İçeriğe Yönlendir

Formula 1 - 2024 Sezonu ve Haberler

Aytac Sakal
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Aytac Sakal

F1 yıllar geçtikçe araçların ve teknolojinin gelişmesi ile Pilotaj etkisi dahada azalıyor.

F1 heyecan istiyorsak Yağmur yağacak.Pandemi döneminin en iyi yarışı  Türkiye Gp siydi nedeni Yağmur ve Asfalttı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Albonun geçişi jenerik olur :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

yarış başında Haas pilotarının wet lastiklerle öndekileri yokmuş gibi geçmeleri de çok güzeldi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet Çankaya yazdı:

yarış başında Haas pilotarının wet lastiklerle öndekileri yokmuş gibi geçmeleri de çok güzeldi...

Tüm kazandıklarını pitte bıraktılar maalesef. Üzücü oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Magnusen di galiba pite geldiğinde tekerlekler yoktu henüz..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Çankaya yazdı:

Magnusen di galiba pite geldiğinde tekerlekler yoktu henüz..

yağmur lastiği riskinin avantajlarnı pitte bıraktı yazık oldu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Öner Kurukuz
Önder Özcan yazdı:

Gene Verstappen kazandı :nea:

Artık sıkmaya başladığı için son 3 yarıştır doğru dürüst izlemiyorum.

Bu sezondan da umudu kestiğim için ne yarış hafta sonları kendi antrenmanımı yapıyorum ne de yarışları izliyorum.

Saolsun Ferrari yine arefeyi gösterip bayramı zehir etti bize. 

Ulan bari Newey'i alaydınız, sanki çok iyi araç tasarlıyormuş gibi bir de "Newey'e ihtiyacımız yok" diye açıklama yapıyorlar.

Daha ne kadar kazma olabilirler diye düşündükçe beni daha da şaşrıtıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mclaren'ların yaptığı güncelleme ile diğer takımlardan farkı olduğu artık apaçık ortada. Mercedes'ler Ferrari, McLaren ve Redbull'larla kapışabilir hale geldiler. Bence sıkıcılık, kapışabilecek takımların olamamasından geliyor.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Bu dönemler hep oluyor 2000 li Yıllar Ferrari sonrası Red Bull ardından Mercedes şimdi tekrar Red Bull

Eski dönemleri insan özlüyor daha az Teknoloji daha çok Pilotaj.Ben artık Wec Hyper Car izliyorum çok daha heyecanlı

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Yakında motogp heyecanlanacak inşallah. Bir aksilik olmazsa. 

Aslında temsilcilerimiz diye bir konu başlığı atmak lazım en azından her branştaki yurt dışı temsilcilerimizden haberimiz olur. 

Mesela Toprak şu anda sbk da zirveyi kaptı bmwyi şampiyon yaparak bmwye güzel bir hediye verecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir gazlı içecek firmasının arabasıın ferrolardan mersolardan iyi olması bana iyi gelmiyor nedense

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağlar Bayur yazdı:

bir gazlı içecek firmasının arabasıın ferrolardan mersolardan iyi olması bana iyi gelmiyor nedense

Kanatlandırıyor. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

Firma takımın sahibi sadece. Öncesinde Honda'ydı bu takım ki, hala Honda motoru kullanıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Yeter yazdı:

Aslında temsilcilerimiz diye bir konu başlığı atmak lazım en azından her branştaki yurt dışı temsilcilerimizden haberimiz olur. 

Mesela Toprak şu anda sbk da zirveyi kaptı bmwyi şampiyon yaparak bmwye güzel bir hediye verecek. 

Ben bir kaç defa yazdım Salih Yoluç Toprak Razgatlıoğlu Can Öncü ile ilgili.

Toprak BMW geçince ne yaptın demiştim içimden ama şimdi bakıyorum iyi yapmış. Yamaha Top Speed Ducatinin oldukça gerisinde kalıyordu.Açığı Virajlarda Frenaj yeteneği ile kapatmaya çalışıyordu.Tabi bu sezonun gidişatında Ducatiye yüklenen extra ağırlığın etkisi çok büyük (Sanırım 30 kg ama emin değilim) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Aytac Sakal yazdı:

Ben bir kaç defa yazdım Salih Yoluç Toprak Razgatlıoğlu Can Öncü ile ilgili.

