İçeriğe Yönlendir

Symbol Yol Tutuş Nasıl Artırılır?

Ali Darbaz
Çözüme git Tevfik Işık tarafından,

Recommended Posts

Evren Erakçora

195 50 falan Conti ,Michelin , vs olsa epey fark ederdi. Direksiyonda sıkıntı varsa iyi gelirdi .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali, yüksekliğinden memnunsan değişmesin diyorsan sadece amortisör değiş (sert), lastik yanaklarını izin verilen en ince ayara getir bırak fazla uğraşma bence, ama ses artacak konfor daha düşecek....

haa araba değişeceksen yol tutuşu güzel ne tavsiye edersin dersen,  fiesta ve clio5 derim, zira bu araçların son kasaları tamamen aynı geyik testinde, clio nun km77 de çok az geride olduğuna bakma lastiklerden, zaten videoda zaten söylüyorda adam ve diğerleri şeklinde gidiyor durum, karar senin, kullanan birisi olarakta ben diyorum :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

clio nun km77 de çok az geride olduğuna bakma lastiklerden, 

ali abi bence geyik testi 78’den başlar. Kilyo ciddiye almadığı için böyle olmuştur :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

km77 videolarındaki savuşturma görüntüleri başka , yolda giderkenki yol tutuş hakimiyeti istikrarı başkadır, mesela her manevrada aynı davranmayan arabalar dahi var. suspansiyon tasarım işi komple araba tasarımının yarısı diyebiliriz. 1mm. değişklik tüm gövdeyi etkiler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Evren Erakçora yazdı:

Arkadan ziyade ön taraf iyi tutmuyor diye anladım. Hafif direksiyon hissi. 

Aracın ağırlık merkezi önde olduğu için sıkıntı oluyor.  Bir süre 301 kullanmıştım. Arkada oturan olunca yol tutuşu iyileşiyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

km77 videolarındaki savuşturma görüntüleri başka , yolda giderkenki yol tutuş hakimiyeti istikrarı başkadır, mesela her manevrada aynı davranmayan arabalar dahi var. suspansiyon tasarım işi komple araba tasarımının yarısı diyebiliriz. 1mm. değişklik tüm gövdeyi etkiler.

Araba km 77 de olduğunu anlayıp daha mı iyi tutuyor. Dynoda olduğunu anlayıp emisyon kısan ev gibi mi :crazy:

Reno ile fiat böyledir. Ncaptan her modeli 5 yıldız alır amaan ncap derler. Para konuşur falan. Alfa 159 en iyi yol tutan araba seçilir o yıl için hatta saaba platform verir. Saab düzeltti derler. Derler derler. 

Ncap hikaye reno naylon çöp diyen ali abi renoya geçince öve öve koyacak yer bulamadı ki b sınıfı araba kökünde. Birde lpg mutfakta olur deyip lpgye geçince candır cılar var :D

Ev yazmışım wv olacak en üstteki. Ev beni andı.

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Sağlamlığı ile övünülen focus ihsnin small overlap testinde nasıl direksiyonun adamın sağ omzuna geçtiğinin, teneke denen hyundainin forddan çok daha iyi değerler aldığının test sonuçları da var ama montajdır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

işte broşür müjendisliği ile pratikteki sağlamlık farkı, o tip teslerde tam darbe yeri belli, o bölüme 3lü saç kaynat tofaş bile iyi derece alır. pratikte hunday ile kaza yapmak istemem

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

işte broşür müjendisliği ile pratikteki sağlamlık farkı, o tip teslerde tam darbe yeri belli, o bölüme 3lü saç kaynat tofaş bile iyi derece alır. pratikte hunday ile kaza yapmak istemem

Doğrudur ama her araba öyle demekki bu iyi birşey. Araçlar rastgele bayiden parasıyla satın alınıyor çünkü. Araba yolla da test edek demiyorlar. O tr de oluyor. Mesela santral beton karma suyu numunesini biz alıp yolluyoruz üniversiteye. Belki erikli koydum?

