İçeriğe Yönlendir

TOGG Aracım

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Mehmet hocaa :) bak bu iyimiş haaa...

bakkalada bunla gideriz

Güzel de bu pahalı. 90 basıyor

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)

bu arada A101de jeneratör varmış, hem LPG hem benzinle çalışabiliyormuş, elektrikli cihazı olanlara duyurmuş olayım :

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

Opsiyon olarak kırmızı renk varmış başka opsiyon yok 😁

var canım videonun başında izlemedinmi, ama hanım tercihi renk bu, yapacak birşey yok, yoksa varmı :)

Murat Sürmeli yazdı:

Hocam Dacia spring tam senlik bence, hem de yurtdışına da satışı var :D

evet marka, ne olduğu belli servisi yaygın dünyada satışı var, ama fiyatı çok.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Arkadaşlar, toggun kamera görüntülerine ulaşmak şuan için mümkün değil. Bu sebeple araç kamerası takayım diyorum. Ancak aynanın tam arkasında plastik bir aksam var Toggda, onun altına mı taksam yoksa plastik aksama mı taksam bilemedim, ne önerirsiniz?

Ve sigorta kutusuna şuan müdahale etmek istemediğim için kol dayamanın içindeki USB soketle işimi halletmek zorundayım, kablo yığınını nasıl gizlerim henüz bilemiyorum 

images (10)~2.jpeg

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

cama takın sonra yapıştırıcı başka yerde leke bırakır kötü olur bence.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kabloyu cama sabitlemek için küçük plastikler var onunla ufak bir gezintiye çıkartabilirsiniz kabloyu. Ya da direkt indirin ne olacak yıaa 😏 Togg’a zarar gelmesin

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

cama takın sonra yapıştırıcı başka yerde leke bırakır kötü olur bence.

Cama yer beğenemedim, çok aşağıda kaldı gibi, taktım plastiğe şimdilik hocam, acele oldu biraz, inşallah salmaz :)

Emre Şimşek yazdı:

Kabloyu cama sabitlemek için küçük plastikler var onunla ufak bir gezintiye çıkartabilirsiniz kabloyu. Ya da direkt indirin ne olacak yıaa 😏 Togg’a zarar gelmesin

O aparatları bulmam lazım, Cuma günü yazılım güncellemesi sonrası bir daha mıncıklarım sanırım 

Not: bu fotolar neden otomatik dönüyor sürekli, dönmemesinin yolu var mı sevgili tasarımcımız :)

IMG_20231021_134040_237.jpg

IMG_20231021_134029_106.jpg

IMG_20231021_135124_245.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Elektrostatik jelatin kullanabilirsiniz hocam. Cam için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Elektrostatik jelatin kullanabilirsiniz hocam. Cam için

Evet ondan da olacaktı, aklıma gelmedi 😂

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Evet ondan da olacaktı, aklıma gelmedi 😂

fazla manyetikten diyelim. Bilirim biraz :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

O fotolar neden dönüyor bilmiyorum benim de başıma çok geliyor..

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Akıllı cihaz alırken iyice düşünün bu arada

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Murat Sürmeli yazdı:

Cama yer beğenemedim, çok aşağıda kaldı gibi, taktım plastiğe şimdilik hocam, acele oldu biraz, inşallah salmaz :)

O aparatları bulmam lazım, Cuma günü yazılım güncellemesi sonrası bir daha mıncıklarım sanırım 

Not: bu fotolar neden otomatik dönüyor sürekli, dönmemesinin yolu var mı sevgili tasarımcımız :)

one öyle, yer tamam, camda olurdu, leke falanda bırakmaz ayrıca, yalnız kablo olmamış, kabloyu üstten tavan kaplamasının arasına dürt gitsin, sola doğru götür A sütünundan fitil altına dürterek aşşağı kapı fitlinin altına sokaraktan görünmez yapıp  orta konsola ulaştır, kablo karizmayı duman etmiş şunki haliyle....

palstik tutucular kamereyla gelirdi, sende çıkmadımı?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

one öyle, yer tamam, camda olurdu, leke falanda bırakmaz ayrıca, yalnız kablo olmamış, kabloyu üstten tavan kaplamasının arasına dürt gitsin, sola doğru götür A sütünundan fitil altına dürterek aşşağı kapı fitlinin altına sokaraktan görünmez yapıp  orta konsola ulaştır, kablo karizmayı duman etmiş şunki haliyle....

palstik tutucular kamereyla gelirdi, sende çıkmadımı?

