İçeriğe Yönlendir

Sokak Hayvanları Üzerine

Murat Sahın

Recommended Posts

Servet Aydın

Çöpe atacağı yemeği sokak hayvanına verip cennette yer kapacağını düşünen de çok 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Çöpe atacağı yemeği sokak hayvanına verip cennette yer kapacağını düşünen de çok 

Onun bilinçsizce popülasyona katkısı sebebiyle biri ölürse (hergün en az 1 köpek saldırısı haberi var ve geneli ölümlü) tayin yeri de değişir mi ki?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Onun bilinçsizce popülasyona katkısı sebebiyle biri ölürse (hergün en az 1 köpek saldırısı haberi var ve geneli ölümlü) tayin yeri de değişir mi ki?

Huri sayısı değişir en fazla.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kanunu uygulasalardı bugün bu sorunu yaşamıyorduk, ne dersek boş, herşeyin tek bir sorumlusu var, söz meclisten dışarı, tam yozlaşmış cahil toplum, başımıza gelen herşeyden sorumlu bu kesim, aklınıza gelen her alanda her kötü şeyin sorumlusuda bu toplum, kültürel çürüme had safhada ve artık düzelmeside çok zor, ben geleceği iyi görmüyorum, partilere bakın alayı boş konuşuyor, hiçbiri kendi ceplerine dokuncak şeylere değinmiyor, bakın en son gelirinin %20 sinden fazlasını harcayan hesap verecek kanunu iptal oldu, sadece sgk açısından baksan bile iş veren biter, zira alıyorum kaç para maaş ama primler asgariden yatmış, açıklamaya şirket ödemiyor desek neler olur, bilerek yapmıyorlar... sonra emekli yük... SGK maaşını çalışanların primleri öder, Devlet bütçesinden ödenmez normalde...

Neyse, bu toplum aklını başına toplamazsa sonumuz iyi olmayacak....

Bak yine tepem attı, yine söz meclisten dışarı, herşeyi dine Allaha bağlayanlara da sinir oluyorum, İnsan denen organizma çok acaip,  göremediği kanıtlayamadığı yaratıcıya,  körü körüne doğru kabul ettiğin şeye dine inanıyorsun ama uygulamaya gelince unutuyorsun; 

Öte yandan hemde Allah yaratmış dediğin, gözünün önündeki doğaya, canlılara, evrene zarar verip yokediyorsun, doğa kanunlarına uymuyorsun, o yokettiğin zarar verdiğin şeyler yaratıcının ta kendisi halbuki, gözünün önünde duruyor ...

İnsan denen  en ufak faydası olmayan yokedici türsün sen, kalkmış Allahtan yardım istiyorsun öylemi, hadi oradan be...

yok arkadaş, bu gezegenin hard formata ihtiyacı var, bırakın bizim ülkeyi.... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
İlkay Başaran yazdı:

Allah korusun tüm evlatlarımızı insanları. Evinde bahçesinde bakanlar hariç sokakta köpek olmaz. 

Mahmut Yıldız yazdı:

Huri sayısı değişir en fazla.

Nuri’ler devreye girecek

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Screenshot_20240718_142541_X.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 13
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Zaytung haberi gibi bu ne la? :))

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Oh iyi olmuş. Keşke bir kaçına dalsaydı kaba etten

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçen sene beni ısıran sokak köpeğini ihbar etmem üzerine belediye veterineri almış, 7-8 gün sonra da aldığımız yere bıraktık, kuduz değil diye beni aramış haber vermişlerdi. 
köpek bırakılmasından 1 hafta geçtikten sonra kayboldu, hayvancağızı hasta mı ettim acaba?

• Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Cem Işık yazdı:

Geçen sene beni ısıran sokak köpeğini ihbar etmem üzerine belediye veterineri almış, 7-8 gün sonra da aldığımız yere bıraktık, kuduz değil diye beni aramış haber vermişlerdi. 
köpek bırakılmasından 1 hafta geçtikten sonra kayboldu, hayvancağızı hasta mı ettim acaba?

Köpek kaybolduktan 1 hafta sonra tekrar arıyorlarmış, ya şey köpek kuduz değil demiştik ya :blush:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Köpekleri uyutursak kedi popülasyonu artar
Kedi popülasyonu artarsa güvercin güvercini pek göremeyiz.

Doğal habitat bozulmadan yapılacak bir eyleme ihtiyacımız var

Köpek yiyen kedi görmedim

Cem Işık yazdı:

Köpek zaten oranın yereli değilmiştir ya da bi kavgada ölmüş olabilir. Sokak şartları çok zor.

Servet Aydın yazdı:

Osmanlıda adettir

Arada ferman vb ile temizlenilmeye çalışılmıştır. Köpekler gıda çöpünü temizliyor denirmiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Doğan Arşiray yazdı:

mama taşı diyen kim yahu? çözüm değil kesinlikle. o sadece sizi nispeten tanıyan köpekler için olur. ultrasonik köpek kovucular dik kulaklı köpekleri uzaklaştırabiliyor. biber spreyi de olabilir.

Bana defalarca facebook tartışmalarında bu öneri geldi. Korkanlar cebinde mama ile gezsin diye.. hatta sosis dediler.

Geçmişte marketten sosis alıp sokaktaki köpeğe vermişliğim var 5-6 sene önce

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

menemen soğanlı mı olur soğansız mı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Soğansız

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

Soğanlı olursa o yemek olur, kahvaltılık menemende soğan olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Soğanlı olursa o yemek olur, kahvaltılık menemende soğan olmaz. 

kavaltıda sarımsak yenir mi yenmez mi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

biberli Zeytinyağında öldürülmüş olmazsa zinhar yenmez abi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Kimle yediğine bağlı

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Kimle yediğine bağlı

işte örnek bir formal epistemolojiye girişin, bildiğimizi nasıl biliyoruz açısından bakış analizi

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Soğansız menemen mi olur yav. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

İstanbulda Kuş yiyen kedi kaldımı yahu sokak kedilerinin hepsi mama ile beslenioesleniyordu  garfield gibi olmuşlardı. 

Tarsusta şartlar ilkel burda  kediler fareyi Yemek için yılanla savaşıyor açlıktan 🤣

Mehmet Yeter yazdı:

Soğansız menemen mi olur yav. 

2 seneye nufusun yarısı yumurta ve domates alamaz 

5 seneye soğanda lüks olur

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...