İçeriğe Yönlendir

Hyundai Getz Düşük Devir Ses Sorunu

Oğuzhan Genç

Recommended Posts

Oğuzhan Genç

Cümleten selamın aleyküm. 2007 model 1.5 crdi getz aracım var. Şuan 262.000 km de. Sorunum şu arabanın çekişi felan çok güzel çekişten düşme vs felan gibi bi problem yok ama motor ısındıktan sonra yani arabayı yarım saat felan kullandıktan sonra devir 2500 ü geçince motordan çok tiz biz ses geliyo. Aynı abartı egzoz sesi gibi motorun sesi çok inceliyo. Millet bu arabayı 4000 devirde kullanıyo ama ben 2500ün üstüne çıkınca dediğim ses ile karşılaşıyorum. Turbocuya götürdüm sorun yok dedi. Egzozcuya götürdüm sorun yok dedi. Motorcuya götürdüm motor kulaklarından yapıyo dedi bana saçma geldiği için umursamadım bile. Yani hiç bir sonuç alamadım. Arabadan soğuyorum yavaş yavaş. Bu konu hakkında düşüncesi tecrübesi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Motor kulağı kaynaklı sese uyuşmuyor problemini, motor kulağı bitmiş olsa tok bir ses ve ilk çalılştırmada daha çok gürültü titreşim hissedilirdi. Belli bir devirden kaynaklı ise turbo ve katalizör vs hemen insanın aklına geliyor. Bence başka bir ustaya daha götürün derim.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Genç
Talha Bilgi yazdı:

Motor kulağı kaynaklı sese uyuşmuyor problemini, motor kulağı bitmiş olsa tok bir ses ve ilk çalılştırmada daha çok gürültü titreşim hissedilirdi. Belli bir devirden kaynaklı ise turbo ve katalizör vs hemen insanın aklına geliyor. Bence başka bir ustaya daha götürün derim.

Valla hocam 2-3 yere götürdüm turbocu kullandı baktı turbo da sıkıntı olsa bu kadar seri hızlanmaz dedi. Ben anlam veremiyorum valla araba 2500 devirdeyken sanırsın 4000devirde 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Oğuzhan Genç yazdı:

Valla hocam 2-3 yere götürdüm turbocu kullandı baktı turbo da sıkıntı olsa bu kadar seri hızlanmaz dedi. Ben anlam veremiyorum valla araba 2500 devirdeyken sanırsın 4000devirde 

Yani motor ustası bakmış ama aklıma hyundai özellikle küçük hacimli motorlarda  triger de dahil tüm kayışlar önem arzeder bi değiştirin, sonuç alınmaz ise hava filtre kutusu/ kazanının ön panjura giden borusu yerinden zorlama sonucu yada ustalar müdahele ederken çıkıyor bi kontrol edin.  birde onu deneyin kendiniz bile bakabilirsiniz.

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...