İçeriğe Yönlendir

Motordan Dumanlar Çıkıyor

Fatih Eroglu

Recommended Posts

Fatih Eroglu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Enjektör düzeltirmeden motor dinlemek ve yorum yapmak, hele ki yüzde vermek bence yanlış.. 

Abi bende enjektör yapılsın , motor kalsın dedim, ustaya bu hırıltılı sesi enjektör yapmaz mı dedim, ikisi farklı şeyler dedi.

Ersen Tapan yazdı:

120 K km de motorun yatak saracak noktaya gelmesi için epeyce bakımsız kalması lazım. Enjektör sonrası sesler normale döner büyük ihtimalle. 

Abim kendimden çok arabaya bakarım, aynı şeyi birebir ustaya söyledim, 30 binde de motor yaptığımız oldu dedi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Korcan Güneş
(düzenlendi)

buna benzer bir sorun benim fusion aracımda olmuştu silindir kapak contasından yağ kaçırıyor dediler silindir kapak contası değişti sorun çözüldü. siz ne yaptınız sorunu çözebildiniz mi ?

dipnot : benim problemim bakımı yapan arkadaş kartel kapağını  kapatmadığı için olan yağ motora aktığından kaynaklandı

tarihinde Korcan Güneş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

amma uğraşmışsınız yahu :)  bakılacak yerler, külbütör kapağı kurcalanmadıysa onu geçelim, sök hava filtre kutusunu bak duman nereden geliyor, bu ne arkadaş...

ihtimaller: önce dumanı kokla, mazot kokuyorsa bunlara bak...

enjektör pulu ki o olsa tıs tıss sesten anlaşılır aslında

geri dönüş hortum enjektör bağlantısındaki mini oringler, segmanı karga burnuyla çıkar, çek hortumu ucundakini değiş bitti

yakıt hattında mini delik, az ihtimal

bu 3 ü çocuk oyuncağı işler, kendin bile yaparsın :) yakında olsan hallederdik, motoru sakın kurcalatma, kolay kolay bozulmaz o motor....

aha sana geri dönüş hattı, minik yeşilcik oringlerden mazot kaçırabilir, sök hava filtre kutusunu enjektörlere bak, ıslaklık varmı oringse

enjektör yuvasında mazot olur

enjektor-geri-donus-oringi-yesil-fiesta-

forumda Sercan beyin aracından resimler buldum, enjektörler böyleyse kaçak vardır...

3f0b2d5038f5a1c67a2c988899759615.jpg

dc5ebd94d9797efcf1157f457e0a6b9c.jpg

aha sana kopuk oringe örnek

1e37e7f9b3c7d65722060db556bc3c53.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bir ihtimal motor altında plastik koruyucu varsa egzoza değip duman yapabiliyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...