İçeriğe Yönlendir

Bağışıklık Güçlendirme

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Hamit inan
Mahmut Yıldız yazdı:

Ayrıca izole bir hayat yaşamamaları lazım. Vücut her şeyle mücadele edecek ki güçlenecek. Ha bir de evinizi kışın çok ısıtmayın. Özellikle yatarken

Kesinlikle. Çamurda toprakta tozda oynayacak. Bünye çocuk iken metabolizma hızlı iken tüm mikrobu bakteriyi alıp tanıyacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
İlkay Başaran yazdı:

Motora binin. Bağışıklığınız güçlensin (saatte 8 10 sinek yutun, enseden kelebek girsin, kulaktan eşek arısı soksun)

Sen nerede kullanıyorsun bu motoru yahu ;)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kurufasulye yanına 1 baş sovan.. misss

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hamit inan yazdı:

Aklıma gelmedi. Çok sağlam yikasak içine işlemiş olur mu acaba ?

Bilmem. Belki tuzlu suda bekletilebilir ama ne kadar yıkasak da gitmeyebilir, kaynağı belli olan limon almak daha kolay geliyor bana.

İhraç edebilmek adına üstünde leke kalmaması için çok ilaç sıkan insan var.. Hiç sıkmıyorum diyen bir arkadaşımın 5 dönümlük limon bahçesi vardı. Çoğu kurudu anca kendine yetiyor limon..

Doğan Arşiray yazdı:

hocam zeytin yağı çok faideli iyi diyorlar.

Bizimkiler güzeldi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kefir

Benim kız da seviyor kefir içmeyi Allah'tan. Aklıma getirdiğiniz iyi oldu akşam giderken litrelik alayım da ailecek kefir partisi yapalım :D 

Mahmut Yıldız yazdı:

Beslenmeleri çok önemli.

Benim kız yaşamak için beslenmemiz gerektiğini çözemedi henüz. 

"Ye" demesek acıktım demiyor.

Geçen hafta hasta oldu bağışıklığı o kadar düşmüş ki ağzında aynı anda 6-7 tane yara çıktı. Su bile içmek istemedi acıyacak diye. 10 günde anca toparladık ama neler çektik 10 günde.

Tekrar güçlendirmeye çalışıyoruz bağışıklığı.

Mehmet Göktürk yazdı:

her ateş çıktığında ateş düşürücü ve her enfeksiyonda hemen antibiyotiğe yüklenmeyin. 

probiyotik diye satılan haplardan yahut kocakarı ilaçlarından kullanmayın. 

Bunu aştıramadım bir türlü hanıma. 37,5 olunca hemen ateş düşürücüye başlıyor.

Takviye vitamin şuruplarda cabası :nea:

Gerçi onlarda olmayınca bizim çocuk da yemek yemeye karşı aşırı dirençli olunca ilaçla vitaminle kapatmaya çalışıyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

kurufasulye yanına 1 baş sovan.. misss

Bende sadece şifa niyetine jagermeister götürüyorum sabahları

• Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Bağışıklık çocukken daha iyi güçlenir. Onun için çocuklara dikkat etmek lazım. Beslenmeleri çok önemli. Ayrıca izole bir hayat yaşamamaları lazım. Vücut her şeyle mücadele edecek ki güçlenecek. Ha bir de evinizi kışın çok ısıtmayın. Özellikle yatarken. 

Evde dereceli saat vs olmayacak bence, dereceyi düşük görünce psikolojik olarak üşüyorum. 

Mehmet Göktürk yazdı:

her ateş çıktığında ateş düşürücü ve her enfeksiyonda hemen antibiyotiğe yüklenmeyin. 

Geriye ne kaldı hocam :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

Geriye ne kaldı hocam :) 

gerçek hastalıklar allah korusun bir sürü şey var. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Birde ödem dağıtıcılar hocam. O ödem oradaki yumuşak dokunun düzelmesi için vücudun uyguladığı (kullanılmasın diye ağrı ve tedavi için biriken ödem) tedavi değil mi?

Biz hemen ödem dağıtıcı ve ağrı kesici ile aslında tedavi aşamalarını baltalamıyor muyuz?

Belki rahat bıraksak 1 haftada düzelecek olan hasarı aylarca çekiyoruz. Evet şişmiyor kullanıyoruz bu arada ama düzelmiyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

Birde ödem dağıtıcılar hocam. O ödem oradaki yumuşak dokunun düzelmesi için vücudun uyguladığı (kullanılmasın diye ağrı ve tedavi için biriken ödem) tedavi değil mi?

Biz hemen ödem dağıtıcı ve ağrı kesici ile aslında tedavi aşamalarını baltalamıyor muyuz?

Belki rahat bıraksak 1 haftada düzelecek olan hasarı aylarca çekiyoruz. Evet şişmiyor kullanıyoruz bu arada ama düzelmiyor..

