İçeriğe Yönlendir

Gitti IRON-MAN, Geldi ROBOCOP

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Sani Gerşon
Erdoğan Temur yazdı:

Elektrikli araba deyince herkes ben 7-8 saat durmadan araba sürerim diye cümle kuruyorlar. Arkadaş hiçmi wc ye gitmiyorsunuz

Ben de her 400km'de bir mutlaka wc molasına gidiyorum lakin, moladan çıkmam 10dk. Araba bu sürede şarj olacaksa ne ala :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdoğan Temur yazdı:

Elektrikli araba deyince herkes ben 7-8 saat durmadan araba sürerim diye cümle kuruyorlar. Arkadaş hiçmi wc ye gitmiyorsunuz :) 
Moladan önce ve sonra 2 defa toplamda 20-25 dk da wc molası verdik sonra bir benzinliğe girdik çekirdek aldık.  İlla yolculardan biri su koyveriyor :)

valla antalyaya gelirken 1 kere benzin almaya girdim. 1 saat sonra geçtiğim arabayı ancak geçtim. 

Wc’ye girdim. Aynı şekilde. Yarım saate yakaladım geçtiğim arabaları. Demekki kimse durmuyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arabalar eskiden beri elektrikli olsaydı milletin bilinç altında buji memesi diye bir şey olmaz, sağlıklı toplumlar oluştururduk :) 

marş arızasıyla alakalı bir parca var daha kötüsüdür 😀 yeni nesil pek bilmez 😂 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

marş arızasıyla alakalı bir parca var daha kötüsüdür 😀 yeni nesil pek bilmez 😂 

Zaten ne varsa eski köylerde var. İyi ki eskiden sosyal medya yokmuş :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erdoğan Temur

3 bin km olduk. 

Araç istanbul şehir içi 10-11kw/100km, şehir dışı 110-120km hızlarda 13.5kw/100km ile geziyor.

Şehir içi ve dışında araç konforu çok iyi. Şoför yardımcı sistemleri otonom sürüşte çok yardımcı oluyor. Uzun yolda sadece elimi direksiyonda tutuyorum.

Rejeneratif fren ve i-pedal istanbul için büyük fayda sağlıyor. Sıkışık trafikte menzil ve pil yüzdesi düşmüyor artıyor :)

Uzun yolda 280-300km sonra şarj %25 30 lara düşüyor. Mola vermeden gidilebilecek en uzun yol 350-360km ancak olur.

Araba hızlanmaları eski 177hp konaya göre daha hızlı koltuğa yapıştırıyor. Sollamalarda vıvvv diye arabaların yanından korkusuzca oluyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

156 beygirlik olanın (galiba sizinki de bundan) Katalogda karma tüketim 14,6 kwh/100km

sizde bunun epey altında. Eski elektrikli kona da istanbul içinde 9-13 aralığında yakıyordu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...