İçeriğe Yönlendir

Ev Tipi Su Arıtma Tavsiye

Murat Sahın

Recommended Posts

Erhan Doruk
Murat Sahın yazdı:

Araştırdıkça kafam karışıyor :hahahoho: LG membran çok iyi diyorlar, baktığım hiç bir cihazda lg membran yok ama hepsi nfe onaylı. Garip.

@Ali Darbaz benim aklıma şu geliyor;

Evin girişinde suyu arıtıp sonra mutfakta tekrar mı arıtsam acaba :crazy:

Sende gelişme var mı? Araştırdın mı?

Her sertifika gerçek olmadığı gibi her üzerinde LG yazan membran LG olmayabilir. Hepsiburada da 350tl ye filtre seti satılıyor. LG marka diye.  350TL 12 Eur ediyor. Sizde LG 12 eur ya membran seti satar mı :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Erhan Doruk yazdı:

Her sertifika gerçek olmadığı gibi her üzerinde LG yazan membran LG olmayabilir. Hepsiburada da 350tl ye filtre seti satılıyor. LG marka diye.  350TL 12 Eur ediyor. Sizde LG 12 eur ya membran seti satar mı :)

Sertifikayı kontrol etmek için bir metot var aslında. Ama ürün orijinal mi onu nasıl teyit ederiz bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Murat Sahın yazdı:

Sertifikayı kontrol etmek için bir metot var aslında. Ama ürün orijinal mi onu nasıl teyit ederiz bilemedim. 

Filtreler hep yerli veya çim imalatı oluyor. üzerine etiketi basıp satıyorlar. Burada asıl işi yapan membran , diğerleri yardımcı eleman gibi. Membranda LG orjinalli 20-30 USD civarında. daha ucuzları orjinal değildir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erhan Doruk yazdı:

CTO Blok karbon filtre dediği, alttaki 3 lü housing in ortasına takılır. Piyasadaki hemen hemen tüm açık sistemlerin kullandığı platform , bağlantılar , hortumlar aynı . filtreler değiştiriyor işi.

benim evde bundan var, 3 yıl önce koçtaştan almıştım , sorun çıkmadı , Kayınbirader de geçen aldı, alttaki 3 lü filtrelerden sızıntı yaptı, Koçtaş  iade aldı. Conax da düşünebilirsiniz, yedek sette sadece membran yok. Ben alırken ücretsiz kurulum vardı, şimdi ücretli kuruyorlarmış. Filtreleri conax marka olarak alınca pahalı oluyor ama zaten standart filtreler , internetten alınabilir.

https://www.koctas.com.tr/conax-8-asamali-su-aritma-cihazi--yedek-filtre-seti/p/1000161759

Sanırım ben bunu alacam galiba. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ali Darbaz yazdı:

Sanırım ben bunu alacam galiba. 

Sipariş ederken filtre sökme aparatı da alsanız iyi olur. Değişim yaparken lazım oluyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erhan Doruk yazdı:

Sipariş ederken filtre sökme aparatı da alsanız iyi olur. Değişim yaparken lazım oluyor. 

Gidip doğrudan koçtaşdan canlı canlı görüp inceleyerek alacağım. Filtre şeysini hatırlattığın için teşekurler 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Çelik kazan almakta fayda var koku yapmıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Arif Aykın
Erhan Doruk yazdı:

İlk yapılacak evin su basıncına göre motorlu veya motorsuz seçim yapmak. Ben açık kasalı almıştım. Sorun çıkmadı. Filtreleri kendim değiştiriyorum. 

Erhan abi merhaba, arıtıcı filtrelerini değiştireceğim kendim internette aynı görseller ile olup fiyat farkları çok olan veya aynı görseller olup nsf onaylı olan yada olmayan var. Siz hangisini kullanıyorsunuz memnun olduğunuz varsa bende aynı satıcıdan alayım sorun yaşamayayım.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Arif Aykın yazdı:

Erhan abi merhaba, arıtıcı filtrelerini değiştireceğim kendim internette aynı görseller ile olup fiyat farkları çok olan veya aynı görseller olup nsf onaylı olan yada olmayan var. Siz hangisini kullanıyorsunuz memnun olduğunuz varsa bende aynı satıcıdan alayım sorun yaşamayayım.

Bu işte üçkağıt çok maalesef, normal filtrelerin üzerine NSF yada LG sticker i yapıştırıp satıyorlar. Geçen elime toptan fiyat listesi geçti. 3 USD ye de membran var 75 USD ye de.  Ben arıtmayı koçtaş tan conax marka almıştım. ilk filtreler çok uzun süre dayanmıştı. Yine conax tan almıştım ikinci seti.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Erhan Doruk yazdı:

Bu işte üçkağıt çok maalesef, normal filtrelerin üzerine NSF yada LG sticker i yapıştırıp satıyorlar. Geçen elime toptan fiyat listesi geçti. 3 USD ye de membran var 75 USD ye de.  Ben arıtmayı koçtaş tan conax marka almıştım. ilk filtreler çok uzun süre dayanmıştı. Yine conax tan almıştım ikinci seti.

Filtre setini conax olarak koçtaştan mı aldınız peki ben bulamamıştım.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Anladım tamamdır conaxın kendi sitesinden sipariş vereyim öyleyse teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...