İçeriğe Yönlendir

Yeni Alınan Akıllı Telefonun Şarjı

Ali Memisoglu

Recommended Posts

Ali Memisoglu

Selamlar

Yeni alınan akıllı telefon tam şarj edildikten sonra hiç kullanmadığımız halde şarjının 1 gün içerisinde %60'lara düşmesi normal midir?

Telefonda hat yok, internet kapalı, ekran kapalı yani hiçbir şey yapmadan öyle duruyor. Tüketici hakem heyetine gitmeden evvel buraya sizlere danışmak istedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Normal değil de, hakem heyetinden evvel servis yolunu niye denemiyorsunuz?

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Memisoglu yazdı:

Selamlar

Yeni alınan akıllı telefon tam şarj edildikten sonra hiç kullanmadığımız halde şarjının 1 gün içerisinde %60'lara düşmesi normal midir?

Telefonda hat yok, internet kapalı, ekran kapalı yani hiçbir şey yapmadan öyle duruyor. Tüketici hakem heyetine gitmeden evvel buraya sizlere danışmak istedim.

bişey çalışıyordur ve bağlanmaya çalışıyor sürekli bağlı mıyım diye düşünüyordur. wifi açık mı?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Normal değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Servet Aydın yazdı:

Marka model işletim sistemi?

POCO ya 1000 tl basıyorum.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Harun Kocaçalışkan yazdı:

POCO ya 1000 tl basıyorum.

Haydaa :) Poco kullanıyorum 2 seneye yakındır, gayet iyi yahu :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

3 buçuk senelik poco x3 kullanıcısı olarak bende kınıyorum sizi :)

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Sani Gerşon yazdı:

Haydaa :) Poco kullanıyorum 2 seneye yakındır, gayet iyi yahu :) 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

3 buçuk senelik poco x3 kullanıcısı olarak bende kınıyorum sizi :)

Bilmiyorum x6 pro larda bazı kullanıcılar şarjın çabuk bittiğinden şikayet etmişlerdi :S 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Bilmiyorum x6 pro larda bazı kullanıcılar şarjın çabuk bittiğinden şikayet etmişlerdi :S 

Neye göre kime göre derim o kullanıcılara :)

Hurafe bunlar, takılmayın siz :good1:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

poco x3 pro yoğun oyun kullanımında bile bir günü götürüyor. Batarya gücü baya baya iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Servet Aydın yazdı:

Marka model işletim sistemi?

Evet öncelikle bunu bilsek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

batarya tam randıman vermesi için en az 4-5 doldur boşalt yapılması lazım. acele hareket etmeyin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yuklu bir program varsa internete baglanmaya calisiyor olabilir. Nfc, bluetooth, wlan vs acik olabilir

Ayarlardan pil kullanimi bölümünü bulursanız neyin enerji harcadigini görebilirsiniz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yeni açılan telefon arka planda bazı şeyler yapmaya çalışır. Muhtemelen kendini ona zorluyor. İnternet de olmayınca kısır döngüye giriyor. 

şebekenin çekmediği yerde telefonun şarjı çok çabuk azalır mesela. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Eğer bahsettiğiniz ilk şarj sonrası ise bence de acele etmeyin. 2-3 hatta 4-5 doldur boşalta rağmen devam ederse o zaman önce servis ve eğer çözüm olmazsa hakem heyeti yolunu tutmak mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. Huawei P30 Pro da başıma gelmişti. Gözümün önünde geri sayıyordu şarj. 3. şarjdan sonra o dönem için en uzun şarjı giden telefona sahip olduğumu fark ettim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Cihaz sıfır, daha geldiği şarjı ile bekliyor ise normal. Önce birkaç sefer şarj olsun. Batarya toplasın bi, sonrasında aynı şey tekrar ederse anakartta kısa devre var demektir. Telefonun bir noktasında küçük bir alanda ısı artışı var mı elinizle kontrol edin. Bu senaryoda servis yolu görünür. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yeni açılan telefon arka planda bazı şeyler yapmaya çalışır. Muhtemelen kendini ona zorluyor. İnternet de olmayınca kısır döngüye giriyor. 

şebekenin çekmediği yerde telefonun şarjı çok çabuk azalır mesela. 

Hat yok ise şebeke bulmaya çalışmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

Cihaz sıfır, daha geldiği şarjı ile bekliyor ise normal. Önce birkaç sefer şarj olsun. Batarya toplasın bi, sonrasında aynı şey tekrar ederse anakartta kısa devre var demektir. Telefonun bir noktasında küçük bir alanda ısı artışı var mı elinizle kontrol edin. Bu senaryoda servis yolu görünür. 

Hat yok ise şebeke bulmaya çalışmaz. 

örnek olarak verdim. Bu tarz arka planda şarj tüketen optimize çalışmaları yapmaya çalışabilir. Telefon oppo yazılım android. Yani hat yok wifi yok ama bazı şeylere zorluyordur mesela. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Çağlar Bayur yazdı:

ne markaymış telefon

Gizemini koruyor :D

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

örnek olarak verdim. Bu tarz arka planda şarj tüketen optimize çalışmaları yapmaya çalışabilir. Telefon oppo yazılım android. Yani hat yok wifi yok ama bazı şeylere zorluyordur mesela. 

Ben buna pek ihtimal veremedim Android’ler beklerken şarj kullanma konusunda iPhone’dan daha iyiler çünkü iPhone gibi bir etkileşimli ekosistem içinde bulunma kaygıları yok. Direkt uyutuyor sistemi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

Android’ler beklerken şarj kullanma konusunda iPhone’dan daha iyiler çünkü iPhone gibi bir etkileşimli ekosistem içinde bulunma kaygıları yok. Direkt uyutuyor sistemi.

tam tersi bence 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Poco x3 pro candır. 2.5 senedir memnunum. Son dönemde şarj biraz az gitmeye başladı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O değilde, konu sahibi kuyuya bi taş attı, hepimiz çıkarmaya çalışıyoruz :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ayfondur kesin :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...