Ben kanser hastalığı gibi bir hastalık geçirdim. Modern tıbba inanıyorum. İlaç kavramına güvenim tam. Ancak rutin basit hastalıklarda çok hızlı müdahale edince başka yerlerden olumsuz etkiler çıkıyor bunu da görüyorum. Neticede her ilaç bir zehir. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Evde dereceli saat vs olmayacak bence, dereceyi düşük görünce psikolojik olarak üşüyorum. 

Yanlış kalibrasyon yap. 26 göstersin ama 22 olsun gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Ben kanser hastalığı gibi bir hastalık geçirdim. Modern tıbba inanıyorum. İlaç kavramına güvenim tam. Ancak rutin basit hastalıklarda çok hızlı müdahale edince başka yerlerden olumsuz etkiler çıkıyor bunu da görüyorum. Neticede her ilaç bir zehir. 

Yumuşak doku hasarlarında ödem dağıtıcılardan çok çektim yıllarca. Tenisçi dirseği, golfçü dirseği, omuzda kas yırtılması, skolyoz vs vs. 20 yılda şunu öğrendim diyebilirim. Yumuşak doku hasarlarında hemen ödem dağıtıcı ile hasara saldırmamak lazım. Artık doktora soruyorum yazdığınız bu ilaçları kullanmasam olur mu varsın şişsin. Dayanabileceksen kullanma diyor. Dayanıyorum mecburen yoksa 6 ay çektiğim hafif ağrı sızının aslında vücuda fırsat verirsem 1 haftada daha iyi düzeldiğini deneyimledim. 
Modern tıbba tabiki bende güveniyorum. Kayınvalidem 2 ay önce kolon kanserinden ameliyet oldu. Şu an portla bağlı ve ameliyat olmamış olsa şu an aramızda olmayacaktı. 15 cm tümörü çıkarttılar vücuttan. Fakat şu capeda isimli ilaç mahfediyor hala kullanıyoruz ve 2 ay daha kullanacak. son 2 doz kemoterapi kaldı.

Köksal Yılmaz yazdı:

başına 1 yaz cd kalemi ile :crazy: 122 olsun mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
İlkay Başaran yazdı:

Yumuşak doku hasarlarında ödem dağıtıcılardan çok çektim yıllarca. Tenisçi dirseği, golfçü dirseği, omuzda kas yırtılması, skolyoz vs vs. 20 yılda şunu öğrendim diyebilirim. Yumuşak doku hasarlarında hemen ödem dağıtıcı ile hasara saldırmamak lazım. Artık doktora soruyorum yazdığınız bu ilaçları kullanmasam olur mu varsın şişsin. Dayanabileceksen kullanma diyor. Dayanıyorum mecburen yoksa 6 ay çektiğim hafif ağrı sızının aslında vücuda fırsat verirsem 1 haftada daha iyi düzeldiğini deneyimledim. 
Modern tıbba tabiki bende güveniyorum. Kayınvalidem 2 ay önce kolon kanserinden ameliyet oldu. Şu an portla bağlı ve ameliyat olmamış olsa şu an aramızda olmayacaktı. 15 cm tümörü çıkarttılar vücuttan. Fakat şu capeda isimli ilaç mahfediyor hala kullanıyoruz ve 2 ay daha kullanacak. son 2 doz kemoterapi kaldı.

başına 1 yaz cd kalemi ile :crazy: 122 olsun mesela

Çok geçmiş olsun, termostatta kalibrasyon var aslında 23 ü 22 ye indirebilirim de saatteki derece ele veriyor. 22 ye bile ikna olmuyor ev halkı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

kayınvalide önemli.

En etkili ilaç anne(kayınvalide) :D Ebeveynler için de.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan Arşiray yazdı:

kayınvalide önemli.

O kadar şanslıyım ki o konuda. Allah razı olsun varlığı yokluğu belli değil.

Google da çıkar dimi bu aratınca :crazy:

• Beğen 2
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aramakla bulunmaz ama bulanlar hep arayanlardır.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Servet Aydın yazdı:

Bende sadece şifa niyetine jagermeister götürüyorum sabahları

56 çeşit baharat var diyorlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
İlkay Başaran yazdı:

Tenisçi dirseği, golfçü dirseği,

Sonra, yok hayat pahalı , yok eve havyar alamıyorum diye trip atmalar. :onder2: 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Toplu taşıma kullanmak bağışıklığı güçlendiriyor. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Emre Şimşek yazdı:

56 çeşit baharat var diyorlar 

Şifalı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Servet Aydın yazdı:

Şifalı 

test edildi onaylandı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hasta olunca bardakla acılı turşu suyu içerim, çabucak iyi eder.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
Köksal Yılmaz yazdı:

Hep merak etmişimdir motorcular nasıl üşümüyor diye. Ben de Tansu gibiyim anında mortingen :D 

Üşüyünce birbirimize sarılıp ısınıyoruz ;)

SUpe1k.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)
Hayrettin Bahadir yazdı:

Üşüyünce birbirimize sarılıp ısınıyoruz ;)

GS ciler böyle demekki :D

Aklıma bir fıkra geldi :p 

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...