Daha önce kamera monte ettim hocam, biliyorum montajını, cuma servise girecek, geçici taktım. Güncelleme çıktı, bakalım hatalar ne duruma gelecek, karizmayla işim yok, olmaz da :)

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

adam demişki videoda, elektrikli araba seçerken kriterlerden biri de bu olmalı. Hem içten yanmalı motoru hem de elektrikli olan modellerin şasesi daha kötüdür. Daha ağırdır. Daha dar iç hacmi olur. Daha düşük pil kapasitesi olur. Onunla kıyasladık hocam

bu konuda da video çekmişlermiş aslında

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

iyi hadi, belkide yazılım güncellemeyle kayıt işide açılır ek kameraya gerek kalmaz,  kabloyu öyle görünce yazayım dedim, karizma lafıda araba içindi aslında, arabada hoş durmaz demek istemiştim, yoksa kişinin karizması arabasından belli olmaz zaten...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Ali Cihangiroğlu yazdı:

iyi hadi, belkide yazılım güncellemeyle kayıt işide açılır ek kameraya gerek kalmaz,  kabloyu öyle görünce yazayım dedim, karizma lafıda araba içindi aslında, arabada hoş durmaz demek istemiştim, yoksa kişinin karizması arabasından belli olmaz zaten...

5dk da bu kadar oldu hocam, aile beklemiyor kablo çekimi vs :)

Bir ara toparlarım inşallah.

Yazılımla daha açmazlar diye düşünüyorum kayıtlara erişmeyi, 10 fırın ekmek anan 10 yıl emek gerek daha o işler için

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kendi kamerası ne işe yarıyor? Olmaz o. Ana üniteyi gördüm geçen gün içini. Sd kart vb yok. Sadece usb var. Harddisk ssd felan yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Göktürk yazdı:

Kendi kamerası ne işe yarıyor? Olmaz o. Ana üniteyi gördüm geçen gün içini. Sd kart vb yok. Sadece usb var. Harddisk ssd felan yok.

O zaman işimiz zor, bu kafayla gelecek yazılmaz, inşallah başka rakipler de çıkar Vestelin olmadığı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şunan sanırım ilk maliyet dalgasını önce optimize etmeye çalışacaklardır.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Şunan sanırım ilk maliyet dalgasını önce optimize etmeye çalışacaklardır.

zaman alacak. Kimbilir bugüne kadar kaç para harcandı. Satışlar bunu ne kadar karşıladı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

zaman alacak. Kimbilir bugüne kadar kaç para harcandı. Satışlar bunu ne kadar karşıladı

Aracın fiyatı en az 1 milyon ucuz şu an. Binen de ödüyo binmeyen de.. gibi..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sürmeli yazdı:

Ama direksiyonda yada arabada bir titreme vs olmadı

Harbi Aerodinami testi için vesaire acaba Almanya'ya gitmiş midir? Bildiğim kadarıyla bu testler Formula ekipleri için bile çok pahalı ve her yerde test odaları da bulunmuyor. Sanırım Mercedes - Benz grubunun vardı. Yoksa da herhalde arabalar için de bir üretim taslağı vardır ona uyarak devam ediyorlardır. Blueprint - Kılavuz gibi. 

Bu arada ekran dondu mu hiç sizde de? Kafası gidip geliyormuş sanırım. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Çağrı Alaf yazdı:

Bu arada ekran dondu mu hiç sizde de? Kafası gidip geliyormuş sanırım. 

bir kere gitti ekranlar, aracın akılsız fonksiyonları çalışmaya devam etti o süreçte

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)

Sabah klimayı açmadan ve sakin sakin gittim, Cinnah yokuşu da olmasına rağmen 15kws ortalamayı gördüm. Ama bu şekilde kullanmak en azından benim için zor :)

IMG_20231023_073432_608.jpg

Daha önce klima açık ve normal kullanımda 20kws imiş. Ben kasmam sanırım ama hipermilciler için daha da kasılabilir :)

IMG_20231009_073813_063.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Sol arka lastiğin sıcaklığı neden diğerlerinden yüksek? :unsure2: Evet, takıntılıyım :crazy:

Menzil deneyimledin mi abi?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...