İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty 3.7 Hakkında

Temel Akyürek

Recommended Posts

Temel Akyürek
Doğan Arşiray yazdı:

ben 210 yapmistim bir kere. gercekten cok tehikeli. olmuslerine yaklastirir. maks 140 olmalı. 

ruhlarına değsin :)

Cem Işık yazdı:

Tüpün takati yetmiyor, benzine geçiyor olabilir. Ani hızlanmalarda da anlık kesiklik yapıp benzine geçerdi benimki. 

mantıklı bir de benzinle deneyim.

Çağlar Bayur yazdı:

bunda limitör de olabilir her şey mümkün amerikanlarda genelde 180 de keserdi

şey gibi  şaaaparsan olacağı o ...... sakin sağdan sağdan ya hu

:D:D

Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
Ali Gök yazdı:

benimki 180 i geçmezdi iniş aşağı bile

Kesiciye mi giriyordu?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Temel Akyürek yazdı:

Kesiciye mi giriyordu?

Yok devir 4 bini geçmiyordu galiba bakim bi varsa resmi videosu

Temel Akyürek yazdı:

Kesiciye mi giriyordu?

Yok devir 4 bini geçmiyordu galiba bakim bi varsa resmi videosu. 

3 bin devirde 160-170 gidiyormuşum muhtemel 180 de 4 bi  devir civarıdır

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

bunda limitör de olabilir her şey mümkün amerikanlarda genelde 180 de keserdi

şey gibi  şaaaparsan olacağı o ...... sakin sağdan sağdan ya hu

Işıklarda 1.6 atmosferiklere madara mı olalım yahu?  Kuru asfaltta ışıklarda hızlı kalkmaya bayılırdım ben hele yanımda bekleyen apaçi tayfası varsa .. :) 

6 Silindir senfoni orkestrasının sesi çok keyifliydi, hele civalı fanın giderek yükselen sesi..

Havalanmak üzere koşmakta olan teyyare motörü gibi  ses çıkartırdı.. 

Beni en etkileyeni dalgaların köpürtmesi.. Yok o burada değildi pardon.. 

• Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Işıklarda 1.6 atmosferiklere madara mı olalım yahu?  Kuru asfaltta ışıklarda hızlı kalkmaya bayılırdım ben hele yanımda bekleyen apaçi tayfası varsa .. :) 

6 Silindir senfoni orkestrasının sesi çok keyifliydi, hele civalı fanın giderek yükselen sesi..

Havalanmak üzere koşmakta olan teyyare motörü gibi  ses çıkartırdı.. 

Beni en etkileyeni dalgaların köpürtmesi.. Yok o burada değildi pardon.. 

abartma canım o kadar da değli... ben bir tane 1.6 hyundai getz tarafından resmez ezilmiştim :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

abartma canım o kadar da değli... ben bir tane 1.6 hyundai getz tarafından resmez ezilmiştim :)

Alayını geçiyorduk demedim yahu, kalkışta geçip sonra sakince devam ediyordum.. Yoksa beni de çok geçen oldu :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
Cem Işık yazdı:

Alayını geçiyorduk demedim yahu, kalkışta geçip sonra sakince devam ediyordum.. Yoksa beni de çok geçen oldu :) 

0-100 10 saniye zaten aracın. Hız arabası değil. Ben genelde kalkış başlamadan bir gaz verip çekiyorum. O ses ve anlık kafa kaldırması karşı taraftı 3.5 şiddetinde sarsıyor. Yeşil ışık yandığında gaza bile basmıyorum. Normal kalkıp devam ediyorum. Onda bıraktığım izle ömür boyu yaşamasını sağlıyorum. Rüyalarına giriyorum. Acabalarla büyütüyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Temel Akyürek yazdı:

0-100 10 saniye zaten aracın. Hız arabası değil. Ben genelde kalkış başlamadan bir gaz verip çekiyorum. O ses ve anlık kafa kaldırması karşı taraftı 3.5 şiddetinde sarsıyor. Yeşil ışık yandığında gaza bile basmıyorum. Normal kalkıp devam ediyorum. Onda bıraktığım izle ömür boyu yaşamasını sağlıyorum. Rüyalarına giriyorum. Acabalarla büyütüyorum :D

0-50 km gibi bir kalkış imkanı olsa 4x4 low modunda deli gibi kalkıyor :)  ama 50-60 km gibi sürate ulaşınca bitiyor mevzu. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Doğan Arşiray yazdı:

1.5 crdi olmasın o . eğer oysa  c200 mercedesinlede aynı hüsranı yaşatabilir :D 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Gök yazdı:

Çok agresif bir motoru var getzin. Her şey mümkün. Mercedes a 160'ım varken (1.6 motor, 102 hp) ; çorluda ışıklarda bir şahin beni fena ezmişti :) Onu hatırladım şimdi. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bilmiyorum ama duman yoktu o kadar net gördüm arkasını :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

bunu c200 sahiplerine söyle deliganlı. c180 bizdeki.

