İçeriğe Yönlendir

Şarjlı El Aletleri..

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Her şeyimiz şarjlı oldu..Yakında bize uygun bir akü üretselerde şu ahir ömrümüzde şöyle vızır vızır gezsek..

Neyse yazın köyde kullanmalık bi takım aletler almayı düşünüyorum.Kullananlar marka tavsiye edecekler (ucuz ve sağlam) aletleri saklama koşulları...Buradan paylaşsak diyorum.Zira ben yazın kullanacam kışın akülerin ölmemesi için ne yapmalıyım..Almayı düşündüğüm şarjlı testere vidalama ve budama makası..Aşağıya bir link bırakacam fiyat uygun..Ne dersiniz..

https://www.koctas.com.tr/assur-plus-3-lu-set-cift-akulu-komursuz-motor-sarjli-budama-testeresi-sarjli-budama-makasi-sarjli-matkap-mavi/p/5000733453

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Uyduruk ürünlerin alınmasına karşıyım.

Kaliteli şarjlı ürünlerde Fein markası iyidir.

Testerede Bosch marka elektrikli modeller güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bir gün illa aküleri ölüyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aküleri kaliteli piller ile değişir ise iş görecek hale gelirler lakin buradaki kıstas çalışma süreleri. Bu tip ürünlerin pil kapasiteleri kasti olarak düşük yapılır. Marş motoru gibi kosa süre yüksek verimli çalışmaya uygun motorlar kullanılır ekseri. Maliyeti düşüktür uzun demeraj motorlara göre. Kısa süreli işler için ise iş görecektir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Mehmet Göktürk yazdı:

bir gün illa aküleri ölüyor. 

Mutlaka  ölecek..Pilleri değişir yola devam ederiz.

Servet Aydın yazdı:

lakin buradaki kıstas çalışma süreleri.

Bir yaz toplasan 40-50 saati geçmez sanırım..

Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Nihat Palolu yazdı:

Dönümlerce arazi yok..Bi kaç bahçe toplasan 40-50 ağaç..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fazlaca iş görür. Yaz günü haliyle ısınma olacak ve mutlaka hissedilecek. Dinlendire dinlendire kullanım olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Metin Mankal yazdı:

Dönümlerce arazi yok..Bi kaç bahçe toplasan 40-50 ağaç..

Kaliteli manuel budama makası uyduruk şarjlı makastan iyi olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Abi alirsan mutlaka yorum bekliyorum. Aynı setten bende kolluyorum. Amatör kullanım için ziyadesi ile yeter gibime geliyor. Donumlerce meyve bahçesi budanmayacak sonuçta 

Nihat Palolu yazdı:

Gönül dewalttan yana ama günahlar bırakmıyor :)

ama çakma çin malları bile amatör kullanımda  ziyadesi ile marka ürünlere kafa tutuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Nihat Palolu yazdı:

Elde vida sıkmak ile şarjlı ile sıkmak mukayesesi gibi. Harika dogruyor budama makasları 

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Nihat Palolu yazdı:

Aslında kendim için değil..Abime hediye alacam..Bahçe işerini özelliklede ağaçları çok sever..68 yaşına geldi..Manuel aletler zorluyor artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Metin Mankal yazdı:

Aslında kendim için değil..Abime hediye alacam..Bahçe işerini özelliklede ağaçları çok sever..68 yaşına geldi..Manuel aletler zorluyor artık.

Kaliteli manuel aletler zorlamaz aslında. Türkiye’de kaliteli ürüne ulaşmak biraz zor sadece.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Konuyu bende takip edeyim. 200 zeytin ağacı diktim. 30 kadar da keçi boynuzu var. Biraz da meyve ağacı dikmeyi düşünüyorum. Budama makası olarak felcao marka almayı düşünüyorum. Yerli olarak izeltas almıştım ama çok çabuk su koyverdi. O yüzden bir daha almam. Kayınpeder de felcao var senelerdir kullanır ve kimseye vermez. Öyle şarjlı ile işi olmaz. Bir kaliteli budama testeresi bir de kaliteli budama makası var. Bizde yeni nesil olarak şarjlı olsun zahmetsiz olsun derdindeyiz. Bosch marka üçlü set de geçen karşıma çıktı bu fiyat aralığında. Ben daha almadım. Buradan gelecek olan yorumlara göre hareket edeceğim. Ama mantığım eski usul kaliteli el aletleri almaya itiyor beni. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kışa girerken pilleri %50 doluluk oranda bırakmak gerek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende konu açma arefesinde idim takipteyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cihaz tavsiyesi yapamayacağım ancak aküleri saklarken 3/2 dolulukta tutmak gerekiyor diye biliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Serdar Göktaş yazdı:

Bosch marka üçlü set de geçen karşıma çıktı

Benim de karşıma sık sık çıkıyor ama o fiyata bosh imkansız..Markanın ne olduğu belli değil hatta o siteden ne geleceğide belli değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

tanıtım videoları çok dönüyor, bu markanın yarı fiyatına bijon sök tak için tasarlanmışı var ona baktım ben de,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Metin Akbal yazdı:

Benimde aklıma şu çok yattı mesela. Bijon sökme de var. Tek gövde.

Lastikçinin taktığı bijonu sökemez sanırım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Mankal yazdı:

onları anca tornacılar...... 2 mt. boru ile zor sökülüyor çoğu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Einhelin budama makası var bende çok memnunum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Mankal yazdı:

Yorumlara baktım söküyor diyen var.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Koçtaşın getirdiği mac allister markası hem kaliteli hem uygun fiyatlı. Bunun dışında einhell ve erbauer de fiyat/ performans olarak iyi. Bilindik markalara çok para vermeye gerek yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...