İçeriğe Yönlendir

Nissan Almera

Ali Gök

Recommended Posts

Ali Gök
Köksal Yılmaz yazdı:

Benim 310 bindeki astra g de 2 sene kullanırken hiç yanmadı, katalizör boştu hemde. 

lambayı sökmüş olabilirlermi :D  şaka bir yana bakmadım nolduğuna arabada bir sorun belirtiside yok ama genelde oksijen sensörü vs bişeylerden oluyor belki bundada kat boştur. kandırmaya uğraşmak lazım tel sar vs böyle kullanırım muhtemelen jeepte de 2 sene yandı ellemediydim 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

lambayı sökmüş olabilirlermi :D  şaka bir yana bakmadım nolduğuna arabada bir sorun belirtiside yok ama genelde oksijen sensörü vs bişeylerden oluyor belki bundada kat boştur. kandırmaya uğraşmak lazım tel sar vs böyle kullanırım muhtemelen jeepte de 2 sene yandı ellemediydim 

e alırsın bi sensör. Zaten olay o lambanın gerçekten yanmamasını başarmak :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

Dün almerayı bakıma götürdüm . alt takımda tıkırtılar vardı genel olarak toparlayalım istedim

4 disk + balata değiştik

mobil 10w40 yağ  4 litre  , yağ filtresi hava filtresi  polen filtresi

rot mili, aks körüğü 2 tane rot başı  

yarım litre otomatik şanzıman yağı  , V kayışı gergi ayarı egzozda gevşek yerler varmış onlar sıkıldı  , boğaz kelebeği temizledi bazı ufak tefek işler  daha yapıldı . Toplam 9000 TL ödedim 

rakamlar artık böyle galiba zaten 4 disk balata yaklaşık 5000 tuttu şaşmamak elde değil .  mersindeki arabayı alırken baktırdığım japon ustasına götürdüm . 

fren hiç tutmuyormuş önceden şimdi harika oldu i alt takımdada hiç ses kalmadı. lakin arka amatisör ve yaylarıda değişiecem niyet ettik parça bulamadık o an 1 amatisör yağ kaçıryormuş takım halde değişecem onuda ilk fırsatta

diskler tam bitmiş balata içini oymuştu sökünce şaşırdım iyiki gitmişim bakıma 

1cgrl2n.jpeg5f615d7.jpeg6hui1ni.jpeg

@Çağlar Bayur geçen demiştin hız testi yap 3000 devir sabit giderken yaptım ama yandekste kaç gösteriyordu hız onu kaydedemedim kadranda  3 km yanılıyor sanırım 

varya ben jeep i bedavaya işletiyroum bu fiyatlar gerçekse. küçücük diskler neden bu kadar pahalı?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

e alırsın bi sensör. Zaten olay o lambanın gerçekten yanmamasını başarmak :) 

alırız yahu ondansa eğer bi bakimde ne diye veriyor arızayı benide merak ettirdiniz

Doğan Arşiray yazdı:

varya ben jeep i bedavaya işletiyroum bu fiyatlar gerçekse. küçücük diskler neden bu kadar pahalı?

bilmem banada tuhaf geldi internete baktım ordada 200 300 daha ucuza gördüm   valla pahalanmış demekki 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Disk balata gercekten 5000 ise cok cok pahali. Üstelik kaliteli bir set bile degil. Usta parayi burdan kazanmis. Keske internetten alip gitseydin. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Erdem Doğan yazdı:

Disk balata gercekten 5000 ise cok cok pahali. Üstelik kaliteli bir set bile degil. Usta parayi burdan kazanmis. Keske internetten alip gitseydin. 

İntetnette de benzer paralar 4000 civarı tutuyor internetten alınca 

https://www.n11.com/urun/nissan-almera-arka-fren-diski-cey-4320699j01-8057531?magaza=parcafilosu

örnek n11 de en ucuz arka fren diski 

Doğan Arşiray yazdı:

wk nın diskleri kaç para.  ben bakınca 2900 lira sadece arka disk görüyorum

https://megaparca.com/urun/jeep-grand-cherokee-2006-2011-arka-fren-diski-30637

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Erdem Doğan yazdı:

kalite işini anlamam kullanınca belli olur tabi

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Gök yazdı:

kalite işini anlamam kullanınca belli olur tabi

Bakım güzel olmuş, maşallah.