Cem Işık yazdı:

Çok agresif bir motoru var getzin. Her şey mümkün. Mercedes a 160'ım varken (1.6 motor, 102 hp) ; çorluda ışıklarda bir şahin beni fena ezmişti :) Onu hatırladım şimdi. 

hocam bende 1.4 tipo varken, O403 otobüs, roll da geçmişti o derece utanç verici bi anıdır. olur yani. çok takma.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Doğan Arşiray yazdı:

hocam bende 1.4 tipo varken, O403 otobüs, roll da geçmişti o derece utanç verici bi anıdır. olur yani. çok takma.

En azından güzel bir v8 dinlemişsindir geçerken :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
Doğan Arşiray yazdı:

ahh ah. efsane v6 3031 lerin v8 çift turbo versiyonu. Alırım 1 dal.

Cem Işık yazdı:

0-50 km gibi bir kalkış imkanı olsa 4x4 low modunda deli gibi kalkıyor :)  ama 50-60 km gibi sürate ulaşınca bitiyor mevzu. 

4 silindir 600cc motoskletim vardı eskiden. Hıza ve viraja doyduk abi. Ultra lüks araçlar harici bir motosikleti geçen araba görmedim daha. Bıraktık o işleri. Bize dağlar daşlar gerek :D

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

sen onu birde WK da gör :) 1400 nm tork. 0-50 tesla gibi. gerisi yok.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benim kj 210’u rahat görüyor idi. Ta ki Cem ile göstergeleri değiştirene kadar tavanda olan. Sonra zınk diye 180’de kalmaya başladı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim kj ile max 190 ı görmüştüm sanırım, yediğim yürekler üstüne yetmedi:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Temel Akyürek

Evet, son durumda kalan problemler bunlar arkadaşlar. Birkaç ay para biriktireyim. Sonra bunlara da bakacağım. Şimdilik herşey yolunda. Ondan sonra da aksesuar kısmına geçeceğim. Gelişmeleri tek tek aktarırım.

-Motor ışığı yanıyor. Oksijen sensörü ya da akü sensörü kaynaklı.

-Ön süspansiyondan ilk birkaç gerilimde gıcırtı geliyor. Ne kadar yağlarsak yağlayalım geçmedi.

-Radyo anteninden yüksek hızda gıcırtı geliyor. <3 wd40

-İlk binişte lastik basınç uyarısı veriyor. 500m kadar gittikten sonra kayboluyor.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Temel Akyürek yazdı:

Evet, son durumda kalan problemler bunlar arkadaşlar. Birkaç ay para biriktireyim. Sonra bunlara da bakacağım. Şimdilik herşey yolunda. Ondan sonra da aksesuar kısmına geçeceğim. Gelişmeleri tek tek aktarırım.

-Motor ışığı yanıyor. Oksijen sensörü ya da akü sensörü kaynaklı.

-Ön süspansiyondan ilk birkaç gerilimde gıcırtı geliyor. Ne kadar yağlarsak yağlayalım geçmedi.

-Radyo anteninden yüksek hızda gıcırtı geliyor. <3 wd40

-İlk binişte lastik basınç uyarısı veriyor. 500m kadar gittikten sonra kayboluyor.

Mars etmeden kontağı 3 kere çevirin arıza kodu bırakır, nerede olduğunu bilirsiniz

. Burçlardan dir

.Orj radyo anteni sol camdadir, cama birlesiktir. harici anten varsa montaj hatasıdır ondan gicidriyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
Ertan Çabuk yazdı:

Mars etmeden kontağı 3 kere çevirin arıza kodu bırakır, nerede olduğunu bilirsiniz

. Burçlardan dir

.Orj radyo anteni sol camdadir, cama birlesiktir. harici anten varsa montaj hatasıdır ondan gicidriyordur.

Bunların hepsini deneyeceğim. Sadece birkaç aya ihtiyacım var.
Bir de ek olarak araç 170 te motor freni yapıyor kendi kendine. Muhtemelen bir limitör var bir yerlerde. Zaten o hızlarda hiçbir zaman gitmeyeceğim ama. Acil durumda da gitsin istiyorum.

Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

bu askeri kullanım için mi yapılmış bir versiyonmu?

aynen askeriye çıkması. normallerde düşük km bulmak neredeyse imkansız. canını çıkartmışlar hep.

Ertan Çabuk yazdı:

. Burçlardan dir

hatayı tam olarak hangi ekranda göreceğim bu arada? tavandaki yerde mi?

tarihinde Temel Akyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Temel Akyürek yazdı:

aynen askeriye çıkması. normallerde düşük km bulmak neredeyse imkansız. canını çıkartmışlar hep.

hatayı tam olarak hangi ekranda göreceğim bu arada? tavandaki yerde mi?

destekliyorsa km kadranının orada yazıyor. bende 2004 vardı ve böyle bir arıza kodu gösterme işi olmuyordu.

Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
Doğan Arşiray yazdı:

destekliyorsa km kadranının orada yazıyor. bende 2004 vardı ve böyle bir arıza kodu gösterme işi olmuyordu.

yok kadranın orada herhangi bir ekran. benimkide 2004. askeriye için mi diye sormanızın sebebi nedir? sadece onlarda mı limitör var. gerçi 2 yazılımla iş çözülüyor ama ben gerekliliğinden emin değilim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...