İçeriğe Yönlendir

TOGG Aracım

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

biraz açın ufkunuzu ya hu. Avrupa arabalarını kıyas almayın. Kibritin aküsü 10 yıldan önce değişmiyor. Bi kere marş basmıyor aküyle :) 

mazda’daki akü 6 senelikti. Sorunsuz çalışıyordu. 3-4 sene çok az. 

Uzakdoğu arabasına nasıl geçiş yapabiliriz. Camry alsak iyi bir başlangıç olur mu? 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

biraz açın ufkunuzu ya hu. Avrupa arabalarını kıyas almayın. Kibritin aküsü 10 yıldan önce değişmiyor. Bi kere marş basmıyor aküyle :) 

Aküyü firma yapmıyor ki Tansu, piyasada satılan hiç bir akü o kadar uzun süre dayanmıyor. Eskiden masseyde bir akü vardı, her bahar suyunu tamamlar şarj ederdik, yıllarca çalışırdı. Jalite çok düştü. Bu arada kibritte normal akü var mı?

Selim Bilgin yazdı:

Uzakdoğu arabasına nasıl geçiş yapabiliriz. Camry alsak iyi bir başlangıç olur mu? 😀

Lexus bakmalı bazılarımız, senin arabadan sonra üzerinde toyota yazan hiç bir otomobil keyif vermeyecektir :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kısa mesafe kullanımda 3,4 sene bile zor dayanıyor. Uzun yolcular 10 sene bile kullanır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Aküyü firma yapmıyor ki Tansu, piyasada satılan hiç bir akü o kadar uzun süre dayanmıyor. Eskiden masseyde bir akü vardı, her bahar suyunu tamamlar şarj ederdik, yıllarca çalışırdı. Jalite çok düştü. Bu arada kibritte normal akü var mı?

Lexus bakmalı bazılarımız, senin arabadan sonra üzerinde toyota yazan hiç bir otomobil keyif vermeyecektir :D 

aküyü kullanan makine önemli. Avrupa arabaları fazla teknolojik. Aküyü sömürüyorlar :) kibritin 12v aküsü var. 45ah

@Selim Bilgin camry gelişmiş corolla. Lexus bakalım. Camları 40mm olandan. Ancak kurtarır :) 

40mm ne yav. 4 mm :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Murat Sahın yazdı:

2019 model araç için 4 yıl aynı aküyü kullanmış olmak başarılı bence :) 2 yılda su koyuveriyor aküler normalde. Varta dahil denedim, 2 yılda cort. Hatta kaliteli akü almayı bıraktım, garantisi bitene kadar hepsinin garantisi var, garantisi bitince hepsi bozuluyor. Şu kaliteli deyip 2 kat para vermeye gerek yok kanımca. 

öhömm 9 yıl dayanan 10 u kaldıracakken değişilen örnek varken, 4 ay olmadı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Akü fabrikanın taktığı halen, başka bir şey demiyorum... :D 

2016 clio benim araba ilk aküsü. 2017 5.ayda çıkmış sahalara. Dolayısıyla gergin.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Kullanım şekline bağlı 7,8 sene de dayanabiliyor. 

kullandığım start stop olmayan ford sıfır araçlarımın aküsü 7-8 yıl gitti, mondeoda start stop var 6 yıl gitti.

Selim Bilgin yazdı:

lexus es veya ls hybrid.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

kullandığım start stop olmayan ford sıfır araçlarımın aküsü 7-8 yıl gitti, mondeoda start stop var 6 yıl gitti.

Motorcraft fabrikasyon akü baya kaliteli gerçekten....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hidrojen ucuz olsa süper olur. Toyota hala ısrarlar bunun üstünden yürüyor. 

yapay benzin de gündemde

metan gazlı olsa? herkeste var sonuçta.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Hiperciler daha fazla metan gazı çıkarmak için forumları aşındırır

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Yahu akü makü demeyin konuda sürekli, Allah korusun, çağırmayın kötüyü :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan Arşiray yazdı:

Sülfür de var o olmayaydı iyiydi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

2016 clio benim araba ilk aküsü. 2017 5.ayda çıkmış sahalara. Dolayısıyla gergin.

senden komple gerginsin arkadaş, relax bir dur hele gevşe biraz :D

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sürmeli yazdı:

