İçeriğe Yönlendir

İki Tekere Başlangıç için Model Önerileri

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

Bence en iyisi siz şöyle yapın; önce ekipmanları alın para kalırsa motor da alırısnız.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Hayrettin Bahadir yazdı:

Bence en iyisi siz şöyle yapın; önce ekipmanları alın para kalırsa motor da alırısnız.

Eheheheh aynı ben.:D

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Başka motosikletlerle kıyaslamıyorum, başka scooterlere göre Nmax da Xmax da çok sert ki aynı sınıfta en az 10 farklı scooter kullandım. Söylediğim şey kasisten geçmek değil, kötü dalgalı asfalt yolda sürekli ayakta mı kullanalım :) Honda ve Kymco modelleri çok daha iyi konfor konusunda. 

Attım hafızaya bu bilgiyi. Teşekkürler. ^^

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
Emin Önal yazdı:

Eheheheh aynı ben.:D

Shoei kask aldım 550 €
Sena intercom aldım 400 €
Tulum aldım 300 €

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Hayrettin Bahadir yazdı:

Shoei kask aldım 550 €
Sena intercom aldım 400 €
Tulum aldım 300 €

Yurtdışı mı abi ? İyiymiş fiyatlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ben 250 cc ile başladım 125 cc ile başlayamayan arkadaşım vardı.

Ben olsam  kullanan bir arkadaşımı alır 125 cc 250 cc kullanıp kendimi test ederdim.

Benim gönlümden Mt 25 geçiyor :moto:.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

CC olarak bakmayın, alacağınız motorda ABS olsun, bu kritiktir. Tekerleği küçükscooterler tehlikeli, dengesi zayıf. Vitesli öneririm. Hacim konusu çok fark etmez, 125 cc motorlar 120'li hızlara ulaşabiliyor, yeterince tehlikeli yani. Dolayısı ile benim tavsiyem 250 cc vitesli ABS'li bir modelden yana olacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hiç uğraşma, git BMW al, aha sana alacağın model Bmw pardon :) Voge sr4Max, full dolu makina... sr3 de güzel bu arada...

Not: başlangıç motoru yoktur, istediğin sevdiğin tarz neyse o motorla başla, kendine hakim olarak kapasiten kadar sür yavaş yavaş geliştir. basarsan 50cc de öldürür, neyse, mesela avrupada başlangıç motoru sayılan bir model yazayım, Triumph Trident 660 ...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ben başlangıç motoru yoktur kısmına katılmıyorum. Verelim adama 170 beygir kuduz köpek gibi makinayı ne olacak güvenli biyerden izleyelim. Ben yeri ayarlarım siz motoru bulun.

Güçsüz motorda şu var. Len tam hızlandım, 150 ye çıkana kadar 20 dak geçti frene basamam şimdi aradan yardırırım sonra güm. Motor yeteri kadar kuvvetli olması lazım ama acemiye 90 hp 180 kg makina da tehlikeli.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Ben başlangıç motoru yoktur kısmına katılmıyorum. Verelim adama 170 beygir kuduz köpek gibi makinayı ne olacak güvenli biyerden izleyelim. Ben yeri ayarlarım siz motoru bulun.

Güçsüz motorda şu var. Len tam hızlandım, 150 ye çıkana kadar 20 dak geçti frene basamam şimdi aradan yardırırım sonra güm. Motor yeteri kadar kuvvetli olması lazım ama acemiye 90 hp 180 kg makina da tehlikeli.

extrem güçlüler için haklısın, gazı çok hassas olanlar fena, hata hakkın yok, dalıp bastın kafana geçer, gerçi bir sürü destek sistemi var, onlarıda kapatıp basan içinde ne diyim, mefta olurlar.... bileğine sahip olamayanı gömer motor,  yalnız bilinçli adam için sorun olacağını pek sanmam, aklı başında insan kendini bilir, deneyimsiz basarsa zaten ilk virajda uçar, hemde basmasınada gerek yok, başlangıç motoru yoktur sözü akıllı insanın içindir bence, aksi durumda 50 cc de bile rende yapar seni asfalt.....,

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Pcx 125 olur. dengeli motordur. 250 likler bence hiç bilmeyenler için bir adım sonrası olmadı. vitesli olsun derseniz de cbf uygundur

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hiç uğraşma, git BMW al, aha sana alacağın model Bmw pardon :) Voge sr4Max, full dolu makina... sr3 de güzel bu arada...

Not: başlangıç motoru yoktur, istediğin sevdiğin tarz neyse o motorla başla, kendine hakim olarak kapasiten kadar sür yavaş yavaş geliştir. basarsan 50cc de öldürür, neyse, mesela avrupada başlangıç motoru sayılan bir model yazayım, Triumph Trident 660 ...

Avrupa'da trafik kültürü ona göre. Üstelik full ekipman kullanıp eğitimlerini alıyorlar. Lastikleri asfaltları hep kaliteli. Kıyas kabul edilemez yani. Biz hala giyotin bariyerlerde can verirken gerçekten kıyas kabul edilmez abi. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Avrupa'da trafik kültürü ona göre. Üstelik full ekipman kullanıp eğitimlerini alıyorlar. Lastikleri asfaltları hep kaliteli. Kıyas kabul edilemez yani. Biz hala giyotin bariyerlerde can verirken gerçekten kıyas kabul edilmez abi. 

normalde başlangıç motoru diye birşey yoktur yani, bizim ülkede ise durum farklı, 50cc ile başla 1000cc ye gelene dek ömrün bitsin, yok öyle bir mantıkta işte :)  beğendiğin tarzda motoru alır başlarsın ama bizim ülkede olmaz...

Neys ebeizim ülkedede aslında yok başlangıç motoru, 50cc de bile millet saçma sapan kullanıyor, şu sıralar sinir olmuş durumdayım zaten, ben kurala uyayım diyorum adamlar üstüme üstüme geliyor, umrunda değil kimsenin, bizde başlangıcı bırak, motor kullanmak bile sakat, istediğin kadar uzman ol, adam gelip eziyor, umrunda değil :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğulcan Akıncıoğlu

Süreci Honda CB250R ile şimdilik sonlandırdım, değerli destekleri için @Muhittin Kaplan abime teşekkürler.

29FECC59-8F6A-4014-BCCD-0E18464A2B4A.jpeg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Çiçek.

Hayırlı olsun. Göreyim bir yahu, nerede buluşalım ?

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zonda hayat onda, hayırlı olsun, değişim yakındır desene :)

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

Çiçek.

Hayırlı olsun. Göreyim bir yahu, nerede buluşalım ?

Abi ne zaman nerede istersen 🙂

Haberleşelim bende Vstorm’a bakayım 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hayırlı olsun 🧿 tekerin düz bassın kazasız cezasız 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne kadar güzel.. :nazar:

Güle güle kullan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...