İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty 3.7 Hakkında

Temel Akyürek

Recommended Posts

Çağlar Bayur

lastik seçimi bu arabada çok önemli, zemine uygun değilse buzda yol almayın, fırın duvarına giriyordum 40 tepsi ekmeğim olacaktı :) fizik kanunu elverdiği sürece bunun gidemeyeceği yer yok, biraz kalender olmalı tabii. ses sistemine girerseniz ön kapı içinde aktif crossoverlar var aklınızda olsun

Cem Işık yazdı:

Ön farlar açılıp silikon ledle "angel eye" yapılınca çok yakışıyor, benimkine yapmıştı Servet abi elleri dert görmesin, fotoğraf bulamadım. 

evet ama kendi arabasına yaparken arka kapakları izole etmeyince akvaryumun oluyor (tamam ufak bir su birikinticiğinden gçemiş olabiliriz, kaputu yıkamak için ama o )

bunu bir de gece arazide yaşayınca eve el feneri ile dönüyorsun.... döndük yani :rofl:

Temel Akyürek yazdı:

Bakılabilecek en iyi şekilde bakıp uzun süre kullanmayı hatta hiç satmamayı planlıyorum

altın kural, bakımlı kullanılırı, alıcısı çıkarsa verilir....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
(düzenlendi)

Resmi bırakır kaçarım. 😁

IMG_1532.jpeg

Ahmet Kiriş yazdı:

tarihinde Ahmet Kiriş tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Bende sinyal kolunu sök deyip arkamı döndüğümde direksiyon miline kadar söktüğün fotoyu bulamadım🍆

İftira, külliyen hemde. Ben sök komutu almışım, daha da durur muyum?hoca da dayanamamış yapıştırmış cevabı, al sana direksiyon simidi😜

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Arabayı ilana koyduğumda jeep sürüş eğitmeni bi arkadaş niyetlendi, bu kasayı pek bilmiyorum ama hoşuma gitti diye, evimin dibindeydi adamın iş yeri, baktım ki içerde jeep rubicon için parkur var, gel abi seni parkura sokayım dedi rubicon ile. 
önce rubiconla geçtik parkuru, dedim ben de benim arabayla girebiliyo muyum? Abi geçmez seninki dedi.. göreceğiz dedim. Adam önden ben arkasından, bi rampa inişinde çamurdan arkadan hafif tıklattım ama yükseltmeli rubiconun geçtiği heryerden güle oynaya geçtim.. 
ben kj yi satıp kodiaq aldım, jeep sert erkek arabası, kodiaq nişantaşı arabası, daha nazik, çıtkırıldım.. jeep’imi özledim ben yahu.

kj uzun yolda daha yoruyordu beni, yüksek hızlara çok çıkmak istemiyordum, (aniden durmam gerekirse duramam korkusu) , kodiaq daha naif geliyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yalnız eski kullanıcıları canlı bulsa gasp edecek gibi geliyor, herkesin hevesi tavan yapmış :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Ben 6 sene önce @Servet Aydın dan aldım

O ilk sahibinden almış, @Çağlar Bayur @Fatih Keskin arasında gidip geldikten sonra aldım ellerinden özlediği ortama bozkır a getirdim. 

@Doğan Arşiray ın dediği gibi LPG ye dikkat et, arada benzinle bin, bir iki depo benzin tüket sonra LPG ye döner devam edersin. 

Part time i çamur ve kar harici kullanma, şaft kilidi devreye girer, bir sürü yeri kırarsın. 

Gitmem dediği yer olmaz ama fizik ve mekanik kanunları bir yere kadar götürür onu. 

Ben hala biniyorum şehir içi uzun yol (tek araç) sürekli kullanıyorum. LPG de yakıt 2-2.5 arasıdır.

Benzinde de 4,5 civarı yakarsın. 

Bir ara satmaya niyetlendim, yerine bunun gibi bir araç koyamayacagim için vazgeçtim ve ikimizden birisinin miadi dolana kadar kullanma kararı aldım. 

Araban temiz ise alışır seversin, sevdikçe alışırsın, alıştıkça seversin,..... 

