İçeriğe Yönlendir

2007 Model Sedici 4x4 1,6 Vvti

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

d sınıfı anfilerden. digital anfi. az güç çeker bol ses verir. sony pioneer forx gibi markalarda var ülkemizde satılan,hepsinde temel bağlantılar aynıdır: orjinal teypte anfi çıkışı da yok ise hoparlör çıkışından da buna giriş yapılabilir, anfi çıkışı varsa o da olur tabiki. andro app ler ile frekans ayarı yapılan tipleri de var. montajı basit, sıkılınca araba değişince çıkar gitsin.

Peki bunda böyle zalım kablolama isleri varmi? aküden bagaja, bagajdan öne ? kablosuz tatlı biseyin pesindeyim.. nolur bi akıl :give_heart2: 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

Peki bunda böyle zalım kablolama isleri varmi? aküden bagaja, bagajdan öne ? kablosuz tatlı biseyin pesindeyim.. nolur bi akıl :give_heart2: 

yok bu zaten genelde teybin arkasına oraya buraya bir yere sığar, o bölgede de çakmak elektriği kablosu hazır beklemekte zaten.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

yok bu zaten genelde teybin arkasına oraya buraya bir yere sığar, o bölgede de çakmak elektriği kablosu hazır beklemekte zaten.

Ses durumu nasil? mevcut hoparlör ile faydası olur mu? yoksa bu + yeni hoparlör mü dersin? detaylandırirsan cok memnun olurum abi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Alpay Sumer yazdı:

Ses durumu nasil? mevcut hoparlör ile faydası olur mu? yoksa bu + yeni hoparlör mü dersin? detaylandırirsan cok memnun olurum abi.

Bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum Çağlar abi. Bizim araçların ses sistemleri aynı. Siz ekstra bir şey yaptınız mı? Yoksa teypte aracın standart sony sistemi ile devam mı ediyorsunuz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Alpay Sumer yazdı:

bu tip bir şeyi mevcut araba hoparlörüne takabilirsiniz genelde başa çıkar, bası çok açınca cırtlar tabii, bunlar 4x40-50 watt civarı gücünde ancak çok daha berrak sesi var, güç ayrı kaliteli ses yarı şeyler. standart kapı hoparlöründen de verebileceği en iyi sesi alabilirsiniz arabanın markasına bağlı tabii.

Mehmet Yeter yazdı:

Bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum Çağlar abi. Bizim araçların ses sistemleri aynı. Siz ekstra bir şey yaptınız mı? Yoksa teypte aracın standart sony sistemi ile devam mı ediyorsunuz? 

sedici özelinde bağlantı şekli şöyle: kapılara pionner teybin çıkışlarını bağladım, sony anfi ye teybin ön ve sub çıkışını bağladım, anfinin bir çıkışını pandizoddaki 16 cm ilave hoparlörlere, diğer çıkışını da bagajdaki 2 sub a bağladım (evde atıl duran ses sisteminin 3 ohmluk subları vardı)

focus da kapı hoparlörü nakamichi onlara pioneer teyp çıkışı giriyor bagajda 30 cm sub sony digital anfiden besleniyor.. kapı yalıtımları çok yeterli sadece hoparlörü değişirken kapı döşemesine sıfır takılması lazım ki baslar kapıdan kaybolmasın

benim sistemlerde pioneer teypte bulunan frekans ayarları ile kapılara giden bası azaltıp sesi boğmadan yüksek açabiliyorum. standart teybe bunlardan bağlanacak ise basit bir kondansatör ile bası azaltarak yüksek selerde bozulmadan dinlenrbilir.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Anladım abi teşekkür ederim. Ancak sis pioneer üzerinden devam etmişsiniz. Şu anlık mevut durumda standart sonyden ne alabileceğimizi de ifade etmişsiniz. Böyle bir amfi alıp standart sony ile devam etmek makul olur benim için. Bunlar çok kaymedir acaba? 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

pekiii, Malum sizler benden daha bilgili.

https://ty.gl/uiq74tnspe 

bu ürünmü? 

