İçeriğe Yönlendir

TOGG Aracım

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

satan da vermez sanmam, veren var mı 2 ye?

alan varmı diyeceksin :)

dün kardeşimle baya bir analiz yaptık,  onun taşınma durumu olabilir, şuan araba gereksiz, araba gerekirse elektrikli ne alınır diye, ev müstakil kapalı garajlı vs. olunca iş değişiyor tabii,  bir kere kesin 2. el olacak, zoe gibi, elde kalan çok var, stokçulardan, bunu alacaksın, zaten ucuz sayılır, satarkende az bir zararla yollarsın, sıfır alıpta satarken daha baba zarar ve uğraşa gerek yok, kesinlikle sıfır almıyoruz, ne olacağı belli değil elektriklide, hele lüks model suv falan asla, bir zaman gidecek bu araçlar, sonra genele yayılmaya başladığı an ortalık karışır zaten, başlar şarj sorunları, hazır daha çok araba yokken kullanır sonra sepetleriz, bakalım nasıl olacak gidişat, ekonmi ülke arabalar.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ne olacağı belli değil

lpg li 4x4

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ucuz küçük birşey neden gelmiyor aga? camlı koltuklu ticari birşey. amaç nedir yani?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

ucuz küçük birşey neden gelmiyor aga? camlı koltuklu ticari birşey. amaç nedir yani?

fakir fakir yazılıyor ya buralara

• Mutlu 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

Neydi o, itibardan tasarruf olmaz mıydı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağlar Bayur yazdı:

fakir fakir yazılıyor ya buralara

Röpdeşambırını unuttuysa ondandır :crazy:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Oğuzkan Erışık yazdı:

Röpdeşambırını unuttuysa ondandır :crazy:

unutmadım tamammı... hanım yıkamış, kurumamıştı daha.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Doğan Arşiray yazdı:

unutmadım tamammı... hanım yıkamış, kurumamıştı daha.

Nöyyy kurutma makinası yokmu :kovboy:

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

güneş enerjili kullanıyoruz biz... asıyorsun böyle kuruyor güneşte.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Doğan Arşiray yazdı:

Yıkayıp yıkayıp giymeler uşak yerine hanıma yıkatmalar. :friends2:

• Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Doğan Arşiray yazdı:

Resim

• Beğen 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Kış sertleştikçe menzil tarumar oluyor :)

Teslacılar da ağlıyormuş gerçi, etech olanlar da, tabii TOGGda durum Teslaya nazaran daha kötü (yaklaşık %10 daha fazla menzil kaybı)

Evinde şarj imkanı olmayan, şehir içi kullanmayacak olan ve soğuk memlekette yaşayanlar Tesla da dahil elektrikli araçlardan bir süre uzak dursunlar, ileride mecbur geçilene kadar en azından :D

Bu arada hoşça kalın hep diyor, saygılı çocuk TOGG, ayrılacağımız anlamına gelmesin :)

%63 ile başladım sabah, %61 iken camdaki buzlar yok olmuştu, yola çıktık, 30kWs ortalama ile %20 şarj azalması ile yolculuğu tamamladık. Olması gerekenin 2 katı yaktı aşağı yukarı ama normalde yaktığının %50 fazlası yaktı. Dizelde benzinde de benzer durum var ancak menzil derdi olmayınca sorun olmuyor, bataryalar ideal sıcaklığa ulaşana kadar ne yazık ki verim düşüyor elektriklilerde. Bu arada %50 fazla togg ve reno vb için, %40-45 fazla da tesla için yakıyor. Yani ısı pompası güzel ama o kadar da can kurtarıcı değilmiş gördüğümüz kadarıyla :( 

WhatsApp Image 2024-01-15 at 10.30.10.jpeg

photo_5845989659031749508_y.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hepi topu 2kwlık bir ısıtma sistemi kafi iken neden bu kadar tüketim var garip. Kurşun asit akü burada işe yarıyor işte. -15-20 derece dahi kapasiteyi koruyor jell kurşun aküler. Isıtma için harici jell olabilir demek ki geçiş sürecinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

webasto koya arabaya birtane? binmeden zamanlayıcı ile çalışır ısıtır ortamı. daha ucuza gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Togg’u destekliyorum. Ama elektrikli arabaları desteklemiyorum :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Doğan Arşiray yazdı:

webasto koya arabaya birtane? binmeden zamanlayıcı ile çalışır ısıtır ortamı. daha ucuza gelir.

Amaç fosil yakıt kullanmamak. Ben olsam klima ile yaparım expantion ile. Cop değeri yüksek enerji tüketimi çok düşük

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Servet Aydın yazdı:

Amaç fosil yakıt kullanmamak. Ben olsam klima ile yaparım expantion ile. Cop değeri yüksek enerji tüketimi çok düşük

Halk diline tercümesi ne ki :) Gugıldan gelenle anlamaz benim gibi bakarlar ne diyor ki king diye

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Murat Sahın yazdı:

Halk diline tercümesi ne ki :) Gugıldan gelenle anlamaz benim gibi bakarlar ne diyor ki king diye

Ev kliması düşün. Gazın akışını değiştirip yazın soğutma kışın ısıtma yapıyor. Klima harcadığı enerjinin üç katı verimlidir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sürmeli yazdı:

WhatsApp Image 2024-01-15 at 10.30.10.jpeg

Kalın Murat :crazy:

• Mutlu 6
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bataryayı da mı ısıtıyor acaba.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bataryayı da mı ısıtıyor acaba.. 

Akım al ver kendi ısınıyor batarya ama büyük olunca geç ısınır tabi. Ama bataryanın ısınması iç mekana faydası var mı, alttan sıcaklık mı verecek

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

sanırsın elektrik başka şekilde üretiliyor ülkede... elektrikli arabanın amacı çevre duyarlılığı ise o işler boş hala. ne zaman güneş panellerine arabanın kendisi kadar yatırıp yapıp kendi kendine doldururuz o zaman aynı dili konuşuruz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Ben telefonda bile şarj konusunda takıntılıyım şarjlı aracım olsa ne yaparım düşünemiyorum :D 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...