Dün yolda önümde togg vardı baya bir arkalı önlü gittik. Yokuşları inerken 80 e kadar düşüyor akü dolumu için sanırım. Yokuş yukarı 120 ile çıkıyor. 80 120 arası baya iyi hızlanıyor ki tam yüklenmiyordur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Murat Sürmeli yazdı:

sanada relax :)  bizda akü var sende pil, sen daha rahatsın ama bittiğinde ne olur bilemem :tongue:

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
İlkay Başaran yazdı:

Dün yolda önümde togg vardı baya bir arkalı önlü gittik. Yokuşları inerken 80 e kadar düşüyor akü dolumu için sanırım. Yokuş yukarı 120 ile çıkıyor. 80 120 arası baya iyi hızlanıyor ki tam yüklenmiyordur.

Her km de hızlanması aynı neredeyse, çok iyi. Teslayı düşünemiyorum, yolda görünce saygılar diyip önümü ilikliyorum, geçip gidiyor namıssız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sürmeli yazdı:

Her km de hızlanması aynı neredeyse, çok iyi. Teslayı düşünemiyorum, yolda görünce saygılar diyip önümü ilikliyorum, geçip gidiyor namıssız

Tesladan 10 kat yakışıklı bu alet. O önünü iliklesin bence.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Murat Sahın yazdı:

2019 model araç için 4 yıl aynı aküyü kullanmış olmak başarılı bence :) 2 yılda su koyuveriyor aküler normalde. Varta dahil denedim, 2 yılda cort. Hatta kaliteli akü almayı bıraktım, garantisi bitene kadar hepsinin garantisi var, garantisi bitince hepsi bozuluyor. Şu kaliteli deyip 2 kat para vermeye gerek yok kanımca. 

İnanmasi zor ama benim akü 10 yasinda, yuksek kapasite oldugu icin ömrü uzun olabilir. Benzinli aracta belki cok yük binmiyordur. Muhtemelen siz bu satirlari okurken ben yeni akü siparis etmis olacagim, kesin nazardan akü pes edecek. 

IMG_2134.jpeg.3005af147af523f27268f8c8c1bc9c33.jpeg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
İlkay Başaran yazdı:

Tesladan 10 kat yakışıklı bu alet. O önünü iliklesin bence.

Yakışıklılığı öyle, ben araba olarak memnunum toggdan, yazılımı kötü, o da zamanla düzelir umarım, bu fiyata göre performansı güzel 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sürmeli yazdı:

tesla adeta bir katapult. inanılmaz hızlanıp inanılmaz şekilde durabiliyor. bir kere en üst modeline binmiştim...  S Plaid yoktu daha.  son derece gereksiz ve sert geldi tüm hareketleri.

bana 800 900 km nominal menzil, 0.7 m3 bagaj, 4 çeker sistemi,  ve 8 9 sn civarı 0-100 verin heryere giderim. fazlası gereksiz ve amaca uygun değli bence.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Erdem Doğan yazdı:

İnanmasi zor ama benim akü 10 yasinda, yuksek kapasite oldugu icin ömrü uzun olabilir. Benzinli aracta belki cok yük binmiyordur. Muhtemelen siz bu satirlari okurken ben yeni akü siparis etmis olacagim, kesin nazardan akü pes edecek. 

IMG_2134.jpeg.3005af147af523f27268f8c8c1bc9c33.jpeg

Sayılmaz, yurt dışında kalitelidir :) 

İlkay Başaran yazdı:

Keşşşşşke benim olsa :crazy:

Yarın yenisini sipariş edersin artık :D 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

öhömm 9 yıl dayanan 10 u kaldıracakken değişilen örnek varken, 4 ay olmadı :)

İlkay abiye dediğimi sende üzerine alın abi :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Murat Sürmeli yazdı:

Universal powerbank alırız sana 18000 mahlık dert etme abi, çakmaklıktan bağlarsın arabaya pardon araba demiyorduk, neydi? :crazy:

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Murat Sahın yazdı:

Universal powerbank alırız sana 18000 mahlık dert etme abi, çakmaklıktan bağlarsın arabaya pardon araba demiyorduk, neydi? :crazy:

Çakmaklık nedir? :crazy:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sahın yazdı:

Hiç denk gelmedim abi :) 

Renegade'in aküsü fabrikasyondu. 7. yaşındaydı artık satarken. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Murat Sürmeli yazdı:

Çakmaklık nedir? :crazy:

USB port :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...