İçeriğe Yönlendir

Bir Garip Karavan Hikayesi- Fancy Caravan

Ahmet Kiriş
Çözüme git Servet Aydın tarafından,

Recommended Posts

Emre Şimşek

Bu sabah dayımlar kapımın önüne aynı boyda bir karavan bırakıp gittiler. Acilen çeki demiri yaptırmam lazım.

Karavan buralarda olacak hep

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çünkü motor şanzıman şase ekonomik olsun diye son derece yeterli seviyede üretiliyor. Karavan fazla geliyor

sedan la hb arasındaki motor farkı bilgisinin linki var ı yutup videosu da olur

Evren Erakçora yazdı:

RÖMORK ÇEKME ÖNLEMLERI - 4-KAPILI

UYARI:  Aracınız römork çekme için onaylı değildir. Kesinlikle aracınızla römork çekmeyin.

kaçıncı sayfa veya hangi bölümde_

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

2009 focus RS te karavan çekmeye müsaaede edilmemiş, ilginçpratikte değil de prosedür olarak bir ayrım var belli ki Rs te hb idi mesela

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

2009 focus RS te karavan çekmeye müsaaede edilmemiş, ilginçpratikte değil de prosedür olarak bir ayrım var belli ki Rs te hb idi mesela

Abi yarış arabası o, çekilmez onla zaten.  Otomatik dizel 60kg yük demiş ,benzinli manuel vites 90 kg mesela ,çeki demiri yükü. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Otomatik dizel 60kg yük demiş ,benzinli manuel vites 90 kg mesela ,çeki demiri yükü.

onlar dikey ağırlık yani karavan ağırlığı değil zaten, sedan hb kasa farkından ziyazde alınan izin blgesinde böyle tercih neden yapmış acaba, belki sedan zaten avrupada hiçe yakın satılıyor ondan uğraşmak istememiş olabilirler, AegeA sedan a takılabiliyor mesela

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

onlar dikey ağırlık yani karavan ağırlığı değil zaten, sedan hb kasa farkından ziyazde alınan izin blgesinde böyle tercih neden yapmış acaba, belki sedan zaten avrupada hiçe yakın satılıyor ondan uğraşmak istememiş olabilirler, AegeA sedan a takılabiliyor mesela

Tabii dikey yük. Bence Focus 4 sedanın arkası epey uzun ve yere yakın duruyor, momentten dolayı fazla çözer hb ye göre. Fakat sw de uzun diyeceksin , onu ona göre yapmıştır, sert arka aksam olabilir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Tabii dikey yük. Bence Focus 4 sedanın arkası epey uzun ve yere yakın duruyor, momentten dolayı fazla çözer hb ye göre. Fakat sw de uzun diyeceksin , onu ona göre yapmıştır, sert arka aksam olabilir. 

şase/kasa tipi ile bağlantılı olsa rs te ç.ekebilir izne sahip olurdu o HB, bence konu teknik değilde tercih gibi. daha eski model focus ta sedan ayrımı yok mesela onlara da çeki demiri takılabiliyor ,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Çağlar Bayur yazdı:

şase/kasa tipi ile bağlantılı olsa rs te ç.ekebilir izne sahip olurdu o HB, bence konu teknik değilde tercih gibi. daha eski model focus ta sedan ayrımı yok mesela onlara da çeki demiri takılabiliyor ,

Aynı şaseli arabaya karavan takıp takmayacağımı üretici mi tercih edecek yani :) sen hb aldın, sen karavan kullanmazsın kardeş boşver bu işleri :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Helvadere/Aksaray Nora piknik alanında düzenlenen motosiklet festivaline katılım gösterdik, dün gece de Kayseri’de konakladık, süzülerek geliyor arkadan salına salına.

Dün ani bastıran yağmur ve fırtına Adana’daki evin olduğu siteye epey zarar vermiş, Bizim cepheden camı çerçevesi sökülen olmuş, kamelyalar yerinden 1 mt ye yakın kaymış. 

Durum tespiti için mecbur Adanaya döneceğim bugün. 

58C2FDCB-B0D8-4FA1-97F7-7EC644578F65.jpeg

IMG_3260.jpeg

IMG_3258.jpeg

• Beğen 12
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sami Demirpaz yazdı:

Hay masallah :) 

hocam hiç yarı otomatik araca Karavan taktığınız müşteriniz oldumu. Elinizde veri varmı. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

hocam hiç yarı otomatik araca Karavan taktığınız müşteriniz oldumu. Elinizde veri varmı. 

Arabanın kılavuza baksan iyi olur.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Darbaz yazdı:

senin araba çekmez 400 kg civarı çekeri var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Ali Darbaz yazdı:

Ben takarim. Gerisini arac ve sanziman bilir 😅

Arac yasal olarak karavan cekmeye musait ise takilmasinda problem yok. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sami Demirpaz yazdı:

Ben takarim. Gerisini arac ve sanziman bilir 😅

Arac yasal olarak karavan cekmeye musait ise takilmasinda problem yok. 

Fancy karavan sitesinde modellerin ağırlık bilgisi yok hocam.  Bu kaçkilo mesela 

https://www.fancykaravan.com/fancy-400

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Ali Darbaz yazdı:

Fancy karavan sitesinde modellerin ağırlık bilgisi yok hocam.  Bu kaçkilo mesela 

https://www.fancykaravan.com/fancy-400

Kisiye ozel uretim yapildigi icin agirliklar degisebiliyor. 

Standart modelin donanimsiz agirligi ortalama 700 kg civari

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Kiriş yazdı:

Durum tespiti için mecbur Adanaya döneceğim bugün

geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Öner Kurukuz yazdı:

Bu aralar bu karavan işine ben de merak saldım ancak aracım 2013 focus 1.6 tdci 115 hp.

Bu araçla bu karavanı çekmek sorun yaratır mı?

Bir de arkasına çeki demiri bağlanması  gerek. Araçta çeki demiri için bir yapı var mi acaba?

Aracınızın değerleri uygun görünüyor 750 kg altı için. Çeki demiri zaten aracınıza uygun olan set alınır ve aracınızın şasesine bağlanır (Bağlantı delikleri hazırdır). Fişlerde arka stoplardaki yerlerine bağlanır ve uygunluk için onay almaya gidersiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Kiriş

Yaklaşık 40 gündür karavana dokunmadım. En son dönüşte buzdolabını ve elektrik tesisatını açık bırakmıştım. Dün kontrol ettim, Buzdolabındaki tüm ürünler sapa sağlam duruyor.

Motosikletle yeteri kadar gezdim, karavanla çıkma vaktidir Karadenizden başlayıp  Eylül 15 gibi  Ege’ye, hem de sıcaklar azalır hem sezon kapanır.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Kiriş yazdı:

Yaklaşık 40 gündür karavana dokunmadım. En son dönüşte buzdolabını ve elektrik tesisatını açık bırakmıştım. Dün kontrol ettim, Buzdolabındaki tüm ürünler sapa sağlam duruyor.

Maşallah. Paneller ve akü işini yapmış.
Yapan iyi yapmış :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Maşallah. Paneller ve akü işini yapmış.
Yapan iyi yapmış :)

Son cümle ❤️ ben 

• Beğen 5
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Kiriş yazdı:

Buzdolabındaki tüm ürünler sapa sağlam duruyor.

tamam kutlayalım bunu :mangal:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...