İçeriğe Yönlendir

Sokak Hayvanları Üzerine

Murat Sahın

Recommended Posts

(düzenlendi)

özetle ne isteniyor ?

sokakta başı boş köpekler çete kurmuş vaziyette yaşlılara çocuklara herkese saldırıyorlar . istatistiğe vurup bu kadar nufusta bu kadar insana saldırdı öldürdü yaraladı normal bu  devamke mi demek lazım ?

ben yanlış buluyorum bunu . allah başa vermesin hayvan canisi insan değiliz benimde köpeğim vardı senelerce ama sokak köpeği başka bişe ben yok olmasından yanayım lafı eğmeden söylerim kusura bakmayın

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

asada köpeğin yerini de değiştiremezsin diye yazdırmış köpek severler. zor bir konu bu. 

Bize saldırdı biri, şikayet ettik. gelip evin karşısından alıp gittiler, bakımlarını yapmışlar geri getirip aynı yere bıraktılar.. 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

somali cumhurbaşkanı'nın oğlu konsolosluk aracıyla bir türk vatandaşını öldürdü ve kaçtı, tutuklanmadı bile. ailesine intihar dendi, ibb de işin içinde olsa, ailesi bir ömür yunus emre göçer'in intiharıyla yaşamaya çalışacaktı belki. bu rezil düzeni kuran, göçer ailesine bu eziyeti reva gören canlılar da insanlar. demek ki sık sık önemini vurguladığınız insan canı o kadar da değerli bir şey değilmiş, en azından türk ise. denemesi bedava, gidin birini yaralayın, öldürmeyin bile; bağlantılarınız yoksa öylece serbest kalabiliyor musunuz görelim. gerekli şartlar sağlandığı taktirde, insan canı hiç de öyle dediğiniz kadar değerli değil, kendimizi kandırmayalım.

kontrolsüz sokak köpekleri, sorun ağacımızın sıradan bir dalı olabilir anca, boşa yoruluyoruz bence. toplanabilir, kısırlaştırılabilir, hasta olanlar acısız öldürülebilir -zaten belli bir kısmı berbat şartlarda yaşıyor- bir avuç normal barınakta bakılabilir, birçok şey yapılabilir ama bunun kararını birlikte konuşarak veremeyeceğimizi veya sorumlulardan hesap sorulamayacağını hepimiz biliyoruz. her şeyiyle çarpıp bir sistemin içinde, bir şeyleri yoluna koymaya çalışıyorsunuz ama nafile. bir kişiyi ikna edebiliyorsanız bilemem.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Umut Taşlı yazdı:

somali cumhurbaşkanı'nın oğlu konsolosluk aracıyla bir türk vatandaşını öldürdü ve kaçtı, tutuklanmadı bile. ailesine intihar dendi, ibb de işin içinde olsa, ailesi bir ömür yunus emre göçer'in intiharıyla yaşamaya çalışacaktı belki. bu rezil düzeni kuran, göçer ailesine bu eziyeti reva gören canlılar da insanlar. demek ki sık sık önemini vurguladığınız insan canı o kadar da değerli bir şey değilmiş, en azından türk ise. denemesi bedava, gidin birini yaralayın, öldürmeyin bile; bağlantılarınız yoksa öylece serbest kalabiliyor musunuz görelim. gerekli şartlar sağlandığı taktirde, insan canı hiç de öyle dediğiniz kadar değerli değil, kendimizi kandırmayalım.

Kaçmadı.  
İfadene göre suçun yok.  Gidebilirsin dendi. 

Ali Gök yazdı:

sokakta başı boş köpekler çete kurmuş vaziyette yaşlılara çocuklara herkese saldırıyorlar . istatistiğe vurup bu kadar nufusta bu kadar insana saldırdı öldürdü yaraladı normal bu  devamke mi demek lazım ?

Bu kadının oğlu da bu işin doğasında var. Normaldir diyebilecek mi ? 

https://x.com/haberreport/status/1735246414412750875?s=46&t=fPWbnURaoUFNBY0JaGRtnA

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Koray Demir yazdı:

Kuduz olduğu tespit edilmiş umarım ölmez.

Hemen aşı yapılırsa hiç bir şey olmaz.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaçmadı.  
İfadene göre suçun yok.  Gidebilirsin dendi. 

