İçeriğe Yönlendir

Formula 1 - 2024 Sezonu ve Haberler

Aytac Sakal
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

Bizim kazma Sainz da telsizden "McLaren'e söyleyin ceza almaması için yerini geri versin" diyor.

Sen kimsin oğlum..! Ceza kendisine çıktı.. :D

Daha da garibi, adam hala pia'nın önündeydi. Hangi yeri versin, anlamadım ben :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aytac Sakal

Schumacher kayak yaparken kaza geçirmiş ve uzun süren bir tedavi süreci başlamıştı.Bayan Schumacher tedavi masraflarını karşılamak için malesef Saatlerinide satmaya başlamış zor durumda kaldıkları çok açık.

Ben çok üzüldüm F1 Camiası düşündüğümüz kadar büyük değilmiş , Ferrari ve Jean TODT beni şaşırttı.

• Şaşkın 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Formula 1 2024 Monaco Gp  Şimdi Başlıyor . Monaco'lu Leclerc Pole de  2. Sırada Çaylak Piastri 3. Carlos Sainz  Sezonun En Güzel en sevdiğim yarışı....

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Klasik Monaco Russell Treni Verstapeni Perdeliyor

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bu kadar gerizekalı olunmaz.... Yarışı nerenizle izliyorsunuz ey sunucular!!!!

Burda arkadaşla birbirimize girdik, ben diyorum yarışı bu lastikle bitirecekler, arkadaş pite girecekler diyor.

Sebebi ise bu iki gerizekalı sunucunun ilk turdaki kaza sonrası lastik değiştiklerini hatırlamıyor olması.

Yemin ederim ben sunsam bunlardan daha iyi sunarım.

Yarışın yarısı olmadan söyledim, bu lastikle bitirmeleri gerek diye. 

Hadi sonradan jeton düştü, farkettin ve "ilk turdaki lastik değişimini unutmuşum" dedin, yanındaki kazma niye 35 turdur seni uyarmıyor???

Bunların bu yaptığı hatayı Serhan Acar bu yarışı gözü kapalı izlese bile yapmazdı.

Bazı forumlarda Serhan Acar'ı beğenmeyenler vardı, "tek kişi olduğu için detayları kaçırıyor" diyorlardı 

Alın size iki kişilik kadro, tüm yarışı kaçırıyorlar.

Acaba Serhan Acar değişsin diyenler kına yakıyor mudur şu an?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tipik bir Monaco yarışıydı. Gayet sıkıcı, kesin bir kazanın olduğu ve genelde sıralamanın değişmediği bir yarıştı. Sıralamada Vers kaza yapmasaydı belli ki yine o kazanacaktı.

Bununla beraber 1950 yılından beri yapılan, sadece 2020'de covid yüzünden yapılmayan bir pistte ilk defa bir Monaco'lu kazandı, tüm yarışın en eğlenceli kısmı oydu sadece.

Bu arada,

Ocon'un gereksiz takım arkadaşının üstüne çıkması, Magnussen'in daracık sokaklarda gereksiz bir aksiyonla Perez'e çarpması, tüm heyecanın ilk turda gitmesine sebep oldu.

Öner Kurukuz yazdı:

Sebebi ise bu iki gerizekalı sunucunun ilk turdaki kaza sonrası lastik değiştiklerini hatırlamıyor olması.

Sadece bu olsa... Şikan isimlerini karıştırıyorlar, pilotları karıştırıyorlar, lastikleri karıştırıyorlar... Neler neler. Serhan Acar gerçekten çok iyiymiş, onu gördük.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Kazadan sonraki startta sıralamada değişiklik olmayınca kapattım. Düşündüğüm gibi de bitmiş. Monaco pisti bence sıkıcı bir pist. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fırat Önal yazdı:

Monaco pisti bence sıkıcı bir pist. 

Bunda herkes hemfikir. Monaco'nun takvimde olmasının tek sebebi, tarihi bir pist olması. Başka bir amacı yok. Pilotlar bile sevmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Belki de eskisi gibi sürprizlere açık değildir. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Monaco da Heyecan için ya Yağmur yağmalı yada Tünelde veya çıkışında kaza olmalı.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

monaco formulanın creme de la creme dir veya ezogelin çorbasındaki limon dur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu spikerlerle bu iş olmaz olmaazzzz. Sesini kapatıp izliycem artık nerdeyse.

Sürekli isimler pilaotlar yanlış söyleniyor. Jason değil de öteki, adı neyse, arada geçmiş yarışlardan bölümler anlatıyor, hani biz de bu işi biliyoruz ayağına. Len önce canlı izlediğin yarışı doğru anlat.

Ben çoğu zaman yarışları canlı değil yarım saat 1 saat gecikmeli izleyebiliyorum, yarış bittiğinde ben daha yarısında oluyorum -Sani bilir. Bu günkünü de 17,45 de başlayıp 22.20 de ancak bitirdim. Yani ben kırmızı bayraktaki lastik değişimini unuttum. Karşiim senin işin bu, sen nasıl unutuyorsun, yarış sonuna kadar ne zaman pite girecek yahu bunlar deyip durdum ben de. Bu spiker ikilisi kapatılsın! :angry:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

20 sene önce Montoya "Bana GP2 aracı verin, pole'den başlayayım, yarışı kazanırım" demişti.