O değil de, bu Almera kardeşimiz kendine özel bir başlığı hak etmiyor mu? Neden Navaranın konusunu işgal ediyoruz?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

https://www.n11.com/urun/nissan-almera-arka-fren-diski-cey-4320699j01-8057531?magaza=parcafilosu

aynı şey değilki. 2.1 ton lu arazi aracı bu kocaman kalın diskleri var. arabanın kendiside 4 kat pahalı ona bakarsan. bence navara ile kıyasla. o nasıl?

Önder Özcan yazdı:

Bakım güzel olmuş, maşallah.

O değil de, bu Almera kardeşimiz kendine özel bir başlığı hak etmiyor mu? Neden Navaranın konusunu işgal ediyoruz?

üvey.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

Kabul et artık. Direnme. Kazıklanmışsın :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ali Gök yazdı:

Disklerin markasını bilmeden yorum yapmak zor. Burada 20 euroya da disk var 100 euroya da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Di re ne , di re ne kazıklan.. yok öyle değildi :unsure2:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

:D

Pc ye bi bağlat bakalım ne çıkacak, lpg sistemi için güzel bir afr ayarı, Japonyaya kadar gider gelir evelallah

Ayrı konuyu hak ediyor

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yav kabul belki kazıklandıkta kaç lira kazıklandık onu deyin :D  total 4750 yazmış 4 disk balata ucuz alsam 4 bine alırdım internetten onuda alıp gittim diye trip atar işçilikten yaslardı ben uğraşamıyorum ustayla tamam yav vazgeçtim 4 disk balata 200 liraydı ben 4750 lira ödemişim kazıklanmışım haha :D 

Köksal Yılmaz yazdı:

:D

Pc ye bi bağlat bakalım ne çıkacak, lpg sistemi için güzel bir afr ayarı, Japonyaya kadar gider gelir evelallah

Ayrı konuyu hak ediyor

tüp atiker muayneden önce enjektörleri ve tüp tankı değişmiş şuan çok keyifli çalışyor ama afr ayarı yapmak lazımsa onuda yaptirim ama tarsusta zor yapan varmıdır sanmam 

Önder Özcan yazdı:

Di re ne , di re ne kazıklan.. yok öyle değildi :unsure2:

nerdesin be abi beni bitirdiler yav :nargile:

Doğan Arşiray yazdı:

aynı şey değilki. 2.1 ton lu arazi aracı bu kocaman kalın diskleri var. arabanın kendiside 4 kat pahalı ona bakarsan. bence navara ile kıyasla. o nasıl?

üvey.

navaranın arkalar kampana. öne sadece balata taktırmıştım 2 sene önce hala aynı duruyor 40 bin km dir biniyorum . prensip olarak frrene basmam :D 

şaka bir yana kendi kullandığım arabalarda frenim çok zor biter hiç basmam hep uzaktan gazdan ayağımı çekerim kendi yavaşlar araba sürüş sitilim öyle lakin navara ya disk alsam şuan wk dan 1 tl ucuz değildir parçası pahalı navaranın 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ali Gök yazdı:

yav kabul belki kazıklandıkta kaç lira kazıklandık onu deyin :D  total 4750 yazmış 4 disk balata ucuz alsam 4 bine alırdım internetten onuda alıp gittim diye trip atar işçilikten yaslardı ben uğraşamıyorum ustayla tamam yav vazgeçtim 4 disk balata 200 liraydı ben 4750 lira ödemişim kazıklanmışım haha :D 

Arabaya takılan disk balatanın markasını söyle de bakalım internette ne kadar :) Pahalı derken yarı yarıya değildir tabi. Belki 1000 lira fark eder. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

-34’te focusu ateşin üstüne koysan çalışmaz :) 

:rofl: sovuk olması değil,mevzu  kiprit te ünlem işareti çıkınca otobüse mecbur kalınması, vesile ile -55C te ağrı dağında bile mazutlu motora marş yaptırdık basit işler

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Erdem Doğan yazdı:

Arabaya takılan disk balatanın markasını söyle de bakalım internette ne kadar :) Pahalı derken yarı yarıya değildir tabi. Belki 1000 lira fark eder. 

