sönmez yazdı:

Helmut Kolh'den izin alabilirsek tabi.

Alman şu anki sanayi durumu için Yugoslavya'yı parçaladı. Bizi yer.

Şu anki sanayiyi 1940 lardaki yahudiler sayesinde ilerlettiğini okumuştum. Kalanların büyük kısmını öldürmüşler zaten.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Çin’den ithal edilen bütün taşıtlara %40 ek vergi kararı Resmî Gazete'de yayımlandı.

Herkes için hayırlı uğurlu olsun. 

vergi kutsaldir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

naylon şort karbon izine vergi alınsın :dribble:

İlkay Başaran yazdı:

Şu anki sanayiyi 1940 lardaki yahudiler sayesinde ilerlettiğini okumuştum. Kalanların büyük kısmını öldürmüşler zaten.

alman merkaz bankası parası ile mermi yapma yasağını siemens sayesinden aşmışlardı, Temokrasi ne verimli bir Tren

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...