İçeriğe Yönlendir

Tiguan Mikro Şalter Arızası

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Arkadaşlar bir konuda bilgiye ihtiyacım var. 2016 Tiguan aracımda sarı ünlem işareti yandı. Alt bilgi kısmında Micro şalter arızası yazdı. Giderken düzeldi, sonra tekrar yandı. Bu şekilde gidip geliyor. Üzerindeki akü 8 yaşında. İlgisi olabilirmi bilemedim. Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Merhaba, bildiğim kadarıyla dsg şanzımanlarda bir dönem yaşanan sorunlardan dolayı micro şalter adı verilen bir düzenek vites koluna takılıyordu. 

Bu parçada sorun var gibi görünüyor. Sanırım vites kolundan tetik alıp şanzımana aktaran bir parça

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Ü.Emre Kartal yazdı:

Merhaba, bildiğim kadarıyla dsg şanzımanlarda bir dönem yaşanan sorunlardan dolayı micro şalter adı verilen bir düzenek vites koluna takılıyordu. 

Bu parçada sorun var gibi görünüyor. Sanırım vites kolundan tetik alıp şanzımana aktaran bir parça

aynen dsg ile alakalı kullanım açısından sorun değil ileride aracı p konumunda terk edin hatası da verebilir

ilk başlarda o parça komple değiştirildi ardından yazılım güncellemesi yapıldı diye biliyorum ama akü 8 yıl nasıl dayanmış şaşırtıcı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Ali Gülmez yazdı:

8 yıl nasıl dayanmış şaşırtıcı

Doğru, geçen hafta P konumunda park edin uyarısı verdi. Akü orijinal aküsü. Bencede iyi dayandı. Teşekkürler arkadaşlar. Servise gidip baktırayım bayram sonu.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önce aküyü değiş. Sorun belki düzelir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Micro şalter denilen bir parça takılacak, Ben Aliexpress ten alıp takmıştım.

mikro-salter-volkswagen-5q0713128a-10621.jpeg?revision=1712389224

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Cihaner Öztürk yazdı:

Arkadaşlar bir konuda bilgiye ihtiyacım var. 2016 Tiguan aracımda sarı ünlem işareti yandı. Alt bilgi kısmında Micro şalter arızası yazdı. Giderken düzeldi, sonra tekrar yandı. Bu şekilde gidip geliyor. Üzerindeki akü 8 yaşında. İlgisi olabilirmi bilemedim. Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler. 

Cihaner Abi. Bizim 2017 poloda olmuştu aynı arıza. Giderken "arabayı P konumuna getirip terkedin" uyarısı çıkıyordu. O parça garantiden değişmişti. Fiyatını bilmiyorum ama çok bir şey olmasa gerek.

Aküyle alakası olmayabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

arabayı P konumuna getirip terkedin

değişik bir uyarı acaba almanca menü olsa ne yaızyordur?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Çağlar Bayur yazdı:

değişik bir uyarı acaba almanca menü olsa ne yaızyordur?

210461411

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Osman Ünal yazdı:

210461411

tecrümeyi yapanı yürekten teprik edtmek istiyorum, ford arıza teşhis cihazı da Türkiye ye ilk geldiğinde model seçeneklerinde AYARLA  modeli vardı, az bir düşününce focus olduğunu anlamıştık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

niye terk ediyoruz araba hareket halindeyken? yenisini aldırmak için hep oyunlar bunlar...

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihaner Öztürk

Akü eski olduğu için olabilir düşüncesi ile Bosch akü ile değişim yaptım. 2 gün arıza yanmadı. Şimdi sabahları garajdan çıkarken tatlı bir rampa var, tam orada yanıyor ve 300 m. civarında sönüyor. Gün içinde bir daha yanmıyor. İlginç geldi ama pek mantık kuramadım. 2 ay sonra servis var, o güne kadar sanırım sıkıntı olmaz.

Bu arada 1.4 tsi tiguan aracım 8 yaşında ve 25 bin km. Bakımda triger değişimi yaptırmak istiyorum. Sanırım yaş dolayısı ile değişim gerekir. Ne dersiniz. Teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cihaner Öztürk yazdı:

Akü eski olduğu için olabilir düşüncesi ile Bosch akü ile değişim yaptım. 2 gün arıza yanmadı. Şimdi sabahları garajdan çıkarken tatlı bir rampa var, tam orada yanıyor ve 300 m. civarında sönüyor. Gün içinde bir daha yanmıyor. İlginç geldi ama pek mantık kuramadım. 2 ay sonra servis var, o güne kadar sanırım sıkıntı olmaz.

Bu arada 1.4 tsi tiguan aracım 8 yaşında ve 25 bin km. Bakımda triger değişimi yaptırmak istiyorum. Sanırım yaş dolayısı ile değişim gerekir. Ne dersiniz. Teşekkürler şimdiden.

benimki 2017 model 150 bin km de. bu sonbahar yaptırmayı düşünüyorum. 2015 audiyi yeni yaptırdım. O da 150 binde. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Süper. Rahatladım valla. 4 yılda değiştir diyenlerden bıktım.:))

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

tecrümeyi yapanı yürekten teprik edtmek istiyorum, ford arıza teşhis cihazı da Türkiye ye ilk geldiğinde model seçeneklerinde AYARLA  modeli vardı, az bir düşününce focus olduğunu anlamıştık

İyi ODAK dememişler :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...