Toprak BMW geçince ne yaptın demiştim içimden ama şimdi bakıyorum iyi yapmış. Yamaha Top Speed Ducatinin oldukça gerisinde kalıyordu.Açığı Virajlarda Frenaj yeteneği ile kapatmaya çalışıyordu.Tabi bu sezonun gidişatında Ducatiye yüklenen extra ağırlığın etkisi çok büyük (Sanırım 30 kg ama emin değilim) 

O ağırlık sanırım sadece Bautista'nın motoruna eklendi. Zira adam 60 kg... Motorla birlikte minimum ağırlığın da altında.

Bu nedenle ekstra avantajı vardı bu seneye kadar. Şimdi o avantajını kaybedince böyle gerilerde kalmaya başladı.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Öner Kurukuz yazdı:

O ağırlık sanırım sadece Bautista'nın motoruna eklendi. Zira adam 60 kg... Motorla birlikte minimum ağırlığın da altında.

Bu nedenle ekstra avantajı vardı bu seneye kadar. Şimdi o avantajını kaybedince böyle gerilerde kalmaya başladı.

Evet sadece Bautistada var.Birde Ducatiyi önceden beri kontrol etmek zordur Moto Gp de bunu çok gördük.Alvaro Motosiklete gerçekten çok iyi adapte oldu.

Bu arada Toprak Moto Gp yi denemeli bana göre iyi bir takımda çok iyi işler çıkartacaktır çok yetenekli.

Yolu açık olsun İnşallah...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Salih Yoluç ve Can Öncü veya Deniz Öncü de yetişiyor. İnşallah onlarda başarılı olur. 

Bu arada temsilcilerimiz

Ayhan Can Güven

Emir Aşarı da Almanya da önemli işlere imza atıyor. 

Ayhan porsche test pilotu. 

Emir ise 7 24 yarışlarında güzel sonuçlar elde etti. 

Bütün sporcularımızın yolları bahtları açık olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Firma takımın sahibi sadece. Öncesinde Honda'ydı bu takım ki, hala Honda motoru kullanıyorlar.

bilemem ben logoya bakarım, herkes bakar, bakılmasa audi silinirdi piyasadan

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Yeter yazdı:

İlk Bayan Avrupa Şampiyonumuz Seda KAÇAN olmuş kendi adıma çok mutlu oldum.

https://tr.motorsport.com/turkish-sports/news/avrupa-sampiyonu-ilk-kadin-pilot-seda-kacan-oldu/10627662/

images.jpeg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

McLaren'ların artık Redbull kadar iyi bir araç olduğunu gördük. Mercedesler de güzel yükselmeye devam ediyor.

Lando güzel ataklar yapıyor ama agresif ve yanlış noktalarda bence. Max ise savunması zaten her zaman agresif olmuştur. Son turlardaki kapışma her ikisine de podyum kaybettirirken biri direkt yarış dışı kaldı.

Bence unutulmayan anlardan biri, Max'ın patlak lastikle bile savunma yapabilmesiydi.

Güzel, bol geçişli bir yarış oldu.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Bence temasta Max suçlu Frenlemede yön değiştirip Landonun yarış çizgisini kapatıyor.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Silverstone dayız Lando ve Piastri önce Max'ı sonra Mercedesleri geçti Mc Laren gittikçe hızlanıyor ilerisi için iyiye işaret.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güzel yarıştı. Pit stratejisinin yine faydasını gördük bu yarışta. Russel için üzücü oldu. Hamilton 56 yarış sonra birinciliği tattı. 

Perez ve Leclerc için gerçekten üzücü. Ne yaşıyorlar bilmiyorum ama hayra alamet değil. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hintli rishi gitt, gelen ayrı garip, haftasına isviçrey,i yendiler, hamiltonu birinci ettiler, ne tesadüfler zinciri

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...