Bu kadının oğlu da bu işin doğasında var. Normaldir diyebilecek mi ? 

https://x.com/haberreport/status/1735246414412750875?s=46&t=fPWbnURaoUFNBY0JaGRtnA

Benim annem olacak o, arabayı finans için satar o civardaki köpekleri öldürmeye adarım kendimi.

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Sani Gerşon yazdı:

Hemen aşı yapılırsa hiç bir şey olmaz.

Geçmiş olsun.

Tam koruyuculuk için 4 dozun hepsini yaptırması gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Eşimle oğluma kedi saldırdığında (ısırıldılar) kuduz aşısı oldular 4 er doz. Aşı hindistan üretimiydi. Aşıyı elime aldığımda içimi çok acaip bir his sarmıştı. Bunun içindeki virüs bir hatadan dolayı sağlam olsa, ölüm bunun içinde ve berbat bir ölüm. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Koray Demir yazdı:

Tam koruyuculuk için 4 dozun hepsini yaptırması gerekiyor.

5 olarak biliyorum. Zaten devlet takibini yapıyor. Gitmezseniz ilk gün arıyor, ikinci gün polis gelip alıyor :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

5 olarak biliyorum. Zaten devlet takibini yapıyor. Gitmezseniz ilk gün arıyor, ikinci gün polis gelip alıyor :D 

Geçen yıl aşı bulunurluk sorunu vardı. Bunlarda bayatlama soğuk zincir vb gibi faktörler de var.

Hekim arkadaşım hesabını yaptı kısırlaştırma daha ucuza patlıyor ülkeye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Sani Gerşon yazdı:

DSÖ ile diğer ülkelerin verileri çerçevesinde güncellenen proflaksi rehberine göre 4 doz. 

IMG_0912.jpeg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Artık Ok yaydan çıktı Toplumsal yönlendirme yapıldı Algı oluştu Saldırgan Hayvanlar için yapacak bir şey yok kurunun yanında yaşta yanacak insan üzülüyor ama yapılması gereken yapılacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yukarıda bende paylaşmıştım.benzerini yaşadık ve oğlum 8 yasinda.

Tramva olarak kalıyor bunlar,  hiç birsey olmasa bile 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

evet bende kuduz asisi olmustum. polise sordum gelmezsem ne olur diye, biz gelip aliriz dedi e iyiymis o kadar park sorunu trafik var deyince 15 km yolun donusunu taksiyle yaparsin dedi (:(:

İlkay Başaran yazdı:

Benim annem olacak o, arabayı finans için satar o civardaki köpekleri öldürmeye adarım kendimi.

Ali Gök yazdı:

özetle ne isteniyor ?

ben yanlış buluyorum bunu . allah başa vermesin hayvan canisi insan değiliz benimde köpeğim vardı senelerce ama sokak köpeği başka bişe ben yok olmasından yanayım lafı eğmeden söylerim kusura bakmayın

e iste agresif hayvanlari topla, sakin uyumluyu kisirlastir, tukenmelerini bekle. cozum bu. 

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ben daha ilkokula giderken kuduz aşısı oldum kedi tırmalamıştı göbekten büyük bir iğne ile yapıyorlardı 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Aytac Sakal yazdı:

Ben daha ilkokula giderken kuduz aşısı oldum kedi tırmalamıştı göbekten büyük bir iğne ile yapıyorlardı 

Artık koldan oluyor

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
İlkay Başaran yazdı:

Artık koldan oluyor

Hiç unutmadım aşı fenaydı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

2018 De ben de oldum, tetanoz da yapmışlardı aynı anda.

Zamanı gelmiş.. 

İlkay'a söyleyim de sana bi beddua etsin.. 

• Mutlu 4
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Zamanı gelmiş.. 

İlkay'a söyleyim de sana bi beddua etsin.. 

ilk bedduamda mb almıştı :crazy:

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

ilk bedduamda mb almıştı :crazy:

Tutmuş işte, arabanın kapı açma kolu beyni bozulduğunda kendisi de fark eder :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tamer Topaç

Manavgat' ta sahipli Rottweiler, bir ağıla girip 57 oğlağı telef etmiş.

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

köpeğinde ruh hastası var işte. başka nasıl açılanacakki bu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tamer Topaç yazdı:

Manavgat' ta sahipli Rottweiler, bir ağıla girip 57 oğlağı telef etmiş.

Bi kap su bi kap mama koysalarmış

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...