İçeriğe Yönlendir

Direksiyonda Titreme

Sercan güçlü

Recommended Posts

Sercan güçlü

Merhaba arkadaşlar bir sorum olucak bugun 2008 model fiesta 1.4 dizel aracımın direksiyon kutusu değişti ve direksiyon pompası tamir oldu işlem bittikten sonra ewime giderken kırmızı ışıkta durdum ayağım firen deyken direksiyonu sağa sola çevirdim ve tekerlerde aşırı titreme meydana geldi ayağımı firen den çekip direksiyonu çevirince titreme olmuyor daha önce böyle bişey başına gelen varmı 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
(düzenlendi)

Kesik kesik hareket ediyor gibiyse, yağını kontrol etmek gerekir yağ bidonun kapağı açıkken direksiyonu tam sağ tam sol yapın birkaç kez yağda köpürme varsa hava var demektir. Yağ kaçırıyor mu ona dikkat edin yağ kaçırıyorsa zaten titreme yapacaktır basınç kaçırdığı için. Eğer kutu tamiri yaparken yanlış keçe taktılarsa keçe sıkar o da zorlar veyahut kremiyer milini yada pinyon milini yağlamazlar ise o da hafif şekilde titreme yapar ama kesik kesik hareket ediyorsa tekrar tamirat yolu görünürebilir. 

tarihinde Furkan Bakırel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sercan güçlü
(düzenlendi)

Kesik kesik ama devamlı yapıyor yağda eksilme ve köpürme yok ve direksiyon ilk tamir edildiğinde oldukça yumuşaktı ewe giderken sertleşti artık bayramdan sonra tekrar götürücem

tarihinde Sercan güçlü tarafından düzenlendi
Ekleme yaptım yazıma
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ayhan Dönmez

Sercan bey Merhaba, aynı problem benim arabamda da oluştu. Direksiyon kutusu tamiri ve diğer ön düzen bakımı yapıldı. Araba çalışır halde park halindeyken firene basıp direksiyonu sağa-sola çevirdiğimde kesik kesik tireme oluyor. Siz sorunu çözüme kavuşturabildiniz mi? Sorunun nerden kaynaklandığı bulundu mu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...