Bari tünel çıkışındaki o gereksiz şikanı kaldırın, düzlük 200 metre daha uzayacak. drs yi de verin tünel başına kesin geçiş olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sani Gerşon yazdı:

Tipik bir Monaco yarışıydı. Gayet sıkıcı, kesin bir kazanın olduğu ve genelde sıralamanın değişmediği bir yarıştı. Sıralamada Vers kaza yapmasaydı belli ki yine o kazanacaktı.

Bununla beraber 1950 yılından beri yapılan, sadece 2020'de covid yüzünden yapılmayan bir pistte ilk defa bir Monaco'lu kazandı, tüm yarışın en eğlenceli kısmı oydu sadece.

Bu arada,

Ocon'un gereksiz takım arkadaşının üstüne çıkması, Magnussen'in daracık sokaklarda gereksiz bir aksiyonla Perez'e çarpması, tüm heyecanın ilk turda gitmesine sebep oldu.

Sadece bu olsa... Şikan isimlerini karıştırıyorlar, pilotları karıştırıyorlar, lastikleri karıştırıyorlar... Neler neler. Serhan Acar gerçekten çok iyiymiş, onu gördük.

Serhan Acar'ı sadece Türkiyede değil dünyada da tek geçerim. Martin Brundell miş zart mış zurt muş hikaye...

2011 Kanada yarışındaki yağmur sebebiyle yarışın 19 ya da 20. turunda yarışa 2 saatlik ara verilmişti.

Diğer tüm spikerler bu iki saatte lak lak yaparken Serhan 2 saat boyunca pistle, sürücülerle, tarihle, takımlarla vs ilgili bilgi verdi.

Düşünsene planda olmayan bir duruş var ve duruş süresi 2 saat ve sen bu süreyi dolduracak kadar bilgi yüklemesiyle yarışlara geliyorsun.

Türkiyedeki yarışta Hamilton'un 7. şampiyonluğunu tam finiş çizgisine denk getirecek şekilde tüm şampiyonları sayarak söylemişti.

Yurtdışında "Çılgın Türk spiker" olarak tanıtıldı. Kimsenin yapmadığı bir şeydi.

Adam bunu bir iş bir görev olarak yapmıyor, hayatının bir parçası ve sevdiği bir şey yapıyor. Bu nedenle aşkla hevesle anlattığı için çok başarılı.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aytac Sakal

Saat 21 00 Kanada başlıyor Russell Polde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Geçen hafta acaba dedik, bu hafta iki otomobili birden Q2'de bırakmayı nasıl başardı bizim ragazziler acaba.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

Saat 21 00 Kanada başlıyor Russell Polde.

Bir yerde okuduğuma göre ilk defa pole pozisyonu için 2 rakip birebir aynı süreyi yapmış. Russel daha önce yaptığı için pole'a yerleşti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Sani Gerşon yazdı:

Bir yerde okuduğuma göre ilk defa pole pozisyonu için 2 rakip birebir aynı süreyi yapmış. Russel daha önce yaptığı için pole'a yerleşti.

Daha önce oldumu bilmiyorum.ama dediğiniz gibi ilk süreyi yapan Pole aliyormuş.

Verstapen Polü zaten hakketmedik demiş.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Binde bire kadar aynı sürenin yapıldığını hatırlıyorum. Raikkonnen yapmıştı ama pole için mi yoksa ilk seanslar mıydı hatırlamıyorum. Aynı surenin yapılması durumunda süreyi ilk yapan önde oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

Verstapen Polü zaten hakketmedik demiş.

Elektrik ünitesinde sorun yaşamış diyorlar. Redbull'dan resmi açıklama gelmedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

olaylar yağmurlar zevkli idi..leclerc en son levye ile pit ekibine girişti diye duyum aldık :rofl:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sezonun en iyi yarışı olabilir sanırım. Bir tur yağan yağmur 10 tur pistin dengesini değiştiriyor, bir pilot diğerini geçerken kayıyor, vuruyor, düşürüyor vs. Efsane bi yarıştı bence. 70 tur yarıştı ama 100tur a tamamlardım net yani :)

Çağlar Bayur yazdı:

olaylar yağmurlar zevkli idi..leclerc en son levye ile pit ekibine girişti diye duyum aldık :rofl:

Hulkenberg de pit ekibi yüzünden kaybetti zavallım. Leclerc'in pit kararı tek sorun değildi, motor da sorunluydu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bijoonlar aşındı her tur bi set lastik değişir mi :rofl: yağmur yağıoo dimi deyişi telsizden kinayeli, kendi stop edip çalıştırdı aaa motor düzledi demesi... bence şenlik var pitte

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Genel olarak güzel ve zevkli bir yarış olsa da bizim için rezil rüsva bir yarış oldu.

Olan Albon'a oldu. Bu arada yarışın en iyi geçişi de Albon'un iki sürücüye makas atarak geçişi olmuştur.

O nasıl bir geçişti öyle :shok:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...