Hadi hunday sac kaynattı 3 lü. Ford neden yapmamış. Kaynatıp iyi puan alsaymış?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

O yüzden iihs sonuçları daha güvenilir sanki. Avrupa bitmiş. Geçen gün paylaştılar. Reno, toyota, opel, en çok arıza verenmiş. Peşine fiat ve psa. En az arıza veren daa auto imiş :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Belki erikli koydum

bişi olmaz, porşe de zamanında egzosa dışardan hava basar emisyondan geçerdi, olur öyle şeyler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Clionun geyik testi puanı baya iyi

Çok iyi. Hepsi aynı şartlarda ama en iyi tepki clioda.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

Çok iyi. Hepsi aynı şartlarda ama en iyi tepki clioda.

Sac kaynatmışlar abi. Çağlar abi açıkladı. O anlık iyi vermiş

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Bana kaçış planı değilde gerçek fikirleri ile gelseniz :D daha sonra bunu başka symbol kullanıcılarıda faydalansa. 

1- Lastik havalarını yükseltin

2- yaylara hortum sarma takoz koyma diye bişey var o olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Videoda pejonun verdiği tepkiyi sürücü de anlayamamış

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Videoda pejonun verdiği tepkiyi sürücü de anlayamamış

Bende Alinin tepkiyi anlayamadım. Muska mı önerdiler burada? 

Gerçek fikirle gelin ne demek.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Bende Alinin tepkiyi anlayamadım. Muska mı önerdiler burada? 

Gerçek fikirle gelin ne demek.

Bahsettiği şekilde gerçek fikirleri de yapmayacak diye düşünüyorum. Bence konu sümbülü gömmek üzere açıldı. 

ali bey, yay, amortisör, gergi, lastik değişimlerini yapacak mısınız?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hee yapacak, nöbetçi tamirci buldu beraber parçacıya dükkan açtırmaya gittiler.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Önder Özcan yazdı:

Hee yapacak, nöbetçi tamirci buldu beraber parçacıya dükkan açtırmaya gittiler.

paçacıya gitse daha iyi yol tutar bence

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Şasi yeterince rijit değil, aynı kasadan şirkette kullanıyorduk, burkuluyor araba resmen. Altı çok yüksek, hele arkası daha da yüksek. Arabanın kendisi de dar ve yüksek zaten. 

Ne kadar uğraşırsan uğraş baban "bu olmuş" demeyecek. Bence boşa para harcama. Satıp aynı motorlu cilyo alınabilir mesela, kıyaslarsak çok iyidir sembole göre. 

Bu arada, alırken yol tutmadığını bilmiyor muydun? Bu grubun en kötü yol tutanıdır sembol. 301-egea hatta linea bile daha iyidir symbolden. 

Hatta öyle hissettirmiyor ama aslında fena değil yol tutuşu derler. Biz 5 yıl kullandık. Kötü hissettirirdi yol tutuşta, gerçekten de yanal rüzgarlarda şeride tutunmak zor olurdu, virajlarda önü ayrı arkası ayrı tepki verirdi zorlarsan. Ama 1.5 dci 90'lıktı bizdeki. Güzel giderdi ve az yakardı. Her viteste bir kafa kaldırırdı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Benim Captur önceden sahip olduğum ve Kullandığım diğer Symbollerden net şekilde daha yüksek.Virajlarda hiç arkadan bırakma hissetmedim yol tutuştan şikayetim yok.Symbolde Hankook Lastik takımı vardı öncesinde Continental kullanıyordum.Viraj etkisinde Captur üzerindeki 205 55 17 Lastik ölçüsününde etkisi vardır elbet.

Arabanın ağırlık dağılımı çok dengesiz merkez yüksekte bunu uzun yıllar kullanınca çok daha iyi anlıyorsunuz ayrıca çok hafif.Bir üst kasa bana daha dengeli ve iyi geldi.İlla uğraşacağım diyorsanız Tevfik Beyin tavsiye ettiği yayların sonucunu bende merak ettim olursa çok faydalı bir paylaşım olacaktır.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...