Yoksa Sizdeki ürünmü daha cok işime yarar? boşa ugrasmayayım :unsure2: 

Derdim en az kablo kullanmak, trimleri sökmek. en az sekilde aracı kurcalamak.. Orjinal isler istiyorum.. Abi olduki multimedyada amfi cikis yok, hoparlöre taktik.. Diger hoparlorlere de bundan kablo dagilacak degilmi?

abi tam olarak sen nasil kablolama  yaptiysan yada yapiliyorsa tarif edermisin bende kafamda planlayıp ona göre ya bu urün ya digerini alayım..

Yada vazgeceyim bu sevdadan.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Yeter yazdı:

Anladım abi teşekkür ederim. Ancak sis pioneer üzerinden devam etmişsiniz. Şu anlık mevut durumda standart sonyden ne alabileceğimizi de ifade etmişsiniz. Böyle bir amfi alıp standart sony ile devam etmek makul olur benim için. Bunlar çok kaymedir acaba? 

orjinal teybin hoparlör çıkışı bu anfiye girilir ve kapı hoparlörlerine anfiden ses gider. ses mutlaka daha berrak ve yüksek çıkar, lakin alınabilecek olan ses daha yüksektir ancak bu bağlantı kadar verim alınır

satın alınabilecek cihazlardan forx var aynı digital mantık ve bağlantı iiçin tasarlanmış olan 6-7 bin tl şu an

https://www.hepsiburada.com/for-x-xq-48dsp-oto-ses-sistemi-islemci-p-HBCV0000050BCO?magaza=caraudiosystem&&wt_gl=cpc.6817-Oto.pmax.camp20484837349adgr000000&gad_source=4&gclid=CjwKCAjwydSzBhBOEiwAj0XN4IUTEd9NOPCjwBDT01-eU4CLylEQZpVmckbzjfdWzyGsPn0XD5NPPhoC7eQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

bunlar pc ye bağlanıp frekans ayarı da yapılan daha gelişmiş modeller, markası fena değil alınır

Alpay Sumer yazdı:

pekiii, Malum sizler benden daha bilgili.

https://ty.gl/uiq74tnspe 

bu ürünmü? 

Yoksa Sizdeki ürünmü daha cok işime yarar? boşa ugrasmayayım :unsure2: 

Derdim en az kablo kullanmak, trimleri sökmek. en az sekilde aracı kurcalamak.. Orjinal isler istiyorum.. Abi olduki multimedyada amfi cikis yok, hoparlöre taktik.. Diger hoparlorlere de bundan kablo dagilacak degilmi?

abi tam olarak sen nasil kablolama  yaptiysan yada yapiliyorsa tarif edermisin bende kafamda planlayıp ona göre ya bu urün ya digerini alayım..

Yada vazgeceyim bu sevdadan.. 

linkteli koltuk altı sub sistemi kendisinden anfili o başka ihtiyaç için.

orjinal teyp ve hoparlörler ellenmeden teybin arkasındaki hoparlör çıkışına bu anfi takılıyor, anfiden hoparlöre ses gitmesi sağalanıyor, ilave kablo gerektirmez.

bendeki montaj şekli: kapılara pioneer teypten gidiyor, benim bagaja koyduğum ilave hoparlör ve sublara anfiden gidiyor bunun için döşeme altından kablo çektim.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

orjinal teybin hoparlör çıkışı bu anfiye girilir ve kapı hoparlörlerine anfiden ses gider. ses mutlaka daha berrak ve yüksek çıkar, lakin alınabilecek olan ses daha yüksektir ancak bu bağlantı kadar verim alınır

satın alınabilecek cihazlardan forx var aynı digital mantık ve bağlantı iiçin tasarlanmış olan 6-7 bin tl şu an