En ucuzudur yahu usta adam en ucuzunu takar 😀 dur resmi vardı bulurum hemen

i1hkmr1.jpg

Ali Gök yazdı:

En ucuzudur yahu usta adam en ucuzunu takar 😀 dur resmi vardı bulurum hemen

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Erdem Doğan yazdı:

Ön diskler 1400 lira, arka diskler 800 lira, ön balata 450, arka balata 250 lira gibi görünüyor aşağıdaki sitede. Primera ile Almera aynı parçaları kullanıyor sanırım.

https://www.balatafren.com/arama?k=nissan+primera

olabilir doğrudur belki fiyatlar ama bu arabanın bir kaç modeli var. hb olanları farklı disk kullanıyormuş sedanları farklı 2001 ile 2005 de farklıymış parçaçıdan şase ile almaya gitti 3 takım disk getirdiler  1 tanesi uydu nedense bir sürü model üretmişler. almera aynı model yılında motor tipine görede farklıymış . çok saçma geldi duyunca banada ama öyleymiş 

bu arada ustalar zaten taktığı parçaya *2 rakam yazıyor genelde . ben megaparçadan baktım  ustanın yazdığından 1000 tl kadar daha ucuzdu. parçayı ustaya tak dedikten sonra internet fiyatıyla aynı olma şansı yok zaten usta fazla yazıyor hep 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bu arada komple boyatmak için yer bakınmaya başladım  geçen cam değişirken komşusu kaportacı onu çağırttık adam komple boyama kaput bağaj iki çamurluk boyayalım dedi ama aklıma yatmadı koyu renk araba renk tutacağını sanmam araştırma işini bu hafta bitirip veresim var biyere bu yaşta arabada değer düşer muabbeti yapıyorlar ya deli oluyorum soluk dahamı iyi yani çok enteresan ülkeyiz ya .

adama diyorum komple boyatmak istiyorum boyacı diyorki satamazsın boyatma :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

koyu renk daha kolay renk tutar, komple boyaya hazırlaması daha çok zaman alıyor boyacılar sevmez o işi

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

koyu renk daha kolay renk tutar, komple boyaya hazırlaması daha çok zaman alıyor boyacılar sevmez o işi

şu açıdan demiştim misal arabanın boyasız yerleride illaki soluk mersin sıcağından. boyalı parçalarla arasında ton çok sırıtır bence  makine 20+ yaşında askerlik çağında :D 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Sağ dış stop kırıktı internetten getirtmiştim bugün taktım. rengi tabi farklı durdu gerçi resim kirliydi sol taraf yıkayınca bu kadarda sırıtmadı ama bariz bi taraf yeni duruyor folyomu kaplatacaz temizlikmi yapacaz diğer tarafa düşünecez onu .  rakam uygun olsa takım alacaktım da tanesi 2000 lira dış stoplar  iç stoplar 1400 vs genelde o sebeple en güzeli böyle :D 

4lxnaae.jpeg

arabanın rot ayarı bozuktu ellememiştim ön takım sökülecek diye bugün rota  ayarıda yaptırdım şimdi ok gibi gidiyor  arabanın mekanik anlamda çok stabil hale geldi tam kafama göre oldu. uzun yola düşünmeden sürebilirim .

7gn45gq.jpeg

sonra direksiyonda sonradan kılıf dikilmişti hemde kırmızı iplikle en nefret ettiğim şeylerden biri direksiyon kılıfırıdır bugün söktüm dikkatlice ipin birini falçatayla kesince tek parçaymış zaten yavaşça çeke çeke söktüm.  neyseki yırtık çıkmadı altından sadece kurumuş mersin sıcağında bide 300 k nnın yorgunluğu. bu direksiyonu nemlendirecek ne sürebilirim tavsiye varmı  ?  biraz nemlense hem koyu renk görünür daha çok hemde beni tatmin eder. alttaki malzeme çok güzel yumuşak bişe sevdim

b09lj68.jpeg6mhroal.jpeg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...