İçeriğe Yönlendir

Klima Bazen Çok İyi Soğutuyor

Cafer Celik

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Motip köpük kullandım daha önce. Kokuyu hemen kesti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cafer Celik
Ersen Tapan yazdı:

Klima ılık üflediğinde motor kaputu içindeki radyatör fanı çalışıyor mu kontrol edin. 

Sanırım sorunu yakalayabildim. Klima çalıştığı zaman her koşulda fan çalışıyor. Fakat fanın daha kuvvetli çalıştığı zamanlarda hatta araç içinde bile duyulabilir kuvvette çalıştığında buz gibi yapıyor. Acaba bu fan hızının bazen düşük hızda çalışması bir problem mi? Eğer öyleyse nasıl çözebiliriz? Teşekkkürler. 

Bu arada koku sorununu çözdüm. Polen filtresini çıkarıp yılan kamera ile içeri baktığımda evopotor hemen solda kalıyordu. Oraya würtün köpüğünü sıkınca kokudan eser kalmadı. Aynı sorunu yaşayanlar deneyebilir. Bir de altta. Su tahliyesi yolcu tarafında demirdeki bir delikten akıyor. İsteyen ordan da sıkabilir. Resmini ekledim. 

IMG_4931.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cafer Celik yazdı:

Acaba bu fan hızının bazen düşük hızda çalışması bir problem mi? Eğer öyleyse nasıl çözebiliriz?

Normalde her koşulda klima açıldığında maks hızda dönmeli. Acaba rölesinde bi sorun olabilir mi?

Klima radyatörü iyi soğuyamazsa, içerinin soğuma imkanı sıfır.

Yorum bağlantısı
Cafer Celik
Sani Gerşon yazdı:

Normalde her koşulda klima açıldığında maks hızda dönmeli. Acaba rölesinde bi sorun olabilir mi?

Klima radyatörü iyi soğuyamazsa, içerinin soğuma imkanı sıfır.

Hızı röle ayarlıyorsa değişebilirim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cafer Celik yazdı:

Hızı röle ayarlıyorsa değişebilirim

Bir elektrikçi kolaylıkla rölenin çalışıp çalışmadığını anlayabilir. Ya da voltmetreniz varsa rölenin kutu tarafındaki artı tarafında voltaj gelip gelmediğine bakıp hattın sağlamlığını kontrol edebilir, sağlamsa röleye yoğunlaşabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bizim laylonda aynı arıza fan rezistansı denen parça değişerek düzelmişti. İkinci kademe devreye girmiyordu..

Renault Clio, Megane, Kango, Dacia Daster, Logan Fan Rezistansı -  8022538452-7700432632 ( ORJİNAL)

Böyle bir parça radyatörün üstünde olması lazım diye biliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Forscan ile ford araçların 1 ve 2. Kademe fan testleri yapılabiliyor.

Sizin araç için wagcom vs denilen şeylerle test edilebilir belki. Hiç bir şey sökülmeden direk araca bağlantı yapılsa çıkabilir sonuç (araç ve program destekliyorsa)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...