Hazırda bu vardı...ozlemislerdir eski sahipleri

IMG_20230816_190818.jpg.a34c67053803d4af4b1dfec0bbd868e3.jpg

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ertan Çabuk yazdı:

Ben 6 sene önce @Servet Aydın dan aldım

O ilk sahibinden almış, @Çağlar Bayur @Fatih Keskin arasında gidip geldikten sonra aldım ellerinden özlediği ortama bozkır a getirdim. 

@Doğan Arşiray ın dediği gibi LPG ye dikkat et, arada benzinle bin, bir iki depo benzin tüket sonra LPG ye döner devam edersin. 

Part time i çamur ve kar harici kullanma, şaft kilidi devreye girer, bir sürü yeri kırarsın. 

Gitmem dediği yer olmaz ama fizik ve mekanik kanunları bir yere kadar götürür onu. 

Ben hala biniyorum şehir içi uzun yol (tek araç) sürekli kullanıyorum. LPG de yakıt 2-2.5 arasıdır.

Benzinde de 4,5 civarı yakarsın. 

Bir ara satmaya niyetlendim, yerine bunun gibi bir araç koyamayacagim için vazgeçtim ve ikimizden birisinin miadi dolana kadar kullanma kararı aldım. 

Araban temiz ise alışır seversin, sevdikçe alışırsın, alıştıkça seversin,..... 

Hazırda bu vardı...ozlemislerdir eski sahipleri

Benim 1.3 multijet de 2.5 tl/km yakıyor abi şu anda, hem de manuel :D 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mert Gülkokan yazdı:

dizeller çöp oldu

Geçen haftalarda dolu depoyla 1300 km yol yaptım, 65 litre mazot aldı kocaoğlan. Hangi çöpe atayım ? :)

Bu cip mip işleri hiç bana göre değil, gardaşımla Ankara-İstanbul-Ankara yaptık cipiyle. Saat başı lpg aldık, hiç bir istasyonu boş geçmedik. :D  Benim Kocaoğlan burdan newyorka tek depoyla gidecek kadar uzun menzilli olunca bana garip geldi. 

• Beğen 1
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mert Gülkokan yazdı:

haftaya ankaradayım konum at elini öpeyim reis :)

benim depoda 60 lt arkadaş olurlar hem :)

Turuncu bina. :) 

stock-photo-favela-crowded-brazilian-slu

• Beğen 1
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)
Serkan Toker yazdı:

Geçen haftalarda dolu depoyla 1300 km yol yaptım, 65 litre mazot aldı kocaoğlan. Hangi çöpe atayım ? :)

Bu cip mip işleri hiç bana göre değil, gardaşımla Ankara-İstanbul-Ankara yaptık cipiyle. Saat başı lpg aldık, hiç bir istasyonu boş geçmedik. :D  Benim Kocaoğlan burdan newyorka tek depoyla gidecek kadar uzun menzilli olunca bana garip geldi. 

La bu portifci depoyu küçük koymuş LPG nin. Büyüttüm, artık Ankara'dan 2 depo LPG ile İstanbul'a düşeriz depoda LPG kalır bile...

Antalya 3 depo mesela .... 😂

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ertan Çabuk yazdı:

La bu portifci depoyu küçük koymuş LPG nin. Büyüttüm, artık Ankara'dan 2 depo LPG ile İstanbul'a düşeriz depoda LPG kalır bile...

Antalya 3 depo mesela .... 😂

Piknik tüpünden sanayi tüpüne geçiş yaptık yani, seni yaradana gurban gardaşım..

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Serkan Toker yazdı:

Piknik tüpünden sanayi tüpüne geçiş yaptık yani, seni yaradana gurban gardaşım..

Ömrümü yedi la bu portifci ve ekibi

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Temel Akyürek

Herkesin anılarını depreştirmişim açıkçası. Ailemde de aynı tepkiyi aldım. Bu araç herkesin hayatına bir kere dokunmuş belli ki. Çok sevindirici.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Reiz bizi salsa bı çılgınlik yapardım da ticareti kestirtti ocağı bekliyoz 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...