https://www.hepsiburada.com/for-x-xq-48dsp-oto-ses-sistemi-islemci-p-HBCV0000050BCO?magaza=caraudiosystem&&wt_gl=cpc.6817-Oto.pmax.camp20484837349adgr000000&gad_source=4&gclid=CjwKCAjwydSzBhBOEiwAj0XN4IUTEd9NOPCjwBDT01-eU4CLylEQZpVmckbzjfdWzyGsPn0XD5NPPhoC7eQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

bunlar pc ye bağlanıp frekans ayarı da yapılan daha gelişmiş modeller, markası fena değil alınır

linkteli koltuk altı sub sistemi kendisinden anfili o başka ihtiyaç için.

orjinal teyp ve hoparlörler ellenmeden teybin arkasındaki hoparlör çıkışına bu anfi takılıyor, anfiden hoparlöre ses gitmesi sağalanıyor, ilave kablo gerektirmez.

bendeki montaj şekli: kapılara pioneer teypten gidiyor, benim bagaja koyduğum ilave hoparlör ve sublara anfiden gidiyor bunun için döşeme altından kablo çektim.

Çaglar abi bu linktekide mi aküden ıvır zıvır baglantı gerekmeyen donanımda dimi? tam anlayayim istemedigim bir ürünü almayayım sonra..

Sendekinden bulunmuyor abi.. lazım oldu ya kalmamis, bitmis, tükenmis..

Olaki satma düsüncen varsa alırım yoksa yeni linktekini alacam ayni mantik dedigin icin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bunlar için aküden kalın kablo çekilmesi gerekmiyor, çakmaklıktan al kafi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

bunlar için aküden kalın kablo çekilmesi gerekmiyor, çakmaklıktan al kafi

tamamdır.. İnsallah aradigim sonuca ulastirir.

edit : takacak olan arkadas olmaz, cakmakliktan enerjimi alınır deyip delirdi 😂 

Ne olursa olsun enerji cekimi yüksek cakmaklıgı unut dedi.. Kafamı corba etti.. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Servet Aydın

SediciM nerde?

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Daha çok arayacaksın gibi geliyor bana 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben biliyorum yerini. 
Gidip getirelim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Devir teslim töreni olacak mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Daha çok arayacaksın gibi geliyor bana 

Bana da öyle geliyor

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben biliyorum yerini. 
Gidip getirelim 

Komisyon alacan mı?

Mehmet Göktürk yazdı:

Devir teslim töreni olacak mı?

Şampanya açıcam

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Komisyon alacan mı?

Hayır tabi ki.  
Yaklaşsın da belki senden de ben alırım. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Servet Aydın yazdı:

Bana da öyle geliyor

Komisyon alacan mı?

Şampanya açıcam

webcam var mı?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Servet Aydın yazdı:

SediciM nerde?

Fokusum nerde dedim, sucuktan vazgeçti, köfte yedi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tamer Topaç yazdı:

Sucuk yedirecek sana az kaldı

Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayır tabi ki.  
Yaklaşsın da belki senden de ben alırım. 

Bi doymadın gitti

Mert Yeldan yazdı:

webcam var mı?

Evim mobese gibi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Servet Aydın yazdı:

az kaldı

Hani o kamera görüntüleri vardı ya? :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

hehe  bi baktım akşam otoparkta bi sedici var hem de 4 çeker.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Tamer Topaç yazdı:

Yanında o kadar fokustan bahsettim, sorularımla bunalttım sıkılır satar diye bana mısın demedi. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Yanında o kadar fokustan bahsettim, sorularımla bunalttım sıkılır satar diye bana mısın demedi. 

idmanlı o tür konularda, baskıya karşı dayanıklı hiç etkilenmiyor zamanında çok bunaltmışlığım var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Anahtarı dün aldım. pastayı üflerken konuşalım :dance3:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...